Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek, hogy a kutyáim...

Mit tegyek, hogy a kutyáim tudjanak házat őrizni, de ne legyenek kitéve veszélynek?

Figyelt kérdés

Addig az oké, hogy éjszakára a lakásban tartom őket, meg ha nem vagyok otthon több ideig.

De, megoldható, hogy őrizzék a kertet, házat, de ne tudják őket lelőni, megmérgezni, lefÚjni?

Vagy a kutya egyáltalán nem alkalmas őrizni?


2011. aug. 27. 16:13
 1/3 anonim ***** válasza:
Hát ezeknek a veszélyeknek bármelyik kutya ki van téve még a nem Őrző-védő kutyák is. Nekem pl. 2 kutyám már megmérgezték és 1-et pedig agyonlőttek. Azóta kennelben vannak északára. Így ha valaki be a kar jönnni látja hogy a kutya be van zárva de legalább ugatnak és így kimegyek! Mondjuk a Rotink és a Pulink északára a kerítés ellé van kötve 5 éméteres láncon így senki sem mer bejönni!
2011. aug. 27. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

a kutyának kiképző segítségével megtaníthatod, hogy csak tőled fogadjon el ételt (így a mérgezés kizárva), és őrzés alatt ne menjen 1-2 méternél közelebb a kerítéshez (lefújás kivédve.)

sajnos az agyonlövés már más kategória, de ahhoz nagyon elvetemültnek kell már lenni...

2011. aug. 27. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én birkákkal foglalkozom, és az esztena közelében több védőkutyát alkalmazok. Többször jött már rossz ember a juhok szállásához, de a kutyáim észrevették, és fogták. Ugy őriznek, hogy nem mennek nayon közel, de nem is hátrálnak.

Otthon is akartak már beörni hozzám, sajnos a németjuhász keverék kutyámat meg is mérgezték, tűt tettek egy kenyérdarabba.

A szomszédban a három nagytestű ebeket is mérgezték, ott egy darab húsba fecskendeztek altatót. Még harmadnap is kómásak voltak a kutyák.

Sajnos mostmár nem lehet senkire bizni a házat teljesen,

2011. aug. 27. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!