Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi történik a kutyámmal?...

Mi történik a kutyámmal? Lehetséges, hogy terhes?

Figyelt kérdés

A kutya fajtája: staffordshire bull terrier (angol).

Körülbelül másfél hónapja a tüzelés jeleit vettük észre rajta. Tegnapelőtt pedig (gondolván, hogy a tüzelés befejeződött) kint hagytuk estére egyedül az udvaron, ahová bizony gyakran bejárnak idegen kutyák. Csak a kis termetűek jutnak be, és főleg hímneműek. Amikor akkor este kint volt, másnap reggel hányástócsát hagyott maga után a házban. Ma pedig egyenesen rosszul van. Sántít, továbbra is hány, és vérzik a nemi szerve. A vérzés hasonló a tüzelési időszakéhoz.


2011. aug. 28. 16:23
 1/7 anonim ***** válasza:
állatorvos! ha nagy mennyiségű vér ürül akkor valószínűleg méhgyulladása van, amivel nem érdemes sokáig várni, mert el is pusztulhat. nem volt az utóbbi héten feltűnően bágyadt, vagy étvágytalan? esetleg nem ivott feltűnően sok vizet?
2011. aug. 28. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Huhh, nekem is a méhgyulladás tűnik a legvalószínűbbnek. És ne nyugtasson meg, ha holnapra elmúlik a vérzés, mert az azt jelenti, hogy elzárta az alvadt vér a hüvelycsatornát, és épp telik a méhe a váladékkal...


Legalábbis mikor hasonló tüneteket észleltem, nekem már telefonon megmondta az állatorvos látatlanban, hogy méhgyulladás, és ne adjak neki enni, mert holnap műti is, ez gyakorlatilag életmentő műtét.

Ha 6 év fölötti szuka, akkor nagyon valószínű, hogy ez a gond.


Az biztos nem ,hogy terhes. A legfontosabb a tájékozódáshoz, hogy mérj egy lázat. ha nem lázas, akkor is kelleni fog orvos, de akkor reménykedhetsz, hogy mégsem ez a gond.

2011. aug. 28. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Első válaszolónak: de igen, nagyon bágyadt. Bár ez az egész viselkedés így erőteljesen tegnap jelent meg rajta.


Mit szokott az állatorvos kezdeni a méhgyulladással?

2011. aug. 28. 17:56
 4/7 anonim ***** válasza:

Azonnal ivartalanítja. Ha feltelik a méh és kilyukad akkor már késő, akkor is megpróbálják megtisztítani a gennytől a belső szerveket, de azt már ritkán élik túl. Úgyhogy jobb gyorsan intézkedni.


Biztos ami biztos enni már ne adj neki, hogyha tényleg ez a gond, akkor rögtön mehessen a műtőbe.

2011. aug. 28. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, mindegyiket hasznosnak találtam. A kutya már állatkórházban tölti a ma éjszakát, megműtötték. Köszönöm.
2011. aug. 28. 22:11
 6/7 anonim ***** válasza:

Jajj de jó :) Szuper, hogy vannak rendes gazdik is, akik vasárnap is elrohannak az állatkórházba... Kicsit féltem, hogy majd azt kell mondanom, hogy mi szóltunk...

És tényleg ez volt a gond?

2011. aug. 28. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igen. Több cisztát találtak a méhén (benne). Időben megműtötték, így semmi gond. Még egyszer köszönöm.
2011. aug. 31. 10:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!