Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A német juhászkutya a legvadab...

A német juhászkutya a legvadabb kutyafajta (tulajdonosok írjátok le a tapasztalataitokat)?

Figyelt kérdés

A menhelyünkön van egy egy gyönyörű német juhászkutya, szeretném örökbe fogadni, itthon viszont nem nagyon örülnek neki. Szerintük a német juhászkutya a legvadabb kutyafajta az összes közül, minket is meg fog marni, aztán vihetjük majd elaltatni.

Tényleg így van? Szerintem az egyik legokosabb kutyafajta, hűséges és jól képezhető. Rossz döntést hozok, ha őt hoznám el onnan?


2011. aug. 28. 06:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Engem németjuhász mart meg kiskoromban, hirtelen vadult be a kutya (nem a miénk volt). Ennek ellenére nem haragszom rájuk, sokat kell vele foglalkozni és kutyaiskolába járatni. Ha ezt tudjátok neki biztosítani akkor vidd haza nyugodtan.
2011. aug. 28. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
47%

Felnőtt kutyával nem igazán érdemes foglalkozni de nem! nem a legvadabb! nekem kaukázusi kutyám van szinte egy mukkja sincs de ha kutyát talál betévedni a portára akkor egy mukkanás nélkül átharapja a torkát mindegy milyen nagy a kutya (fajtájával még nem találkozott), ez kb. 10 év alatt 2x fordult elő, + macska az már vagy 4x.

Amúgy család centrikus óv és véd mindent foggal körömmel és okos mert megjegyzi ki jó ki rossz vele és azt ő meg is mutatja.

Ha csak felnőttek közelébe lesz és jól lakik mindég meg szaladgálhat eleget akkor hát vidd el :)

2011. aug. 28. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Egy ismerősömnek van, igaz kölyökkora óta azzal nincs gondja igaz akit nm ismer arra ugat..

Off: ahol lakom van itt egy kaukázusi szuka, állandóan ugat most 1é, ha kell ha nem, a kerítésnek úgy vágódik (ugrik) neki h azt az érzetet kelti, h kiszakítja..kölyöknek meg mindent elvitt, szétrágott ect.. azt olvastam róla, h kisgyerek mellé nem ajánlott..naon jól le volt írva az adott kutyáról minden, nem tom hova tűnt weboldal?..megszűnt..?

2011. aug. 28. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
07:45! Nevelés kérdése, a haverom tenyésztette és volt egy szukája ebből adódóan és az udvaron élt velük, volt egy kisfia és kislánya de azok is ott voltak körülöttük, habár én igaz féltettem volna őket de ő nem, mondta nem bántja őket, végül is egyszer sem bántotta majd a kutya öregségébe pusztult el. Engem is megszokott mert mikor oda jártam minden alkalommal lekenyereztem.
2011. aug. 28. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

a német juhász a legvadabb????:O


hát ezt honnan vették?

igen, a nácik valóban előszeretettel alkalmazták (sajnos), de hogy ez lenne a legvadabb kutya!:D hát az biztos, hogy nem.:)



nyugodtan hozd el, szerintem az egyik legjobb kutyafajta.:)

viszont a család ne féljen, mert nem szerencsés, ha ezt bármilyen kutya megérzi.

2011. aug. 28. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nagyon jó döntést hoznál. Szerintük Mancs is vérengző volt, meg az a több ezer másik német juhász, akik vakvezető vagy mentőkutyaként dolgoznak?
2011. aug. 28. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

08:00 elképzelhető, mivel azon kívül, h ráordítanak mást nm tesznek, v jól elverik..mikor kint esznek mindig odamegy és nm lehet tőle enni, akkor is ordibálnak v. bántják..

Én nem szólhatok bele nm az enyém..

2011. aug. 28. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nem vadak,de sok köztük az idegbeteg,kezelhetetlen.Az ok nagyon egyszerű:sokan szaporítótól veszik olcsón,ott meg nem szelektálnak kezelhetőségre,természetre.A lényeg,hogy minél olcsóbb legyen,és ne kelljen érte sokat menni"hobbyra jó lesz".Nem értenek a neveléshez,kutyasuliba nem viszik,lusták és/vagy sajnálják a pénzt rá.Tudomásul kell venni,hogy ez egy nagytestű munkakutyánál alap kéne legyen.Aztán az igénytelen "gazi" csodálkozik,ha probléma van a kutyával.

Sok éve kutyázom,"harci"-nak nevezett kutyáim vannak.Jártam velük még pesti lakos koromban kutyás közösségbe.

A többi kutyát ok nélkül támadó,agykárosult kutya nagy része német juhász volt.

A munkakutyákat egyébként nem szaporítótól veszik.Speciálisan erre a célra szelektált vérvonalak vannak.A rendőrök Dunakeszin vásárolnak fel felnőtt kutyát is,de igen komoly tesztelés után.

2011. aug. 28. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Az egész nevelés kérdése.. ha érzi hogy szereted, és jól neveled nem lessz vele gond. Szavakkal neveld, ne veréssel, de ha nagyon rosszat tesz, kicsit ütögesd meg az orrát. Ha rászólsz, figyelj a hangsúlyra. Nekem egy Németjuhász - Kuvasz keverékem van, eggyüt nöttünk fel, szinte egyidős velem, és soha nem volt semmi.. nyugdtan vidd haza, mert az egész nevelés kérdése, ha foglalkozol vele, hűséges, barátságos lessz, és szeretni, védni fog titeket.
2011. aug. 28. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Hiába szereted és neveled jól,ha idegi problémás.
2011. aug. 28. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!