Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyából miért kell szinte...

Kutyából miért kell szinte mindenkinek fajtatiszta, de macskából jó a házi macska is?

Figyelt kérdés
2011. aug. 26. 17:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Macskából a házicica tetszik a legjobban. Na nem azt állítom, hogy nincsenek szép fajtatiszták, dehogynem.

Kutyából meg nagyon sok olyan fajta van, ami nagyon bejön.

2011. aug. 26. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
58%

1, a macskák között nincs akkora különbség jellemben és kinézetben sem (a kutyához képest)

2, a macskákat nem használják különleges feladatokra.

3, a macskatartási kultúra még a kutyatartásinál is fejletlenebb ebben az országban.

4, a macskafajták kevésbé ismertek és szerintem még a kutyáknál is drágábbak.

Szerintem joga van mindenkinek olyan kutyát venni amilyet akar. Ha ő beleszerett egy fajtába akkor vegyen olyat. Ha ő tenyészteni, kiállításozni, sportolni akar, akkor vegyen törzskönyveset. Mi ezzel a baj most komolyan?? Már unalmad téma. Akinek meg mindegy milyen kutyája van, nincsenek vele különleges céljai, az fogadjon be stb.

2011. aug. 26. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
A macska viselkedése gyakorlatilag nem, vagy csak minimálisan befolyásolható neveléssel, sokkal inkább ösztönlény mint a kutya. Egy macskával nem tudsz házat őriztetni, vadászni (max. kisállatra), nem tudod kiképezni keresőkutyának, vakvezetőnek, stb. Remélem így már érted a különbséget.
2011. aug. 26. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
66%

Nekem pl. azért kell fajtatiszta kutya (puli), mert tanyán élek, és ő tereli a birkákat. Ezt meg egy akármilyen keverék nem teszi meg, de láttam már olyan keveréket is, ami egész egyszerűen lemészárolta a birkákat, és nem lehetett vele mit csinálni.


Ugyanakkor egy macskát mire akarna bárki is használni, esetleg az egerészést kivéve? Másfelől viszont, a macskák kinézete annyira nem eltérő, mint amennyire ez a kutyákra jellemző. (Jó, tudom, hogy pl. egy maine coon és egy sphynx között van némi különbség, de azért mégis...) De még ennél is jelentősebb az, hogy a bizonyos kutyafajták esetében nem csak fizikai, hanem "mentális" tulajdonságok is jellemzően öröklődnek.


Meg aztán; a macskát ált. nem lakásban tartják, és ha elkóborol, bárki ellophatja, vagy egy autó is elütheti, ami bosszantó lehet annak, aki közel százezer forintot (vagy többet) fizetett érte.

2011. aug. 26. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
31%

A maccskákat(ha lehet ilyet mondnai egy állatra)ki nem állhatom.A macskák pöffeszkedő,beképzelt jószágok,és nem is ritán idegesjőek.Midnen rosszindulat nélkül mondom,illetve írom ezt,és nem vetem meg a macskakedvelőket.


Végezetül:


Egy kutya gondolatai:

- Itt lakom ezzel az emberrel, aki etet engem, meleg szállást biztosít, simogat és szeret engem. Ezek szerint ő az Isten!

Egy macska gondolatai:

- Itt lakom ezzel az emberrel. Etet engem, simogat, takarít, szállást biztosít. Ezek szerint én vagyok az Isten!

2011. aug. 26. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
51%

Nekem volt egy édes macskám, folyton jött, bújt, megérezte ha szomorú vagyok és akkor dörgölőzött. Követett, mint egy kutya, akármerre mentem. Egy másik macskám évek után jött vissza, másik háznál eszik, mégis folyton hozzánk jön haza.

A kutyáink mind keverékek voltak, akiket úgy fogadtunk be, hogy kidobták őket. Hálásak (illetve már csak az amelyik megvan), aranyosak. Igaz nem céllal tartjuk, max házat őrizni a jelenlegit. Az előző pincsiszerű volt :) Nem érzek ragaszkodásbeli különbséget a macska és a kutya között. A macskák nem gonoszak, alattomosak vagy pöffeszkedőek, bár a szomszédé elég gonosz. De lehet nekünk vannak extra kedves macskáink.

2011. aug. 26. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
27%

Macskából is van akinek fajtatiszta cica kell, mivel nem mindegyik fajta egyforma természetű, kinézetű és mi, emberek se vagyunk egyformák, különbözőek az igényeink.

A sok macskát lehurrogó kutya-fanra reagálva: minden ember mást szeret, van aki a kutyát, van aki a macskát. Aki arra vágyik, hogy minden parancsát szolgalelkűen lessék, annak a kutya az ideális. Aki azt szeretné, ha háziállata kicsit önálló, de mégis "odabújós" legyen, annak a macska.

Egyébként nálunk mindkettő van...

2011. aug. 26. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Már elnézést de a kutyák nem szolgalelkűek. Nekem is van kutyám és macskám is. Egyik nélkül sem tudnék élni! És attól hogy a kutya szót fogad még nem lesz szolgalelkű sőt leginkább sokkal hasznosabb és biztonságosabb (már persze ha épeszű a gazda) mert az ember jobban tud tájékozódni az emberi világban és megvédeni az állatot. A kutya csupán kutya és nem macska, ennyi az egész. Az egész etológia, és semmi emberi nincs benne (mert ugye a szolgalelkű emberi tulajdonság). Egyszerűen arról van szó hogy a kutya falkaállat és mindig is az volt. Ez a sikerének a titka is.
2011. aug. 26. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
53%

17:15ös vagyok.

Kösz a lepontozást,tudhattam volna,hogy itt az embernek nem lehet saját véleménye,ízlése.

2011. aug. 26. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
41%

17:15:

Ugyan nem én pontoztalak le, de ami azt illeti, valóban nem volt hasznos a válaszod - szerintem sem. Mivel a kérdés nem az volt, hogy mi a véleményed neked a macskákról, hanem az, hogy az embereknek (általánosságban) miért kell fajtatiszta kutya, viszont miért nem kell fajtatiszta macska.


(Amúgy a kutya vs. macska veszekedéshez annyit fűznék hozzá: szerintem a ló a legjobb. =D Mert az ugyan nem feltétel nélkül szereti a gazdáját, viszont, ha egyszer elnyerted a szeretetét, akkor onnantól kezdve legalább annyit megtesz érted, mint egy kutya. Otthagyja érted a kaját, bármikor abbahagyja érted a pihenést, és izzad alattad, dolgozik neked, akkor is, ha ez neki nagyon fárasztó, stb. Ettől függetlenül megvan ember nélkül is. =D Najó, ez csak egy kis off volt.)

2011. aug. 26. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!