Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hosszúszőrű kutyát szoktak...

(L) Bella (L) kérdése:

Hosszúszőrű kutyát szoktak nyáron nyírni? (pl. Collie, border, golden retriever)

Figyelt kérdés
2011. aug. 29. 10:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
61%
Nem. Kutyák szőre nyáron hűt, télen fűt. Nyírás nem tesz jót nekik, alapos fésülés bőven elég. Egyedül, ezeket a kis szoba cickányokat nyirbálják...
2011. aug. 29. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

A szoba cickányra nem reagálnék, szerintem ez minősítette az előző válaszadót.

Egyébként a golden, border szőre egész más minőségű mint például egy yorkshire-é, vagy a bichonok-é. Nekem volt régen yorkim, és kb. 4 hónap alatt földig érőre nőtt meg a szőre, míg egy goldié soha nem fog tovább nőni egy bizonyos hosszúságúnál.

2011. aug. 29. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ezeket az általad felsorolt fajtákat nem nyirják. A golden retriever szőre sem nő meg végtelen hosszúra, de ha szép szálas, azaz fésülöd, nem lesz olyannyira melege.
2011. aug. 29. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
jót tennék azzal, ha rövidre nyírnám a szőrét nyáron? fésülgetem mindig, de úgy sajnálom a melegben.
2011. aug. 29. 11:20
 5/11 anonim ***** válasza:

Nem fog belehalni ha lenyírják, sőt a tapasztalat az h megkönnyebbülnek. Ismerősök lenyírt állatai :o)

[link]

[link]

[link]

2011. aug. 29. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
ha lelocsolod vízel akkor szépen lehűl ilyenkor érdemes olyna helyre vinni a kutyát ahol viz van mert ha szereti akkor belemegy és könnyen lehűl..de ha csak lelocsolod és friss víz van előtte akkor nem szükséges lenyírni a képen lévő ebeknek szerintem azért vágták le a szőrét mert agilityznek és 30 fokba plusz nagy bunda még jobban melegük van.. attól se lesz bajuk ha lenyírják őket de attól se ha nem ...
2011. aug. 29. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszi a képeket, kértem időpontot a kozmetikustól:)
2011. aug. 29. 14:05
 8/11 anonim ***** válasza:
81%

Ezek a képek borzalmasak. És érdekes, hogy mind agilityzik. Ők sem a meleg miatt kopasztják a kutyákat, hanem hogy a szőr ne zavarja őket a sportban. Nem tudom akkor miért nem rövid szőrű fajtát választanak. :S

Én nem csinálnék bohócot a kutyámból. Nem véletlenül ilyen a szőrük, amilyen. Ha nyirbálhatnékom lenne, akkor uszkárt vagy valami mást választottam volna.

2011. aug. 29. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Hidd el, ismerem őket és nem (csak) azért vágják le mert agilityznek, hanem mert így tetszik nekik. Szerintem nagyon cukik. Ők is nyírva vannak :o)

[link]

2011. aug. 29. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Ne nyírd le a kutyád,hacsak nincs valami olyan dolga,seb,akármi,ami miatt le kell. Enyém is volt,de csak mert a szőrtől nem lehetett ellátni a sebét.

De,ha rövidszőrű kutya tetszik,lehet azt venni.Akár bordert,akár colliet. A kutyák szőre remekül ki van találva,télen fűt,nyáron hűt. Inkább vidd sokat vízpartra,hagyd,hagy pancsoljon sokat.

2011. aug. 29. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!