Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kutyafajta lenne a...

Melyik kutyafajta lenne a legjobb választás?

Figyelt kérdés

A fajtával kapcsolatban még nyitott vagyok, komoly elvárásaim nincsenek. Amit tudnák nyújtani a kutyának (persze most nem az anyagi gondokra gondolok): Nagy kert, de igazából benti kutyát szeretnék, egy eléggé nagy házba (két emelet, mind két szint elég nagy), rengeteg mozgás, napi 4-5óra aktívan, sok játék, tanulás, és a kutyaiskola is megoldható lenne. Kutyás sportok is megoldhatóak, de kiállítani nem szeretnék vele, úgyhogy hobby célra szeretnék kutyát. Vidékéken élünk, és póráz nélküli sétákat is tudok biztosítani. Két ivartalanított kandúr macska él velünk, úgyhogy jobb lenne egy könnyebben hozzájuk szoktatható fajta. Hétvégenként több órás túra is rendelkezésére állhatna, ha kell neki. Olyan fajtát akarok, aki gazdájához nagyon ragaszkodik, és bújós.

Ha van még valami kérdés, azokra szívesen válaszolok.

Egyetlen feltételem a kutya fajtával szemben: Ne legyen nagyon kis testű, olyan közép-középnagy vagy nagy termetű legyen, de azért ne is óriási.

Ha esetleg vannak itt tenyésztők, ők is megírhatnák a véleményüket, hogy illik-e hozzám az általuk tenyésztett fajta, vagy tudnak-e hozzám illőt.

Válaszokat nagyon megköszönném :)

És kifelejtettem, hogy nem első kutya lenne, eddig keverék kutyáink voltak, menhelyről :)


2011. aug. 28. 12:33
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem Golden Retriever, vagy Labrador...
2011. aug. 28. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Puli nekem is az van kertesemben lakunk de benti kutya. Pumi, Mudi, keverék,
2011. aug. 28. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Mudi
2011. aug. 28. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
50%
magyar vizsla , boxer
2011. aug. 28. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
84%
Én is magyar vizslát, boxert akartam írni. Jó lenne még a malinois is.
2011. aug. 28. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
50%

Nos a boxer nagyon aktív, ragaszkodó, jól teljesít a kutyás sportokban és szereti a nagy sétákat. Szeretnek a kertben futkosni. Szerintem hozzád a boxer illik.

Amúgy német dogokat tenyésztünk. Jók a körülmények nálad, de azt mondtad nem szeretnbél óriási kutyát, és a német dog az...

2011. aug. 28. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

A mudira mind ráillik, amit írtál, és nem túltenyésztett fajta, így fajtamentőktől is biztonsággal hozhatsz kutyát, mert még a törzskönyv nélkülieket sem fenyegeti az a sok genetikai betegség, mint a divatfajtákat, amiket boldog-boldogtalan szaporít. Mivel pásztorkutya, ezért úgy lett tenyésztve, hogy könnyen elfogadjon más állatokat maga körül, hiszen a jószágra vigyáznia kellett, nem ragadhatta el a vadászösztön a közelükben. Így a cicáidat sem kell féltened. Itt a mudimentők honlapja:

[link]

De a törzskönyvezett kiskutyák sem drágák, és egészséges, szívós, tanulékony, aktív, de nem őrült módon, a gazdájához nagyon ragaszkodó fajta. A lakásban nem rombol, elfogadja, hogy most nincs munka, még el is vonul, hogy ne legyen láb alatt. De egy pisszenésre eléd ugrik, szolgálatkészen. Sok külföldi országban elismert munka- és sportkutya, csak a magyarok mellőzik méltatlanul ezt a csodálatos nemzeti kincsünket. A netboard.hu Mudi topicjában pedig bátran kérdezhetsz a tenyésztőktől, örömmel és segítőkészen válaszolnak neked:

[link]

2011. aug. 28. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim válasza:
64%
Németjuhász, Golden Retriever, Border Collie, Vizsla.
2011. aug. 28. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sok fajta jó neked, magyar terelőkutyák (nekem mudim van, csak ajánlani tudom), border collie, belga juhász, német juhász, vizslák, retrieverek stb.
2011. aug. 28. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm a válaszokat, a mudi jelleme nagyon tetszik :) A többi kutya is, amiket felsoroltatok mind, de talán a mudira esne a választásom. Mondanátok még valamit mudikról? Esetleg mondanátok jó tenyésztőket, vagy, hogy ti hol vettétek a kutyáitokat? A fajtamentőknél is körül fogok majd nézni, de én első sorban kölyök kutyát szeretnék :) Akinek mudija(i) vannak, írnának a fajtáról? (lécci ne azt, hogy ott a google, mert ott is körül fogok nézni, csak fajtát tartó emberek véleményére is kíváncsi vagyok.) És ha lehet, árakat is írnátok a tenyésztőkhöz? Nagyon megköszönném a válszokat, és az eddig érkezetteket is köszönöm :)
2011. aug. 28. 19:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!