Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Még megváltozhat a kutya?...

Még megváltozhat a kutya? Működni fog?

Figyelt kérdés
A kutyám 4 éves, spániel. Sajnos kiskorában (és most is) olyan környéken laktunk, ami tele volt antiszociális elkényeztett törpekutyákkal (yorkie, bischonok, máltai stb..) amik a kutyusomra folyamatosan ugattak, morogtak amikor ő játszani akart. és hát inkább emberekkel lett szocializálva és nem kutyákkal. Félreértés ne essék, nem agresszív egyáltalán, de nem játszik a többi kutyával. Az van, hogyha meglát egy kutyát, rángatja a pórázt,nyüsszög és oda akar menni.ha odamegyünk megszaglásszák egymást, és onnantól a kutyámat nem is érdekli már. Akarunk mellé majd egy kis francia bulldogot (ő is kan, az is kan lenne). Az érdekelne, hogy vajon megváltozhat e a kutyákkal való viszonya, illetve, hogy nem lesz e ilyen érdektelen a kiskutyussal is. Egyébként a másik kutyust már rendesen fogom szocializálni, csak akkor még 10 éves voltam, anyámék pedig nem túl falkavezér alkatok és az ilyenek mint a gondos szocializáció, vagy tanítás kimaradt, így nekem kellett ezt bepótolnom 13 éves koromban. Mostmár 14 vagyok, így tudni fogom mit kell tenni vele. Válaszokat köszi!
2011. aug. 26. 19:15
 1/3 anonim ***** válasza:

nevelés kérdése.

Szerintem h hozzászoktatod fog játszani a kiskutyusoddal...

2011. aug. 26. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Vannak olyan kutyák, amelyek nem szeretnek idegen ebekkel játszani, ezt tiszteletben kell tartani, ráerőltetni úgysem tudod, ha ő nem szeretné. Az én idősebb goldenem is dettó ugyanígy viselkedett, csak addig érdekelte a másik kutya, amíg megszaglászták egymást, utána ment volna tovább.

6 hónapja hazahoztam egy kölyköt, az első pár napban nem foglalkozott vele, de utána elkezdtek játszani és azóta is gyakran játszanak egymással. Valószínű így lesz ez a te kutyusoddal is, a francia bulldogot el fogja fogadni és előbb utóbb rá fogja venni a kicsi a játékra, de más kutyákkal ettől még nem fog jobban játszani. Nálunk olyankor, ha sok kutya közé viszem őket, hogy míg a kicsi játszik, a nagy a lábamnál fekszik.

2011. aug. 26. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nem eröltetem rá. Viszem őt futtatóba, ott általában vannak kutyák van amikor 8-10 is. Ők ott egy brancsban játszanak, ő meg szaglászik. Engem nem zavar, csak amiatt vagyok szomorú, hogy itt a környéken nincsenek kutyás barátaink, mert zsüli nem játszik a többiekkel, így én a gazdákkal sem nagyon tudok eszmecserélni. De ha lesz kiskutyánk biztos nagyobb esélyünk lesz arra, hogy kutyás barátokat találjunk :). Köszi a válaszokat!
2011. aug. 26. 19:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!