Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vesztél már össze nagyon...

Vesztél már össze nagyon valakivel a kutyád miatt?

Figyelt kérdés

Leírnátok konkrétan hogy azon belül, hogy kutya miatt, min vesztetek össze? Én elég gyakran veszekszek a kutyám miatt, mert sok ember nagyon okosnak érzi magát, közbe pedig hozzájuk se szólok. Ma pl az történt, sétáltatjuk a barátnőmmel a kutyákat. Jön szembe velünk egy öreg nő egy öreg fekete havanese-vel, megáll, elkezdi simogatni, kedvesen beszélni a kutyámhoz(a nő amúgy nagyon szereti a kutyákat). Észrevette a kutyám nyakörvét(akkor a fojtóra volt csatolva, ő is havanese, 1 éves múlt) és hirtelen teljesen megváltozott a hangulata, azt mondja: Te eszednél vagy?? Hát fojtó nyakörv van a kutyán!! Mondom, és? Aztmondja hát olyan kis nyaka van, tönkre megy a gerince, gondolkozzak már. Mondtam neki hogy kutyaiskolába járunk, ahol ezt tanácsolják a pontosabb munka érdekében(de nem kötelező), és amúgy is normálisan megy pórázon, szóval nagyon ritka amikor meg kell kicsit rántani. Jajj erre felkapja a vizet, hogy melyik kutyaiskola ez ahol ilyen kistestűre fojtót javasolnak és mennyit fizetünk? Megmondtuk neki hogy semmi köze nincs hozzá, ő már elkezdte fogdosni a nyakörvet meg a pórázt vette volna ki a pórázt a kezemből. Elhúztam, erre azt mondja hogy de ezt vegyem le róla! Hát megmondtam neki hogy NEM, erre a fejemhez vágja hogy néhány kutya öngyilkos lenne a gazdája miatt, ha tudna, eközben már át akarta csatolni a fojtóról a normális textil nyakörvre a kutyát, annyi akadályozta meg hogy ottvoltam, és felrúgom hogyha lecsatolja, meg az, hogy különleges karabiner van rajta, amit nem olyan könnyű kicsatolni, mint gondolná. Aztán elindultunk, ott hagytuk, még utánunk kiabálta hogy pedig ő ezt nem bírja nézni, hogy a kutyán kínzóeszköz van, és szabadidejében ennek utána fog nézni, hogy melyik suli ez.


Veletek történnek hasonlók? Ennél a "veszekedésnél" még nem voltam "veszekedős kedvembe", főleg nem barátnőm, aki ordibálva elkezdte volna k*vaanyázni, ha olyan kedvében találja magát:D


2011. aug. 27. 15:03
1 2 3
 1/29 A kérdező kommentje:
Ja és az öngyilkosos beszólására mondtam, hogy pedig ezek a legboldogabb kutyák, akiket kutyaként kezelnek. Nekem céljaim vannak a kutyával, nem úgy mint neki, aki flexivel, hámmal sétáltat(persze ez nem befolyásolja, na de akkor is...)
2011. aug. 27. 15:06
 2/29 anonim ***** válasza:
100%
Én egyszer de akkor nagyon.. a kiskutyám még csak 3 hónapos volt és az volt az első sétáink egyike...vasárnap volt és jöttek ki az emberek a templomból az utcánk zsákutca így csak a templom felé lehet kimenni.. nyugodtan mentünk az utcán és a kicsi elment egy idős néni mellett (még csak rá se nézett a nőre csak elsétált mellette) a nő erre felkiáltott, hogy "büdös korcs" és olyan erővel vágta oldalba a botjával, hogy a kiskutyám elesett.. mondanom se kell, hogy amit a nő kapott azt nem tette zsebre...nagyon kiakadtam..sajnos hiába dolgoztunk azóta évekig rajta azóta is fél az idős emberektől.. pedig még öregek otthonába is elvittük, hogy szokja de szó szerint retteg az ismeretlen idős emberektől
2011. aug. 27. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:

Szegény:( Az ilyenek úgy eltudják rontani egy életre a kutyáinkat, nekem is ez csak egy a 100 közül, voltak durvábbak, de főleg a barátnőmnek, ő nagyobb szájú.

Neki is a kutyasuliban külön foglalkozás, rehabilitáció van, mert nagyon fél néhány kutyától, amik hasonlítanak azokra, akik nekimentek.

2011. aug. 27. 15:18
 4/29 A kérdező kommentje:
Amúgy mit kapott az öregasszony? :D
2011. aug. 27. 15:18
 5/29 anonim ***** válasza:
Nekem szerensére nem volt még ilyen de ezek eléggé durvák.Szegény kutyusok :S. ésezekaz öregek ><..
2011. aug. 27. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
97%

Nézd. Én se szeretem a folytót a kutyámra, mert volt olyan eset, hogy egy másik kutyának eltört a légcsöve. Nem sokáig használtam, pont emiatt! De nem vicc. Elég fura kutyaiskolát találtál. Elektromos sokkolo vagy minek mondják is van?


Nos: Volt ilyen, hajajj!

Nem veszekedtem, mert nem tudtam. Engem kiközösítettek az iskolában meg a városrészben olyanok is tudták a nevem akikről azt se tudtam honna ismernek. Ezek a kis majmok (6-10-en kb) bántották a kutyámat meg akartam védeni, részben sikerült, mert ordítottam, hogy így takarodjatok meg úgy takarodjatok! Még egy vastagabb fát (még jó, hogy elszáradt korhadmány volt az a bot, könnyen tört nem lett baja) és széttörtek a fején! Aztán beszaladtam vele a lépcsőházba, ideges volt szegény, nagynhezen sikerült megnyugtatni. De tudjuk, a kutya nem felejt!!! ;-)

De azt ne tudd meg, hogy a kutya hogy megkergette az egyik kis lúzert egy pár nap múlva! Kitépte a pórázt anyukám kezéből és kergette a gyerek meg visítva menekült, hogy ne bántsááál! Fogja meg kérem! :-DDDD

Jó ez így lehet nem tűnik a vége akkora nagy poénnak, de ha láttátok volna! :-D


Anyukámékkal volt komolyabb veszekedés, mert ez a kutya a szomszédé volt, de Őneki nem kellett és alig bírnam rávenni Őket, hogy hadd tartsam meg én. Először csak pár napot könyörögtem ki, aztán 3 hét múlva viszavitették velem az állatot, de az meg visszaszökött hozzánk. :)

2011. aug. 27. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
100%
bizony!panelban laktam és Pötyikém még 8 hetes volt mikor hozzám került.és szokattam a dolgokhoz,éjjel is óránként levittem hogy szobatiszta legyen.ez ugye minimális zajjal jár.egyszer úgy 2 hónapos lehetett mikor mentem boltba és ő kint maradt az erkélyen,ezért nyitva hagytam az ajtót hogy bemehessen a lakásba is.csengettek,(szomszéd mondta)és ő ugatott.elég sokáíg.volt egy fiatal gyerekes házaspárt,aki felment és dübögött hogy "kussoljon".szóvá tette,összevesztünk.beleegezett mindenki a kutyába amúgy meg a házirend se tiltotta.ez a k...csög k...rva meg aláírást kezdett gyűjteni hogy ne lehessen kutya senkinek és el akarta vitetni az enyémet.na onnan volt pokol az ő élete!!!!minden nap ugattattam a kutyát,bekapcsoltam a fúrót,üvöltött a zene a kocsiban (parkoló az ablaka alatt volt).ezért is szólt és mondtam fogja be,ugye jobb volt az a kutyaugatás? ezt még 2 szer eljátszottuk.soha nem lettünk jóban,de abba hagyta az aláírás gyűjtést és nem szólt többet.
2011. aug. 27. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
100%
Velem eddig kétszer történt ilyen eset, akkor frappánsan intéztem az ügyet... Ahogy tőlem kitelt. :D Kb. 8-9 éves lehettem, mikor meghalt a nagytatám, és rám maradt az akkor 5 éves fáradhatatlan boxer szuka. Iszonyat rossz, neveletlen kutya volt, idős ember lévén a tatám nem nagyon tudta kordában tartani. Hát mikor megkaptam, oda voltam érte, de elég nagy feladatnak éreztem így elsőre, de végül bebizonyosodott, hogy sikerült rendre utasítanom... Egy időben öv-re is jártunk. Szóval fél év kemény munka árán, elértem a (gyerek létemre) hogy a domináns, ebekkel verekedős kutya, házicicává szelidüljön más kutyák társaságában, és hogy falkavezérnek tekintsen. Egy nap, sétáltunk a körösparton(póráz nélkül-megjegyzem, addigra egy szóra ott termett mellettem) és egy nő felháborodva elkezdett kiabálni velem, hogy normális vagyok-e én, hogy azt a korcsot(törzskönyves, tenyészszemlés boxer)póráz nélkül merem sétáltatni. Erre én: Már elnézést hölgyem, de ez a vérszomjas fenevad, bármit megtesz nekem, csak egy szavamba kerül, úgyhogy jó lenne ha a saját gondjával foglalkozna, mert ha továbbra is zaklat minket, kénytelenek leszünk bemutatni az örző-védő tudományunkat. Erre már csak egy megvető pillantás volt a válasz, de többet bizony nem szólt hozzám, és húzta el a csíkot
2011. aug. 27. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
100%

Van a parkban egy elmebeteg nő, akinek az egyetlen érdekes dolog az életében, hogy másokat piszkálhasson. A park körül van véve panellakásokkal, ott lakik az egyikben. Ha kutyaugatást hall, lejön és elkezdi mondani a magáét, fenyeget, mindent csinál... Múltkor is lejött, épp a futtató felé sétáltunk (egyébként nem a futtatóba szoktunk menni, mert szörnyű állapotban van). Volt 4 kutya, mindegyik csendben sétált. A nő meg jött és elkezdett rikácsolni, hogy menjünk a futtatóba, mert őt zavarja, ha itt a park közepén ugatnak a kutyák. Mondtuk, hogy oda megyünk éppen, de a futtató közelebb van a lakáshoz és jobban fogja hallani. Erre ő csak mondta tovább, hogy a futtatóba menjünk. És hogy fel fog jelenteni, meg hogy képzeljük, ide nem is szabad kutyát hozni. Amikor ötödszörre elmondta, hogy a futtatóba menjünk, miután és is elmondtam párszor, hogy OKÉ, ODA MEGYÜNK, én is megmondtam neki, hogy ő hova menjen :)


A másik egy kisgyerekes anyuka volt. A parkban voltunk este 7 felé, volt vagy 10 kutya elengedve. A közelben egy játszótér, meg egy nagy füves rész, ahol a kisgyerekek játszottak. Erre a nő fogja magát, és leül tőlünk 10 méterre, leteszi a gyerekét meg a játékokat a földre... Én még távolabb voltam, egy kutya viszont odament szaglászni, mert ugye az az érdekes, ami a földön van. Úgy elkezdett ordítani a nő, mintha nyúznák, hogy vigyék innen ezt a büdös dögöt, hogy képzelik ezt, az ő gyereke fél tőle...

Pár perc múlva az én kölyökkutyám is odarohant, volt vagy 5 kiló, és a behívás még nem nagyon ment. A nő rikácsolt, hogy takarítsam el innen a rohadt kutyámat, mert mindjárt belerúg! Úgy, hogy a kis kölyökkutyám semmit nem csinált, csak szaladgált körülöttük és szaglászott. A nő ordított, mint a fába szorult féreg, és elkezdett magyarázni, hogy ő majd feljelent. Mondtam neki, hogy csak tessék.

Majdnem megmondtam azt is, hogy ha ő a kutyába rúg bele, akkor én vagy belé, vagy a gyerekébe fogok, és mellesleg a gyerek nem félne a kutyáktól, ha nem azt látná, hogy az anyja rikácsol, amint meglát egyet. De visszafogtam magam és otthagytam őket.


Sajnos itthon is sok a konfliktus, mert nagymamám sokáig titokban etette a kutyát, plusz elölfelejtette a macskakaját, amit a kutyám bezabált, mindenhova odaengedte, az asztal szélén hagyta a dolgokat, amiket a kutya lelopott (sajnos ha nem vagyok ott, akkor sokszor próbál lopkodni). Rengetegszer elmagyaráztam neki, hogy ne etesse a kutyát, mert különben kutyasuliban nem fog elég jól teljesíteni, és sokszor mondta, hogy jó, most már érti, persze. Aztán titokban etette és még le is tagadta. Úgyhogy ezen sok veszekedés volt (szerencsére mostanában már nincs). Néha anya is beszállt, ő meg azon akadt ki, hogy milyen fontos nekem a kutya és más nem is számít.

2011. aug. 27. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
100%
Ezért örülök,hogy lejöttünk vidékre egy kis faluba.Itt a nép a maga dolgával törődik.
2011. aug. 27. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!