Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg azért szeretik az...

Tényleg azért szeretik az emberek a kutyákat, mert tudnak neki parancsolni?

Figyelt kérdés

Ezt mondta ismerősöm. Mondjuk Ő macskás, és nem kutyás, de azt mondja azért a kutya az ember legjobb barátja, mert az emberek szeretnek parancsolgatni másnak, és ha másnak nem is tehetik meg, egy kutyának tudnak parancsolni, meg tudják ugráltatni, meg nem beszél vissza, nem húzza a száját, mindig kedve van, mindig azt csinálja egy kutya amire parancsolják.

na ezért szeretik annyira az emberek a kutyákat, mert jó érzés valakire "ráerőltetni a "hatalmunkat, akaratunkat".

Ez igaz?


2011. aug. 30. 11:50
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem van benne igazság, de én nem azért tartok kutyát, mert parancsoljak neki.
2011. aug. 30. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Biztosan van ilyen ember is. Én személy szerint azért tartom a kutyámat, mert szeretem és jó érzés, hogy nem vagy egyedül. :)
2011. aug. 30. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Én egyáltalán nem ezért szeretem a kutyámat... azért szeretem, mert örül nekem mikor hazajövök, hiányzok neki, szeret engem, fel tud viditani, ha rossz napon van rá mindig számithatok stb...
2011. aug. 30. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Nem igaz. Én azért szeretem a kutyámat mert aranyos, egyszerűen zabálni való. Odabújik hozzám ha kell, pl.megérzi ha szomorú vagyok.stb. nem értem hogy ezt az ismerősöd honnan szedte. A macska az csak nyávog és egész nap csak heverészik, vagy kóboról.Szerintem ez hülyeség.Nem szoktam parancsolgatni a kutyámnak...........
2011. aug. 30. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Hát, rám ez pont nem igaz.

A kedvenc kutyafajtám éppen makacs, akaratos, önállóan döntő... de ez engem megnyugtat, mert ha már egyszer házőrző, ne kelljen már mindent a szájába rágni.

Néha jobban tud dönteni adott helyzetben, mint az emberek.

És ugyanúgy, mint a macska, inkább családtag, mint szolga.

2011. aug. 30. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
66%

sajnos tényleg vannak ilyen majmok is :(

nekem már önmagában az annyira ellenszenves, ha valakinek a kutyája nem jön oda első hívásra, elkezd üvöltözni...

(és csodálkozik, hogy akkor aztán pláne nincs kedve odamenni a kutyának...)


meg látok olyat is, hogy irtó ügyes a kutya agilityben, olyan trükköket tud, hogy csak ámulok, de ha valamit nem jól csinál, vagy kicsit incselkedni akar, a gazdája nem sajnál az életéből 10 percet arra, hogy üvöltve pofozza azt a szerencsétlent, hogy ADD MEG MAGAD! NEM ADOD MEG MAGAD! GYERE CSAK IDE *****!

szegény kutya már a "kukacba" (az a cső izé) bújik a saját gazdája elől...


hát,... majd ne csodálkozzon, ha egyszer megharapja...



én is járok agilityre, de csak azért, mert úgy látom, az egyik kutyám imádja:D. a másik kettő nem annyira, nem is erőltetem rájuk.

minden kutyám más személyiség más igényekkel...

van, akivel hatalmas biciklis túrákat teszek,

és van, aki szimplán azt élvezi, hogy bunyúzunk vagy kiülünk a rétre és őriz (meg néha játszik a többivel.):)



annyi csak az óhajom, hogy ha hívom őket, bármi van, ott teremjenek mellettem.:)

egyébként tiszteletben tartom, hogy önálló, gondolkodó lények szabad akarattal.

én megmutatom, mit szabad nekik ebben a világban és mit nem, de soha még a hangomat sem kellett felemelnem velük szemben (nem is esne jól)


mégsem neveletlenek.

2011. aug. 30. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
a macskásoktól mind ezt hallom én is. Én nem azért tartok kutyát, hogy legyen kinek parancsolgatni.
2011. aug. 30. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

ez a kérdés csak azt tükrözi, hogy az illető (meg ezek szerint a kérdező is) nagyon messze van attól, hogy valóban ismerje a kutyákat...


a kutya azért egyedülálló az állatvilágban, mert képes teljesen alkalmazkodni az emberi társadalomhoz! az emberi családot képes falkájaként tekinteni, a jószágait, területét sajátjaként védi, és az évezredek alatt kialakult annyiféle felhasználási iránya, ami egyedülálló a háziállatok között is. kommunikál az emberrel, akár a fajtársaival, igényli az ember közelségét, SZERETI az embert. a kutyának szüksége van az emberre! és ha egyszer megtalálta a saját emberét, akkor onnantól kezdve csak érte él. és nem azért, mert tőle kap enni, vagy mert fedelet ad a feje fölé! szociálisan van rá szüksége.


és ez az alapvető különbség kutya és macska között. a macska szolgát tart, míg a kutya családtag. mint egy gyerek. a család tagja, vannak jogai, van önálló döntési lehetősége, de szót fogad a családfőnek.


ha ezt a tételt nézzük, akkor gyereket is azért csinálnak az emberek, hogy legyen kinek parancsolgatni?

2011. aug. 30. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 (L) Bella (L) ***** válasza:
45%
Nekem egyszer azt mondta egy ismerősöm, hogy egy kutya örökbefogadása a legnagyobb emberi gyengeség. Merthogy szerinte azzal, hogy gondoskodni akarsz egy állatról, azzal bebizonyítod magadnak, hogy csak ilyen megoldásokkal tudsz érzelmileg stabilizálódni. És hogy szerinte sok fiatal lány, aki szingli és kutyája van, és folyamatosan tölti fel a képeket róla meg a kutyájáról neki az jut az eszébe, hogy ha kutya helyett beraknád egy pasi képét boldog kép lenne. Így viszont sajnálnivaló. Hát ez is egy nézőpont.
2011. aug. 30. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

ma 12:36


én ebben a nézőpontban az illető féltékenységét látom - talán csak azért, mert véletlenül pont a fiatal lányokról írja ezt, és nem a középkorú nőkről, akiknek már mondjuk kirepültek a gyerekeik...


egyébként én kapcsolatban élek - stabilan és régóta - de bizony a kutyáimról 12243132x annyi képet készítek és teszek közzé, mint emberemről... :D nem azért, mert csúnya, vagy mittomén, hanem mert azt sokkal inkább intimnek érzem, mint a kutyákat.

2011. aug. 30. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!