Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lepik a legyek a kutyámat!...

Lepik a legyek a kutyámat! Mit csináljak vele?

Figyelt kérdés

Öreg már, és valamiért nem hajtja el magáról őket. 13 éves skótjuhász. Az orrát már annyira kimarták, hogy van rajta egy 2×1 centis vérző seb, és elég csúnya. A fülének a hegyét is már "lerágták". Lekentem neki Federol sebolajjal, de azonnal ledörgöli magáról a tuják ágain. A bundáját más híján Chemotoxxal fújjuk, az legalább használ valamit. Mit tudok még vele csinálni? Nagyon sajnálom szegényt, és hiába hajtom el róla a legyeket, visszaszállnak rá néhány pillanat múlva. Valami hatásos háztartásbeli készítmény?


Köszönöm!


2011. aug. 30. 16:04
 1/10 anonim ***** válasza:
Ugyanez a problémám. A fülük már vérzik, annyira kiették a legyek. Én néha bekenem Betadine-nal, ennél jobbat nem tudok. Az építő jellegű ötleteket szívesen vesszük!
2011. aug. 30. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
2011. aug. 30. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

hú, köszi szépen! Hülye voltam, előbb rá kellett volna keresnem! Sajnálom :/

Az az egy problémám van, hogy itt mindenki azokat ajánlja, amiket én is használok.. de nekünk nem válik be, mert a kenőcsöket beledörgöli a bokrokba, tujákba. A legyeket bezzeg nem hajtja el! Ki érti ezt!?

2011. aug. 30. 16:13
 4/10 anonim ***** válasza:
Betadinnal a seb környékét szokás fertőtleníteni, erre figyeljetek!
2011. aug. 30. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
nekem egy 9 éves német juhászom van és ugyan ez a problémánk. látom nem csak nekünk! ha feljön a teraszra oda vonzza a legyeket sajnos. nem tudunk vele mit kezdeni.. :ccc
2011. aug. 30. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
12%
Csomagold be celonfánpapírba a kutyát azon nem eszik magukat át a legyek :D
2011. aug. 30. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
28%
:D Megkéne fürdetni és állatorvoshoz vinii-
2011. aug. 30. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

(Fertőtlenítés után) próbáld ki a seb hintőport.

Nálunk ez vált be igazán.

Napközben mindig legyen púderos a sebe,és nem fog annyi kislégy rászállni.

Igaz,egy jó hét vagy akár két hét is kell mire nagyjából elmúlik neki.

2011. aug. 30. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
az én kutyámnak is ez a baja, neki a fülét eszik a legyek állandóan. mi Pharmadoct sprayvel szoktuk lefújni, gyógyszertárban lehet kapni. rászállnak a legyek így is, de egy olyan réteget képez a seben, h nem tudják piszkálni.
2011. aug. 30. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szia! Olvastam a gondodat. Ha falun laksz, akkor van egy ötletem. Írtam a legyekkel kapcsolatban egy ló-tulajdonosnak. Nála bevált. Ha van rá lehetőséged, és bátorságod, hogy kipróbáljad, akkor arra kérlek, hogy az eredményről számolj be. Itt nézd meg, és olvasd el. http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__lovak__1920031-a-lova.. A nagyapám, aki postahivatal vezető volt, és amit csinált a lova füle esetében, azt ki kell próbálni a kutya fülével is. Kérlek, egy infót adj, mire jutottál

Barátsággal: 62/F

2011. aug. 30. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!