Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért hiszi mindenki a beagle-...

Miért hiszi mindenki a beagle-t nevelhetetlen, rossz kutyának? (Mikor nem is azok. )

Figyelt kérdés
Azt figyeltem meg, hogy a beagle-kkel kapcsolatban sok előítélet van, hogy nevelhetetlenek, makacsok, nem szeretik a gazdájukat, rombolnak, stb. De miért?
2011. aug. 30. 10:34
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ez nem igaz, nagyon aranyos kutyák:P:D
2011. aug. 30. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Szerintem se. Nekem is van egy négyéves szuka, rendszeresen engedelmesezünk, és kicsi kora óta agilityzünk. Nagyon okos, szófogadó, egyáltalán nem rossz, nem bántja a többi állatomat, nem rág szét semmit. Sztem csak nevelés kérdése az egész, egyik se születik apapjáraton rossznak, csak a gazdájuk azzá teszi őket.
2011. aug. 30. 10:49
 3/7 anonim ***** válasza:
Mert helytelen nevelés mellett tényleg rossz lesz. Mint ahogy a pitbull kutyákat öl, a kopó elmegy minden után ami mozog, a jack russel hiperaktív, a németjuhász agresszív, és még sorolhatnám...
2011. aug. 30. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem sem igaz. Nekem is van egy beagle kutyám és nagyon aranyos, társaságkedvelő, szereti a gyerekeket. Bár néha van olyan hete hogy teljesen megbolondul és elkezd ásni, és olyankor nem lehet mit tenni vele. De a következő héten, mintha semmi sem történt volna. Nagyon tanulékony kutya mivel az én kutyám már rengeteg trükköt tud.Én nagyon sokszor megszoktam fegyelmezni, rászólok, meg minden és ahhoz képest engem szeret legjobban a családban.:)
2011. aug. 30. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Jaj igen nekem sem bántja a két tengerimalacomat:)
2011. aug. 30. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
egyáltalán nem rossz kutya, minden csak nevelés kérdése.Mondjuk az önfejűsége miatt kicsivel nehezebb a nevelés de minden csak türelem kérdése.Nekem is van egy beagle-m és még soha nem rágott meg és nem is szedett szét semmit, még kicsi korában sem.
2011. aug. 30. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Elenaaa ***** válasza:

Mert a beagle egy kedvelt kutyafajta, és amiből sok van, ott van rossz is. Minden bizonnyal ez az ok, hogy 1-2 hozzá semmit nem értő (véleményem szerint simán agyatlan) tulajdonos (mert az ilyen nem gazdi) nem tudott boldogulni a kutyával. Aztán, hogy hozzá nem értőségét kendőzze, inkább azt mondja hogy rossz, nevelhetetlen, makacs, rombol, nem szereti a gazdiját. Pedig okos, tanulékony, és a gazdiját nagyon szereti.

És sajnos sok hasonlóan hozzá nem értő tulaj elhiszi, így terjed és a végén a hozzáértő és ami még rosszabb, kezdő "bejgliseket" is elriasztja.

Összegezve: azok miatt, akik nem értenek hozzá. :)

2011. dec. 4. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!