Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy akita és egy husky tarthat...

Egy akita és egy husky tartható egymás mellet? Az akita eltűri a kisebb kutyákat?

Figyelt kérdés
Jelenleg egy husky kutyám van, illetve egy kis termetű keverék. A későbbiekben szeretnék egy akita kiskutyust, bár nem tudom, hogy ebből lesz e valami.. a kérdésem az, hogy megférnének egymás mellet ők hárman?
2011. aug. 29. 20:21
 1/9 anonim ***** válasza:
43%
Természetesen, csak össze kell őket szoktatni. Ha mellettük nő föl a kutyus, semmi gond nem lesz.
2011. aug. 29. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

óó örülök, hogy te irtál ide pont. láttam pár kérdésnél a válaszaid és mondtad, hogy akitád van.

remélem nembaj ha megkérlek rá, hogy mondj el róluk pár dolgot. neked mióta van? van már valami tapasztalatod velük?:) utánuk olvasta már, szóval tudok ezt azt.. de hátha valamivel mégis okosabb leszek.. előre is köszönöm.:)

2011. aug. 29. 20:40
 3/9 anonim ***** válasza:
Milyen neműek a kutyáid és milyen nemű kutyát szeretnél? Mert én nem vagyok ebben ennyire biztos.... Az akita nagyon domináns, azonos nemű kutyákkal nehezen tartható együtt. És adott esetben a huskyt sem kell ám félteni... Nagyon tapasztalt tenyésztő ismerőseim is boldogok, hogy 2 kant egymás mellett tudnak tartani úgy, hogy nincs balhé. És szerintem a 2 fajából az akita a rosszabb ebből a szempontból. Az, hogy együtt nőnek fel az ivarérés után sajnos nem szokott számítani, ez gyakorlati tapasztalat más szánhúzó (samoyed) fajtánál. 10 hónaposan ivartalaníttatnom kellett a 2 kant, mert hiába voltak testvérek, hiába éltek végig egymás mellett, akkor már elkezdték keményen pedzegetni, hogy ki is a góré...
2011. aug. 29. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
30%

hát 1 huskyt meg 1 akitát esélytelen össze szoktatni!

Akita tudjuk milyen.HUskyt nem tudom mér akar mindenki amikor nyáron neki szinte kínzás hogy kinn van,vagy benn.

Akita nagy korában ha a husky odamegy a tányérjához felzabálja a huskyt akita olyan embernek nem való akinek nem volt olyan ugymond "kemény kutyája,,Tenyésztőtől szeretnél venni kutyát?Inkább akkor kérdezd meg őt.De ha csakúgy akkor ne!Én szóltam,de erre kiváncsi leszek,hogy egy HUsky egy keverék meg egy akita.;) sok sikert

2011. aug. 31. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Még nem biztos, hogy lesz, majd meglátjuk, lehet még egy husky lesz majd. egyébként miért ne tarthatnának huskyt azok akik azt akarnak? nem jó neki a meleg, de a bundája nem csak a hideg ellen véd, hanem a meleg ellen is;) van neki mindig friss viz biztositva, illetve árnyékos hely, amit néha le is locsolok és semmi baja, egész jól űri a meleget.
2011. aug. 31. 15:08
 6/9 anonim válasza:
49%
Ha együtt kerülnek a házhoz semmi probléma nem lehet, de ha nem akkor az akita agresszíven léphet fel a másik kutyával szemben. Az akita vérében benne van, hogy agresszívebb más kutyákkal.
2011. aug. 31. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
hogy érted hogy együtt kerülnek a házhoz? a huskym már megvan, mint irtam másfél éves... szóval az akita kerülne csak a házhpz, de persze kölyökként.
2011. aug. 31. 21:01
 8/9 anonim ***** válasza:

Akkor is ivarérett lesz,hidd el nekem!

Az akita nem jó kutya először én is azt akartam de már 9 hetesen nevelni kell!Tenyésztő mondta.

Tényleg nem jó az akitát vinni más kutyához,az akita 1 GAZDÁS.nem több.a területét védi,ha a tányérjához megy szétépi a huskydat,én ezt nm viccből mondom.(ha szuka ha kan)

Nekem volt egy ilyen ismerősöm.Akitája volt 2 kutyája,az egyik megközelítette az akita tányérját mire haza a kutya már nem élt.az akitát elajándékozta és igy most más kutyái lettek.Egyedül nem is szabad a 2 kuytával otthon hagyni.az akita a 3-4 méteres kerítést átlépi.a helyedben nagyon de NAGYOn meggondolnám!

2011. aug. 31. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem van egy ivarérett nőstény akitám,két macskával és egy tacskóval tartom együtt még sincs velük semmi gond.Megjegyezném a két cica előbb megvolt mint az akita... Úgy gondolom minden a nevelésen múlik.Tény hogy egy akitát sokkal nehezebb engedelmességre nevelni mint más kutyát,illetve mindig önfejű marad,de semmi sem lehetetlen.Tudja mi az amiért én haragszom,ezért olyat nem tesz,és mindezt testi fenyítés nélkül is el lehet érni pozitív megerősítéssel.
2014. jan. 4. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!