Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek igaza van?

Szerintetek igaza van?

Figyelt kérdés

A doki azt mondta, hogy sokkal egészségesebb ha főznek a kutyának mintha száraz táppal etetik. Mehet neki száraz is, de minél kevesebb. Jah és azt is mondta, hogy több legyen a zöldség mint a hús.

Mit gondoltok? Ti inkább főztök a kutyusnak?


2011. aug. 27. 12:35
 1/7 anonim ***** válasza:
maradékok és kutyatáp...
2011. aug. 27. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Tisztelt dokid kissé avitt gondolkodású.

Nyugodtan lehet bármelyik fajta étkezést használni. A lényeg a minőség mindkettőben. A zöldséghez annyit, a kutya húsevő elsődlegesen. Tehát az étele legnagyobb százalékban húst kell tartalmazzon.

2011. aug. 27. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szerintem ez nagyban függ a táp minőségétől.. nekem a kutyám 17 évig élt kizárólag tápon és most is van egy 16 és egy 15 éves kutyám akik soha nem kaptak tápon kívül mást. Persze ez alatt nem a Chappi, Pedigree és társai tápokat értem hanem Joserát és néha Acanát vagy Eukanubát adtam/adom nekik.

Persze az én gondolkodásom is sokat változott az évek alatt és az új generációt már 2 nap táp 3 nap nyers étrenden etetem ami 2/3 részben állati belsőség és hús valamint könnyen emészthető rizs, zöldségek, tojás, stb stb nagyon sok utánjárással összeállított étrendet kapnak de igazi változást nem látok rajtuk a tápon nevelt kutyákhoz képest...majd néhány év míg kiderül, hogy hosszútávon egészségesebbek lesznek e de egyenlőre ez nem győzött meg bár tény, hogy boldogabban rágják a a fél kilós marha szívet mint a tápot

2011. aug. 27. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Megeszik nálad a tápot amikor főtt kaját is kapnak? Az tök jó.. Nálam ha főzök neki, akkor napokig nem fogja megenni a tápot. Természetesen a száraz tápon nem Pedigree és társaira gondoltam hanem Acana, Orijen. Kistestű kutyám van, uh tudok neki drága száraz tápot venni, alig eszik valamit. Sajnos az Orijentől nagyon ment a hasa és nem is szerette igazán. Érdekes minden kaját imád csak a száraz tápot utálja. Zöldség, gyümölcs, nyak, farhát minden mehet neki.
2011. aug. 27. 13:29
 5/7 anonim ***** válasza:

Az orjennek nagyon magas a fehérje tartalma... a nyers húsnak is csak kb 24 % - a fehérje így a több mint 30% os fehérje tartalmú tápoknak igazán nincs sok értelme és sok kutyának meg a hasa tőle vagy viszketnek.

Nálunk azt esznek amit kapnak, nincs apelláta ha 10 perc alatt nem eszik meg éhen maradnak...egy kutya 2 hétig bírja táplálék nélkül és csak utána kezdi az izomból leépíteni a tápanyagot és azt is bírja még 1- 1,5 hétig...nálunk aki nem eszi meg a tápot annak jön a táp diéta csak azt kap 2-3 hétig amíg a többieknek adom továbbra is a nyes kaját 1 hét után már megeszik utána soha többet nem makacskodnak..

2011. aug. 27. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

én inkább főzök nekik. egyrészt a napi igényükhöz tudom igazítani a kajájuk összetételét (komolyabb sport után több fehérje, nyári melegben kevesebb zsír, stb.), másrészt olcsóbban jövök ki, ráadásul tudom, hogy mi van abban, amit megesznek :)

egyébként abszolult bevált ez a módszer, jobban néznek ki a kutyák és jobban is teljesítenek, mint anno az acanával meg az orijennel.

2011. aug. 27. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az én kutyám Acanat kap, de kezdek átállni arra, hogy inkább főtt kaját egyen. Elsősorban húst, néha kap mellé rizst, és gyümölcsöt is adok neki.
2011. aug. 27. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!