Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tesztek ha kutyádra vagy...

Mit tesztek ha kutyádra vagy rád támad egy kutya kutyasétáltatás közben?

Figyelt kérdés

Ahol én lakom rengeteg kóbor kutya van. Mondjuk az utcába 1-2 ha előfordul de az is nagyon ritka. Minden sétakor viszek magammal botot. Tit mit tesztek vagy tennétek? Rátok már támadt kutya?


Amúgy a kutyámat eddig egy Német juhász kutya támadta meg akinek volt gazdája csak póráz nélkül sétáltatta. Most azért félek jobban mert a nagy mellet van egy 3 hónapos kiskutya.


2011. aug. 28. 14:43
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Milyen fajta kutyád van? Ha nagytestű akkor az majd megvéd és magát is megvédi. Ha kicsi, akkor bonyolultabb. Apukám kővel a kezében szokott sétálni az utcánkon és a kutya mögé céloz, akkor az elfut. (Mert egy nagyon agresszív keverék lakik az utcánkon és ki tud ugrani a kertből.) Engem még sosem támadt meg kutya. Ha félsz tőlük, ezt érzik és megtámadnak. Ne félj és ne nézz a szemükbe! A legjobb ha elkerülöd azokat a helyeket, ahol a kóborkutyák vannak...
2011. aug. 28. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Felrúgom a másik kutyát.Ha ketten vagyunk a kutyámmal utánna már nemigazán mernek megint támadni.
2011. aug. 28. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
96%

Attól függ.

Ha a kutya nagyon kicsi vagy látom rajta hogy nem elég bátor, akkor lábhoz parancsolom a kutyát és megyünk tovább.

Ha komolyan gondolja de úgy látom hogy mi elbírunk vele akkor elengedem a kutyákat és/vagy elkergetjük.

Ha erősebb nálunk a kutya... Hát ezért sétálok úgy mint egy idegbeteg, folyamatosan figyelek és nézej hátha jön valaki, valami, ezért szerencsére már mindig messziről észreveszem a bajt. Akkor inkább elmegyünk másfelé. Ha nincs más lehetőség bizony nem félek a kutyáim hagyni hogy megvédjék magukat és ha róluk van szó sajnos nem sajnálom a másik kutyát felrúgni.

Mostanában fontolgatom hogy beszerzek valami spray-t is. Szinte folyton támadnak ránk kutyák és ellentétben sok ember véleményével, ezek halálosan komolyan gondolják, sajnos...

2011. aug. 28. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
81%

Ha egy kutya van, akkor magam mögé rendelem a kutyám, és szembemegyek a kutyával egy kis morgás meg szemmelverés közepette, azzal a biztonsággal, hogy a kutyám mögöttem van és ha kell, tudom, hogy lépni fog az első szavamra. De ezt nem ajánlom jó szívvel, mert rendkívül kockázatos, nekem van már annyi tapasztalatom kutya elzavarással, megijesztéssel, hogy lássam, hogy működik-e amit csinálok, és időben keressek más technikát.

A magányos támadó inkább félelemből támad, tehát el lehet zavarni. Ha egy egész falka támadna, akkor már szarban lennék én is.


A legjobb ha tartasz magadnál gázsprayt, vagy paprikasprayt. Lehet, hogy a te kutyádnak is jut belőle, de inkább csípje a szemét, minthogy megsérüljön.

2011. aug. 28. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Velünk pont múlthéten történt ilyen. Anyum, tesóm, keresztanyum, meg unokaöcsém, meg persze hoztuk a kutyát is, hagy élvezze a vizet. Amikor jöttünk felfelé a tótól Jött egy dalmata és egy keverék kutya. A dalmata felvette a támadó állást ,de a mi kutyánk olyan okos volt ,hogy negáltunk , és leült nem ment oda ,nem morgott ,akkor anyum oda ment megijeszteni ,elszaladtak .Mentünk tovább , anyumék teszik be a az unokaöcsémet a autóba és csak én figyeltem a kutyára . Jöttek megint a dalmata meg az a korcs és erre én felemeltem a lábamat jól lecsaptam és mondtam hogy mész el innen akkor elszaladt ,de kikerülte a kocsit ,hogy majd hátba támad minket ,arra mi megfordultunk és oda akart másznia kutyához de ellöktem a térdemmel meg ,hogy a szöveg mérgesen hogy mész el innen! Akkor már teljesen elszaladtak . Hosszú lett picit. De az a lényeg ,hogy ne a saját kutyádat ijeszd meg hanem a másikat . És mérgesen mond a másiknak ,hogy féljen . :)
2011. aug. 28. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Velünk szerencsére eddig nem történt semmi komoly. 1 nagy németjuhászunk van, nagyon nyugodt, nem verekedős, de meg tudná védeni magát ha kell. Apámék első kutyája szintén németjuhász volt, de mindennek nekiment. Aki a családhoz tartozott, azt megvédte, sose bántotta. De aki nem, az a család, a kert közelébe se jöhetett. De ez már régen volt..
2011. aug. 28. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nekem 2 kutyám van és mind a 2 kistestű van egy Foxi és egy 3 hónapos Puli. Ahol én lakom itt álltalában a cigányok sorra veszik a harci kutyának nevezett Pitbull keverékeket és kiképzik őket mikor megúnják akkor meg kiteszik őket az útra! És ezek elég agresszívak más kutyákkal szemben. Tegnap a szomszédom Magyar vizsláját tépte meg egy ilyen kutya de szerencére nem lett komoly baj mert időben közbe tudott avatkozni.
2011. aug. 29. 12:39
 8/10 A kérdező kommentje:
Ja és a válaszokat köszi!
2011. aug. 29. 12:39
 9/10 anonim ***** válasza:
92%
Na az ilyen ellen viszont szart se érnek a fent leírt technikák. A harcra nevelt pit zsákmányösztönből támad, és gyilkosságig megy. Szerezz be egy riasztópisztolyt, vagy legalább egy gázsparyt.
2011. aug. 29. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
89%

Nalunk van egy doberman csapat az utcankban. Harmam vannak. Agresszivek.

En kihuzom magam es a kutyak fele lepek. Nyugodtan. Ha ez nem hasznal kovel dobom meg oket, mikozben kihuzom magam es megkozelebb lepek felejuk. Ilyenkor azt hiszik en erosebb vagyok es mast akarnak megtamadni.

Eleg erdekest ezt vegig csinalni egy beagle kutyaval aki.meg fel toluk. De nem baj.

2013. aug. 6. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!