Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megbízható és olcsó csivava...

Megbízható és olcsó csivava tenyésztőt, kennelt keresek?

Figyelt kérdés
Szeretnék extra mini! csivava bébit vásárolni kb 50ezret szánnék rá.Nem kell se törzskönyv se chip se az első oltások.A színével kapcsolatban csak annyi hogy ne legyen tarka barka,egy színű kutyust szeretnék.Lakásba és udvaron is tartózkodhatna.És ahol a szülők megtekinthetőek!Épp ezért Expressz.hu-t és hasonló oldalakat ne ajánljatok mert túl sokszor hallottam már hogy hasonló kis kutyákat vittek haza jó sok pénzért és pár hónap múlva meglepődtek hogy nem hogy nem az a fajta még csak enm is fajtiszta kutyát kaptak sok pénzért!
2011. aug. 29. 14:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
93%
Fel szeretnélek világosítani extra mini csivava sőt mini csivava sincs csak csivava van :) 50000-ért oltások nélkül ? tenyésztő miden oltást beadat és chipet is tesz a kutyába nem lehet azt mondani hogy nem kérek..
2011. aug. 29. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
87%

[link]

első voltam..itt vannak tenyésztők :)

2011. aug. 29. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
69%
milyen a nem fajtiszta kutya???? :o)))
2011. aug. 29. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

nem fajtiszta =keverék!

köszönöm a válaszokat!

2011. aug. 29. 15:05
 5/14 anonim ***** válasza:
87%
az fajtatiszta szerintem erre gondolt a 3 hozzászoló :) első voltam
2011. aug. 29. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
a fajtiszta a fajtatiszta rövidítése!nem kell feltétlenül szó legszorosabb értelmében érteni mindent!És kötekedés helyett normális értelmes válaszokat várok!Tapasztalatokat!Nem google keresést googleba keresgélni én is tudnék!ésigen is van extra mini és mini változat!a felnőttkori súlyától függ mini vagy extra mini vagy normál méretű kutya e!
2011. aug. 29. 15:18
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát neked a megfelelő megoldás a szaporító akatől jobb estben 2-3 évig élő inggyenge csivavát vehetsz!! És mikor állatorvasa kerül a sor és meglátod a számlát akkor jösz re hogy mennyivel jobban meg érte volna jó helyről törzskönyvest venni!!!
2011. aug. 29. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
94%

Egészséges, fajtatiszta, jó idegrendszerű csivavát nem kapsz 80-100 ezer alatt, ennyit rá kell szánni, ha biztosra akarsz menni és én a kérdésedből úgy vélem, hogy fontosak neked ezek a dolgok. Ezt az árat csak egyszer kell kifizetni, utána viszont nem kell a kiskutyával folyton állatorvoshoz rohangálni a különböző betegségek miatt. A törzskönyvhöz, chiphez, oltásokhoz feltétlenül ragaszkodj! Törzskönyv nélkül nem számít fajtatisztának egy kutya sem, ez az egyetlen garancia arra, hogy kisméretű marad, nem az, hogy valaki beleírja a hirdetésbe, hogy "extra mini". Nagyon sok olyan történetet hallottam, hogy ezek a törzskönyv nélküli csivavák beagle méretűre nőttek, mert a szaporító eladta 4-5 hetes korában a kölyköt, amikor még kicsi és nem lehetett megállapítani, hogy fajtatiszta-e. Az oltások még talán fontosabbak mint a törzskönyv, enélkül semmiképpen ne vigyél haza kutyát, az a szaporító, aki nem oltatja a kicsiket csak a pénzre hajt, a kölykök meg heteken belül elpusztulhatnak az oltás hiányában. Chipelni meg kötelező a kutyák tulajdonosváltás esetén, ha ez nincs meg akár meg is büntethetnek.

Ha csak hobbi célra kell a kiskutya, akkor olcsóbban is hozzájuthatsz igazi tenyésztőnél, de itt is 80 ezernél kezdődik az ár, ha ennél olcsóbb az már gyanús. A foghibával, rejtettheréjűséggel(ez esetben később ivartalanítani kell a kutyát), színhibával született kölykökhöz juthatsz hozzá ilyen áron, őket semmiben nem fogja zavarni egy ilyen apró hiba és ugyanúgy kapnak törzskönyvet, oltást, chipet.

Ne dőlj be semmilyen szaporítónak, aki törzskönyv, oltások nélkül kínálja a kölyköket, mert abból mindenképpen gond lehet a későbbiekben, főleg egy ilyen viszonylag problémás fajtánál, ahol a szaporítóktól kikerült kutyák szinte mind küzdenek valami defekttel.

Itt van két garantáltan jó tenyésztő, ha tőlük veszel, biztosan jó kölyköt kapsz:

[link]

[link]

Írj emailt vagy hívd fel telefonon a tenyésztőket, mondd el nekik, hogy milyen célra szeretnéd a kiskutyát, milyen neműt, esetleg színűt szeretnél, milyen körülményeket biztosítanál neki. Érdeklődj a meglévő vagy tervezett almokról, tedd fel a fajtára, kutyáikra vonatkozó kérdéseidet, biztosan szívesen segítenek mindenben. Azért is érdemes megbízható tenyésztőtől venni kiskutyát, akár kicsit drágábban, mert ha bármi kérdésed vagy problémád lenne a kiskutyával bármikor fordulhatsz hozzájuk.

2011. aug. 29. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 hazi78 ***** válasza:
73%

1. Nem mindegy hogy fajtiszta vagy fajtatiszta és nincs olyan hogy a fajtiszta a fajtatiszta rövidebb változata. Művelődj kicsit.

2.Olyan végképp nincs hogy mini vagy extra mini csivava ha neked ilyen idegroncs dög kell akkor nem szólok bele végül is a te dolgod hogy mennyire akarod tömni a szaporítók zsebét.

3.Tenyésztőnél nincs olyan hogy te gondolsz egyet és neked nem kell chip törzskönyv első oltás stb. + egy tenyésztőnél 6 számjegynél kezdődnek a normális kutyák.


Szóval tudom neked ajánlani a plüss kutyákat nagyon praktikusak bárhova viheted nem kell rá sokat költeni sem és a mozgásigénye is kevés. Le lehet pontozni lesz*rom

2012. júl. 10. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
11%
az utolsó írónak mondanám:van a fajtatisztának rövidítése,a fajtiszta!a kérdezőnek pedig:Én 45000-ért vettem egy gyönyörű,fajtiszta, egészséges,tündéri csivikét Ajánlom a kutyust!!! Én imádom boldogságot és szeretetet hozott az életünkbe!!!
2012. dec. 3. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!