Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem lesz baja az ivartalanítás...

Nem lesz baja az ivartalanítástól?

Figyelt kérdés

Két kérdésem lenne:

Első: Mivel tudom, hogy ha az embereket "ivartalanítják" teljes "kipakolással" egészség ügyi okok miatt, akkor nagyfokú csontritkulás léphet fel. Így van ez a kutyáknál is?

Második: Így elkerülhető az emlődaganat, illetve a másfajta daganatok?


2011. aug. 29. 15:56
 1/8 A kérdező kommentje:
Ja és (nehezen, de) meg tudnám oldani, hogy tüzelés alatt ne találkozzon kannal
2011. aug. 29. 15:59
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

1. Még nem hallottam ilyesmiről.

2. Így van.


Ha nehezen tudnád megoldani, hogy ne találkozzon kannal, akkor pláne ivartalaníttasd. Nem lesz semmi baja. Nekünk a szukánk és a kanunk is ivartalanított, a mítoszokból és hiedelmekből semmi sem igaz. Csak pozitív következményei vannak az ivartalanításnak.

2011. aug. 29. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ebből az anyagból választ kapsz minden kérdésedre:

[link]

2011. aug. 29. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Hú, ezen én is rágódtam évekig, végül sok utánanézés után két hete ivartalaníttattam a kutyámat.


A következők vannak:


Kontra:

Utána inkontinencia léphet fel az ösztrogénhiány miatt, de ez kezelhető, és nem szükségszerű. Ezt sok állatorvos elhallgatja, de nagy testű kutyáknál bizony előfordul.

Altatás mellékhatásai.


Pro:

A méhgyulladás esélye csökken.

Hosszabb élet.

Évente plusz két hónap móka és kacagás a szabadban. :)


Van már egy nagyon modern, laparoszkópiás műtét, én ilyet választottam neki, és nagyon elégedett vagyok. A seb nagyon kicsi, és minden a legnagyobb rendben volt.

2011. aug. 29. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ja és az kimaradt, hogy mikor (szuka és kan is) és hogy sokan azt mondják, hogy teljesen megváltozott a kutya egyénisége ez igaz?
2011. aug. 29. 16:10
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Arról még nem hallottam, hogy az ivartalanított kutyáknál csontritkulás lépett volna fel. Inkontinencia előfordul idősebb korban, de ezt lehet kezelni hormonokkal, a táplálék mennyiségét is csökkenteni kell, hogy elkerüljétek az elhízást.

Az előnyök sokkal megfontolandóbbak, főleg egy szuka esetén. Ha teljesen kipakolják a szukát, akkor a méhgyulladás kockázata megszűnik, ami az idősebb szukák elég nagy százalékában előfordul és akár bele is pusztulhat a kutya (egyik ismerősöm 7 éves kutyája tegnap pusztult el méhgyulladásban, a műtét már nem segített rajta). Az emlődaganat esélye is jelentősen lecsökken, habár ezt a betegséget nem zárja ki teljesen az ivartalanítás, minél fiatalabb korban történik a műtét erre annál kevesebb az esély.

A kutya személyisége semmiben nem változik meg csak kevésbé lesz domináns, vezérségre törő, mind kutyákkal, mind emberekkel.

2011. aug. 29. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Én még senkitől nem hallottam, h megváltozott volna a kutya személyisége az ivartalanítástól, és nem is tapasztalatam.
2011. aug. 29. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
nekem 7éves szuka kutyám lett ivartalanítva első nap amikor hazahoztuk,"kómásan" bepislit,azóta semmi..ugyanolyan lüke,mint volt.és tökjó h nem csöpög össze mindent és tényleg egész évben lehet vinni erre-arra és az is jó,hogy nem lesz semmilyen daganat/rák ezzel kapcsolatosan-remélem-
2011. aug. 29. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!