Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A csivavák tényleg olyan...

A csivavák tényleg olyan agresszívek?

Figyelt kérdés

Sziasztok! HA jó lesz a félévi bizim kapok egy Csivi-t. Mi bérházban lakunk és az egyik szomszéd egy fiatal házaspár 4 éves kislánnyal a másik pedig egy idősebb házaspár 17 éves lánnyal és egy drótszőrű tacsival. Na most az hallottam, hogy a csivavák agresszívek és ha pl nyáron nyitva lesz az ajtó biztos ki fog menni. Ha jól nevelem akkor teljesen elkerülhető a konflinktus akár a kutyával akár a kislánnyal?


17/L


2011. aug. 28. 20:20
 1/9 A kérdező kommentje:
Most olvastam vissza. Elnézést a helyesírási hibákért.
2011. aug. 28. 20:23
 2/9 anonim válasza:
100%
Ha tudod normálisan nevelni, akkor nem, amúgy igen elég agresszív természetűek.. meg amúgy is szinte minden gazdag kis cicababának van egy.. de persze ez az én véleményem.. ha tényleg meg tudod nevelni, akkor egy kutya sem agresszív ;D
2011. aug. 28. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem vagyok se gazdag se cicababa :D:D Csak feketében járok :D Szeretném tényleg jó kutyává nevelni és remélem menni is fog.
2011. aug. 28. 20:58
 4/9 anonim ***** válasza:
48%

Szia!

nekem van két csivavám (szuka és egy kan)mind ketten verik a németjuhászomat (az is kan). Pedig a kan csivi is járt iskolába.

nem láttam még kutyát, amelyikkel ne próbálna a csivava hatalmi harcba keveredni, párom bordeauxi dogjának (szintén kan) is simán neki megy mind a kettő, ha úgy tartja kedvük. Még szerencse, hogy az nem nézi ellenfélnek őket. De egyébként el vannak egymással. Idegen kutyának neki megy a kan, múltkor úgy kellett kiszednem egy németjuhász szájából (ő komolyan vette a támadást). Idegen embereket utálnak, ha valaki bejön akkor rájuk támad mind a kettő, kutyaiskolában örző-védőre járt a csivim, jobb volt mint a nagyok. :D:D

Gyerekeket utálják, úgyhogy ha lesz a szomszéd kisgyerekhez ne engedd oda, mert megharapja aztán te leszel a rossz. :S Nálunk egyedül a csajoknak hízelegnek a csivik, pasikra támadnak. :D

De egyébként egy bújós kutyuska... :D Gazdit nagyon védelmezik.. :)

2011. aug. 28. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Ú hát ez így érdekes. Hát a kislányhoz amúgy sem akartam oda engedni. De ha véletlenül találkoznának... Hát majd meglátjuk. Köszönöm:)
2011. aug. 29. 10:57
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

22:42.. te nem vagy normális.


Nem agresszív alapból egyik kutya sem. Csak rajtad múlik, milyen lesz. Csivavákat is, mint minden kutyát szocializálni kell a környezetéhez. Még egy golden retrever is meg akarhatja támadni a gyerekeket, ha nem volt időben hozzászoktatva. Kölyökkorában (bár később is) ha mész majd az utcán a kutyáddal, úgyis minden ember megakarja simogatni, beleértve a gyerekeket is. Ha ápoltak, engedd nekik. De arra figyelj, hogy csak gyengéden simogassák, mert egy erősebb gyömöszkélés miatt kialakuló félelmet nehéz rehabilitálni.

Minden kutya védelmezi a gazdáját. Ha úgy látod túlzásba esik, és már senki sem mehet a közeledbe, nagyon elrontottad. Akkor saját tulajdonának tekint, ő a te falkavezéred.

Más kutyákhoz szoktatni, azonnal kezd el, mikor megkapta az oltásait. Nagyobbakhoz is. Ne kapkodd fel, ha látsz egy másik kutyát szembejönni. Ha lehet, menjetek el kutyaoviba, megbízható helyre. Amennyiben ezek kimaradnak, neki fog ugrani nagyobb kutyáknak, ami akár az életébe is kerülhet. Bár a nagyobbak általában nyugodtabbak, és nem szokták ezeket lereagálni, de csak egyszer húzzák fel magukat.. Ha egy kutya támad más kutyákat, az SOHASEM normális, nem fajtajelleg, hanem neveletlenség. Már csak azért is, mert a falkavezér dönti el, ki ellenség, ki nem.

Mivel kezdő kutyás vagy, ivartalaníttasd a kutyát mindenképpen, kezelhetőbb lesz.

A séták nagyon fontosak. Le kell fárasztani, mert frusztrált lesz, ha nem mozoghat eleget akkor is ideggörcs lehet. Kert nem elég, és napi fél óra séta sem elég.

Könnyű félrenevelni ezt a kutyát, mert kicsi, és a gazdájuk általában aranyosnak véli, amikor a kutyájuk morog, vicsorog (akár otthon a család tagjaira, akár más kutyákra). Ilyenkor kicsit nagyítsd fel a képzeletben, és gondold el, ha rottweiler lenne. Mert ők is kutyák.

2011. aug. 29. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Hát a szomszéd kutyával majd kiskorában összehozom meg a környéken össze ismerkedem a kutyásokkal. Köszönöm a választ és megfogadom.
2011. aug. 29. 13:45
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
12:40es vagyok. Félreértések elkerése végett azért írtam, hogy nem normális az előttem válaszoló, mert ha tényleg ilyeneket csinálnak a kutyái, nagyon neveletlenek. Másrészt pedig kicsit sántít is, ugyanis nem hinném, hogy vitte akármelyik kutyáját is őrző-védőre. Az még hagyja ám, hogy másfél kilós kutyákról van szó, de ha valóban járt volna, tudná, hogy az őrző-védő lényege az, hogy PARANCSSZÓRA támad és ereszt a kutya. Ha saját maguktól támadnak a gazda jelenlétében, az megint csak neveletlenség.
2011. aug. 30. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Hát nekem aztán mindegy, hogy ő vitte vagy nem. Én már az egész szintet mozgósítottam, hogy legalább hetente egyszer mindenkit szívesen látok nálam. A sétáltatás pedig nálunk úgy fog zajlani, hogy reggel olyan 6 körül fél órára délután az órarendemtől függően 3 óra körül egy órára 6 óra körül megint egy órára és 10 óra körül meg egy órára viszem le. És megfogadom azt is hogy ha ápoltan meg akarják simogatni akkor hagyom. Nem szeretnék egy vérengző fene vadat. Hanem egy aranyos kutyát. Köszönöm a választ.
2011. aug. 30. 13:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!