Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Légcsőszűkületes kiskutyám...

Légcsőszűkületes kiskutyám ugye nem tud megfulladni?

Figyelt kérdés

Néha rájön a fulladás, van hogy gyakran(pl most), aztán hónapokig semmi. doki nem tud vele mit csinálni. Ugye ebben nem tud megfulladni?


a másik, hogy az orvosnak csak elmondtam, mert akkor épp nem fulladt. mivan, ha rosszul mondtam el? ha levideozom, és megmutatom neki, az biztosabb? mivan ha csak allergia? bár megköhögtette, és mondta,hogy ez bizony az. de nyugtalan vagyok. most magas a pollen is, és elkezdett sűrűn fulladni.


2011. aug. 29. 21:11
 1/4 anonim ***** válasza:
Sztem surgosen vidd el egy MASIK allatorvoshoz:)
2011. aug. 29. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
szoros nyakörv. meleg. kevés folyadék szőr fű bármi okozhatja a köhögést.
2011. aug. 29. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
hámmal sétálunk az orvos tanácsára, de legtöbbször póráz nélkül :( bent van nálunk. 2 orvosnál is voltunk ezzel, most megyünk majd a harmadikhoz. ja, és a kiskutya 5 éves beagle, azóta tart.
2011. aug. 29. 21:45
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

A légcsőszűkület sajnos gyakori, hála annak, hogy egyre kisebb kutyákat tenyésztenek.

Ha nem fullad be nagyon sűrűn (kb. napi 10-15 alkalom számít soknak) és ezek nem tartanak sokáig, akkor ne aggódj. Az én kutyámnak is van, ilyenkor melegben gyakrabban előfordul, 1-2 naponta 1-1 alkalommal, de 4-5 másodperc után elmúlik.

Nagyon súlyos esetben műteni szokták, olyankor gyűrűket helyeznek a légcsőbe, ami megakadályozza, hogy légzéskor nagyon összeszűküljön, tehát simán tud áramlani a levegő.

De gyógyszerrel is lehet kezelni, megszüntetni viszont nem.

Azt írod van, hogy hónapokig nem fullad be, én ezek alapján nem gondolom súlyosnak. Több ilyen kérdés is volt itt gyik-en az elmúlt hetekben, azt gondolom, hogy a nagy meleg hozza elő a kutyáknál, hiszen többet, sűrűbben lihegnek.

A hám sokat segít, ezen kívül figyelj rá, hogy ne legyen túlsúlyos, és ha nem muszáj, ne rohanjon túl sokat. Bár ez egy beagle-nél nehezen kivitelezhető:) de azért próbáld kímélni, hogy ne fulladjon nagyon ki. Ha meleg van legyen egy hűvös helye.

Ha rájön a fulladás, akkor annyit tudsz tenni, hogy próbáld megnyugtatni, tedd a kezed finoman a hátára, oldalára (a nyakára ne!), és beszélj hozzá, hogy eltereld a figyelmét.

Gondolom olyan amikor befullad (sokáig én sem voltam benne biztos, hogy jól látom e) hogy elkezd köhögés szerű hangot kiadni, és a végén mintha prüszkölne egyet. Vagy legalábbis az enyém a végén olyat csinál.


Persze lehet allergia is, de ismerek több kutyát is, akik parlagfűre allergiásak. Nem tüsszögnek, hanem nagyon-nagyon sokat vakaróznak, rágják magukat, a tappancsukat.

Szóval szerintem a Te kutyádnál egyértelmű a légcsőszűkület, ezt azért az állatorvos könnyen meg tudja állapítani. Picit megnyomja a légcsövét, és a kutya rögtön elkezd "gágogni"

Azért ne aggódj, tartsd be, amiket leírtam, sok múlik rajtad is. Én amióta jobban beleástam magam a témába, és tudatosabban kezelem ezt a dolgot, azóta sokkal ritkábban van belőle gond:)

2011. aug. 29. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!