Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért azokat az embereket...

Miért azokat az embereket támadják az állatvédők akik rosszul nevelik kutyáikat az állatkínzók helyett?

Figyelt kérdés

Én bevallom,hogy soha nem neveltem jól a kutyáimat ettől függetlenül, sosem támadtak emberre, nem haraptak meg soha senkit és soha nem morogtak emberre.

Egy kutyám volt aki mindig megszökött és 11 év alatt két kutyát megölt, a környéken, én hívtam hozzá kutyaiskolából oktatót,tőle sokat tanult,de továbbra is megszökött és más kutyákra támadt.Pedig a kerítést is 3 méteresre emeltem, ezután kiásta magát.Erről nem lehetett leszoktatni, pedig több mint 1 évig járt hozzá a kiképző.Elakartuk altatni,de ez nem történt meg.

A mostani kutyáim soha nem szöktek meg, jó helyen vannak nem szenvednek semmiben sem hiányt jó körülmények között élnek, nem soványak egészségesek viszont rosszul neveltek, ami azt jelenti,hogy ráugranak a vendégekre, nem mindig hallgatnak rám, de senkire nem támadnak még a csirkéket sem bántják viszont mind az interneten mind az életben több támadást kaptam emiatt.

Sok nagyszájú "nagy állatvédő" csak az ilyeneknek mer ugatni mint én, holott mások a tetőről dobják le a kutyáikat, levágják az orrukat és további brutális kínzásokat használnak, de ha ilyet látnak csak felháborodnak morognak egy kicsit majd elfelejtik persze ha egy rosszul nevelt kutya kerül eléjük egyből úgy szidják a gazdát ,hogy az elképesztő.

Gondolom ez azért van így mert az interneten látott videók kutyakínzóinak nem tudnak beszólni, de ezen emberek 90% csak az interneten állatvédő ha meglátná, hogy az utcán 2-3 ember kínoz egy kutyát fülét farkát behúzva hazaszaladna és elpanaszolná az interneten hogy ő mit látott ,de tenni nem tesznek semmit.

Most is nyugodtan szidhatok mert nem érdekel, csak a kérdésre is válaszoljatok ami úgy szól röviden,hogy miért rosszabb az ha valaki rosszul neveli a kutyáját mint az ha megkínozza?


2011. aug. 27. 19:28
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/74 anonim ***** válasza:
60%

Az, aki kínozza a kutyáját, vagy bármely más állatát, arra az emberek haragszanak és gyűlöletet éreznek iránta. Én is megvetem az állatkínzókat.

Aki pedig nagymértékben rosszul neveli a kutyáját, engedi megszökni, az felelőtlen és nem való neki egy egér sem.


Egyik sem jó, de én nem hiszem, hogy mérlegre kell tenni a kettőt.

2011. aug. 27. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/74 anonim ***** válasza:
84%

Provokatív, és primitív a kérdésed. Természetesen még mindig "jobb" hogy képtelen vagy megnevelni a kutyád, mintha direkt kínoznád. Ettől függetlenül amit te csinálsz, az is káros. Úgy állítod be azt, hogy 2 kutyát megölt a te kutyád, mintha csak egy kis csíny lenne. Hát nem!

Ha az én kutyámat ölte volna meg a kutyád, akit te képtelen voltál megnevelni, akkor egy furkósbotot helyeztem volna fel neked análisan.

Nem tudom honnan veszed, hogy az állatvédők nem támadják az állatkínzókat. Nyilván vannak gyáva emberek, de ne ebből induljunk ki.

2011. aug. 27. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/74 A kérdező kommentje:

Én mindent megtettem azért,hogy ne szökjön meg a kutyám, de most van 3 kutyám, a legidősebb 6 éves ő biztos belepusztulna ha elkerülne tőlem, 5 éve a 7 éves kutyám abba halt bele,hogy egy hétre állat kórházba vittem és minden nap bejártam hozzá, egy nap nem tudtam be menni, és mikor másnap meglátogattam úgy legyengült,hogy el kellett altatni és ezt azért mert 1 napig nem mentem hozzá.

Tehát engem általában szeretnek a kutyáim, de ugye nem nevelem őket, még sincs velük komolyabb gond.

2011. aug. 27. 19:43
 4/74 anonim ***** válasza:
55%

Kedves első: én se engedtem a kutyám megszökni. Ha kellett, megkötöttem, hogy a kutyának ne legyen baja. Persze, hogy én voltam a szemét.

Befogadtam, mikor más eldobta, de mivel nem vagyok Cesar Milen, nem tudtam felnőtt kutyát átnevelni. Ezért is én voltam a szemét.

Mikor kiszökött, és elütötték, akkor is én voltam a szemét, nem az, aki szándékosan ráhúzta a kormányt.


Annyit hallgattam a gyűlölködést, mert nem foglalkozom vele napi 5 órát, nem költöttem egy vagyont kutyaiskolákra feleslegesen, "csak" ivartalaníttattam, sétálni vittem, orvoshoz cipelgettem, normális kajákkal etettem, és játszottunk vele naponta, hogy mikor kérdezte az orvos, azt mondtam, inkább altassa el.


Azóta se akartam kutyát, mert egyszerűen megutáltam a kutyatartást az ilyen drága, jólelkű, kutyák-mindenek-felett állatvédők miatt az egész kutyatartást.


Beszereztem egy riasztót, egy tengerimalacot, és kézcsókom.


Át tudom érezni, miről beszél a kérdező.

2011. aug. 27. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/74 A kérdező kommentje:

"egy furkósbotot helyeztem volna fel neked análisan. "

Ennyit arról,hogy ki a primitív.

Nem csínyként fogom fel amit tett a kutyám hanem egy igen is komoly dolog!Ezért is gondoltam az altatásra, ami nem történt meg mert adtam neki esélyt és hívtam hozzá kiképzőt és a kerítést is megmagasítottam.Sőt egy részt lekerítettem neki, hogy ne szökjön el és oda lett volna bezárva a lánc helyett, így sajnos láncon kellett,hogy legyen.

2011. aug. 27. 19:45
 6/74 anonim ***** válasza:
92%

attól, hogy a pedofil nem öli meg a kisgyereket, csak megerőszakolja, még nem fogunk rá mosolyogni...


az se jó, amit Te teszel.


"Én mindent megtettem azért,hogy ne szökjön meg a kutyám,"

ha ez igaz volna, akkor nem is szökött volna meg! nem csak magasítani kell/lehet a kerítést, fel lehet szerelni az alsó részére villanypásztort (nem tud ásni), vagy leteríteni drótot a földre (a fű benövi idővel), meg még vagy tucatnyi más módszerrel meg lehet akadályozni az ásó kutyát...

2011. aug. 27. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/74 A kérdező kommentje:

Mielőtt félreértés esne NEM AZ ÁLLATVÉDŐKKEL VAN A BAJOM!!!!!!!!!

Hanem manapság mindenki játssza az állatvédőt, hogy hú,fhú én megvédek minden állatot stb...az igazi állatvédők pl. A tetkós állatmentők (egy sok közül) ők igen ők állatvédők.

De az az ember aki az interneten védi az állatokat egy senki, mert ha meglátná az utcán,hogy 5-en vernek egy kutyát elfutna,hogy "Dehogy megyek oda még engem is megvernek"

És akik állatvédsőnek vallják magukat azok 75%-a bizony csak nethős.

2011. aug. 27. 19:50
 8/74 A kérdező kommentje:

Igen az biztos,hogy tucatnyi módszerrel meglehetett volna akadályozni, de tudod nem mindenki milliomos...

Annyi pénzt öltem ebbe a kutyába, új kerítést vettem, kennelt építettem neki, kiképzőt hívtam hozzá, erről van fogalmad mennyibe kerül??

2011. aug. 27. 19:52
 9/74 anonim ***** válasza:
64%
Nekem a puli kutyám volt ilyen bezártam kiszökött megjavítottam a kerítést akkor alatta ásott végül kiszökött és elütötték .Nagyon sajnálom de nem tudtam vele mit kezdeni.
2011. aug. 27. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/74 anonim ***** válasza:
78%

Ez nem csak a szeretetről szól a kutyád nem érti ha oda mész hozzá és elkezded: jaj de imádlak puszi puszi ezt nem érti hülyének néz lese szar ott hagy. A kutyának ugy kell megmutatnod hogy szereted hogy nagyon sokat foglalkozol vele tanitod hogy a kutya felnézzen rád vezérének tekintsen igaz nem kinzod a kutyád de ezzel sokal jobban ártasz neki hogy nem neveled most meg egyre jobban szigoritják a törvényt ugyhogy ez az ölés hogy a kutyád megtámadott egy másikat ezzel a másik embernek okoztál kárt ugye ezzel tisztába vagy? és teljesmértékben eggyetértek a második válasz iróval hogy ha az enyémhez nyult volna a kutyád vagy bárkinek a kutyája a sz@rtis kivertem volna belőle és nem tudom hogy milett a következmény de most ez nem is fontos egy a lényeg az állat kinzás az fizikai bántalmazás az meghogy a kutyádat nem neveled az megérzelmi igyis ugyis kárteszel a kutyádban de ez csak attól függ hogy milyen szempontból nézzük, kinek mi a jó,

és most az újtörvény szerint a kutyákat tartó személyekhez meglepetés szerűen fognak kimenni megvizsgálni hogy hogy tartod az állatot ugy hogy jobb ha felkészülsz!

És nekem is van kutyám németjuhász rotweiller keverék ugyhogy nem is kell nagyon mondanom hogy milyen a stílusa de mégis sikerült nevelenm belőle egy nagyon jó családi kutyát szótfogad póráznélküli sétákon is melletem marad elnem megy mellőlem ha kutyát lát akkor is csak morog de nem támad csak vezényszóra és nem vagyok kiképző ez az első kutyám mégis sikerült megtanitanom pedig még csak 9 hónapos és rotweiller egy pitbull fajta csak sokkal rosszabb erősebb izomzata és a harapása is és nehezebben is idomitható mint bármelyik más de mégis szotfogad naakkor hogy van ez rossz kutya nincs csak rossz gazdi és az ilyeneknek kutya nemvaló és ha te is szeretnéd a kutyád nem tennéd ki ilyennek ha nem egy szép életet biztositanál neki aki meg az állatot kínozza annál egy nagyobb szemét dolog nincsen az a szerencsétlen kutya kiszolgáltatott nem tud védekezni de a kutya nem felejt majd akkor fog támadni mikor nem számit rá az illető vagy mikor alszik kitépi a nyelőcsövét (volt má rá példa) vagy hasonló esetek és a kutya a szemét, hülye, mocsok ugye??? Hát nem de azt véletlense mondjákbe hogy hogy tartotta a kedves gazdi hogy kinozta áminek a kutya a szemét és vannak ilyen felfogásu emmberek is az összes ilyen állat kinzót és a hasonló gondolkodásuakat legszivesebben arcon köpném aztán irány a börtön és hajulgathatna a szappanért!!!!

2011. aug. 27. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!