Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Németjuhász vagy Golden...

Németjuhász vagy Golden Retriever?

Figyelt kérdés

tudom nem ugyanaz a 2 kutya, de a németjuhász azért jutott eszembe mert házőrző, a Golen ugat, ha betőrő van a házba/udvarba, mert nem az úrinegyedben lakunk :DDDD De naggyon sokat foglalkoznék, törődnék vele!!!!

És melyik tanítható jobban??? (ez is nagyon fontos kérdés)


2011. aug. 28. 18:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

mind2 kutya nagyon könnyen tanul ,

mivel nekem a kedvenc fajtám a német juhász én őt mondom

ha majd kertes házba költözök tuti veszek egyet :)

2011. aug. 28. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
Hehehe:D ez tök vicces. nekünk mind a kettő van egyszerre:D egy németjuhász és egy golden retriver. nagyon jól megvannak egymással,én a helyedbe(HA lehetséges) mind kettőt vigyél haza.:D a labrador ugat,a németjuhász egyből támad. nagyon aranyos mind2:D és játékosak is,nemmellesleg nagyon okosan és viszonyleg könnyen taníthatók mindenre.
2011. aug. 28. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
golden tul barátságos ilyen feladatra,németjuhász
2011. aug. 28. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%

szerintem vegyél goldent,német juhász mind 5. házban az van,nagyon nagy divatkutya.

Golden retrieverrel vigyázni kell,mert vadászkutya és csirkéktől,kacsáktól,szárnyasoktól zárd el inkább.

De én inkább őt javaslom.

2011. aug. 28. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Goldi!
2011. aug. 28. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:

Mind a 2kutya könnyen tanítható, igazi családkutyák. Viszont németjuhász munkakutya, rendszeres mozgást (ezt persze mindegyik fajta igényli), képességfejlesztő és fizikai feladatokat igényel. Egyszóval, le kell őt fárasztani mindennap, mert ha nem, akkor sok felesleges energiája lesz, amit le fog vezetni. Annak meg nem hiszem, hogy sok mindenki örül.

Dominánsak az azonos nemű kutyákkal szemben, szóval óvatosan vele. Kisgyerekekkel nagyon jól kijön, mint fentebb írtam, igazi családkutyák, nagyon jó házőrzők.


A golden valamivel visszafogottabb a németjucinál :) Nem szeret egyedül lenni, nagyon igényli a családi kört. Ő is nagyon gyorsan tanul. Játékos, nem agresszív, gyermekszerető, könnyen képezhető, intelligens.

És nagyon szeretnek úszni:) Viszont ő házőrzésre nem a legjobb választás. De ugye, házat nem szabad csak a kutyára bízni.

2011. aug. 28. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
54%

18:16

"a labrador ugat,a németjuhász egyből támad"

Most akkor goldid van, vagy labradorod?

Amúgy a németjuhász is ugat, és nem támad egyből - ha csak nincs rosszul nevelve.


18:17-nek

Mert a golden az ritka, mi? Mert csak minden 4. háznál van az...


Ha szempont a házőrzés is a családikutyaság mellett, akkor a németjuhászra voksolok, a retriver túl békés birka a házőrzéshez.

2011. aug. 28. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
e könnyebben tanítható a németjuhász mint a golden mert láttam egy ranglstát azok a kutyák közül akiket a legkönnyebben lehet tanítani és a juci : 3. a golden 5. ez szerintetek igaz? És szerintetek szép a németjuhász hosszú/rövidszőrűen
2011. aug. 28. 18:41
 9/12 anonim ***** válasza:
az én németjucim
2011. aug. 28. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
18:38 bocsi,de negyed annyi goldent nem láttam még,mint amennyi német juhászt....
2011. aug. 28. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!