Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Leonbergi kannal tudnék bánni?

Leonbergi kannal tudnék bánni?

Figyelt kérdés

15/F eddig pulijaim voltak.

Nem akarom ivartalanítani a kant,vagy érdemes lenne,ha mondjuk vennék egyet?

Elég nagy testű kutya tudom,de azt írják róla,hogy elég jó indulatú és könnyen kezelhető.

Igazából még nem volt nagytestű kutyám 20kg felett.

Tudnék vele bánni?

egy nagy 70 kg-os kannál mire kell odafigyelni?

Jóindulatú,vagy nem való még 15 éveseknek?


2011. aug. 26. 19:21
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát nekünk 2 leonbergink van, az egyik az határozottan nyugodt, de azért tekintélyt parancsoló, de kiskora óta fegyelmezzük, és hallgat is ránk.. a másik már más tészta.. nála nem használ 1-1 szó, tényleg erősen kell bánni vele(mármint nem megverni, hanem határozottan kell fellépni), de sétánál pl. akármennyire is próbálunk rajta uralkodni, édesapámat simán elrántja ha mondjuk macskát lát.. egyébként könnyen kezelhető, nyugodt fajta, általában engedelmesek:) ha van rajtad kívül egy erősebb felnőtt, pl. apukád, akkor szerintem nyugodtan tarthattok Leót!:P
2011. aug. 26. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszi.
2011. aug. 26. 19:56
 3/5 anonim ***** válasza:
leonbergi kisbabáknak is való xD figyi csak annyit kell megtanítanod neki, hogy nem mehet el, ha meglát egy másik kutyát, és ha hívod akkor mennyen vissza, én pl póráz nélkül sétáltatom az enyémet(mondjuk ő lány, de sztem nem nagy a különbség, volt fiú is, még tavaly :S), én 15 éves lány vagyok :D szerintem ennél jobb kutya nincsen, csak szeretet kell neki :D
2011. aug. 30. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
szerintem igen..én német dogot sétáltatam eg nj-keveréket 8 évesen és sosem volt semmi problem..pedig akkor még az nj-keverék nagyon eröben volt és nem igazán halgatot rám
2011. aug. 31. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Megtanítani annyira kell, hogy pórázon szépen menjen ne húzzon mert ha akar elránt mint a huzat.

Meg szocializálni szóval ilyen alap dolgokra. De ahogy a többiek is írták, nagyon barátságos kutya. Szóval tényleg csak annyi, hogy mivel nagytestű így arra vigyázz, hogy már kölyökkorban ne engedd például azt, hogy húzzon mikor sétálni viszed.

2011. aug. 31. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!