Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak a domináns kan...

Mit csináljak a domináns kan kutyámmal? (FONTOS! )

Figyelt kérdés
Milyen módszert használjak?2 hete járok vele suliba 2x volt(mert hétvégén van) ott azt mondták megszokja majd a kutyákat,és meg kell rángatni,de akkor is csak morog és morog...Mit csináljak?
2011. aug. 30. 16:38
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Ja!És nem írtam hogy csak más kan kutyákkal domináns!
2011. aug. 30. 16:39
 2/20 anonim ***** válasza:
49%

folytónyakörv, 1 soros.


és amikor odaengeded más kanhoz, legyél nyugodt, ne dicsérd előtte, és a póráz legyen laza!


ha morog, NEM.

ha tovább morog:

NEM és kis rántás a pórázzal.

ha nagyon agresszív, és nekimegy a másiknak:

NEM, és felemeled a pórázzal és pár másodpercig lógatod VAGY NEM és két ujjal nagyon erősen megbököd a nyaa oldalát, hogy rád figyeljen.

azonnal adj neki más feladatot - pl. ÜL.

2011. aug. 30. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Igen köszi,de én teljesen ugyan ezt csinálom és semmi haszna és amikor lógatom (3 mp) akkor mindig szólnak,hogy mitcsinálok vele?De pedig ezt a suliban mondták.
2011. aug. 30. 16:59
 4/20 anonim ***** válasza:
96%
Keress egy másik sulit, ahol póráz nélkül zajlanak a foglalkozások, és aki nem csoportba illeszthető, az szocilalizációs foglalkozáson kezdi a tanulást. Az, hogy pórázon rángatod nem fogja megoldani hosszútávon a problémádat, pláne odáig nem fogsz tudni eljutni így, hogy bármilyen kutyatársaságba nyugodtan bemehess vele.
2011. aug. 30. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
De!Bemehetek vele teljesen nyugodtan!15 kutyával és gazdáikkal szoktunk menni(mind szabadon) és néha rendezik a rangsort,de vér egy csepp sem!És mindenki el van...De ha bizonyos kutyák jönnek akik morognak rá akkor ő visszamorog :(
2011. aug. 31. 19:06
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

2 alkalom után mit vársz?

Türelmetlen vagy.

2011. szept. 2. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
65%
Szöges nyakörv szokott segíteni ,bár egy domináns kan kutyával szinte lehetetlen elérni azt ,hogy ha rámorog a másik ne vegyen revansot. Hosszú évekig próbáltam kinevelni ezt a kutyámból ,de semmire nem reagált.Ha a másik kutya nagy volt és fekete és kihívóan viselkedett vele akkor gondolkodás nélkül nekiment.Viszont behívható volt ,tehát ha jött egy másik kankutya akkor behívás ,pórázravevés és balra el. Kutyasuliban tanácsolták a szögest ,mert sima fojtóval előbb fulladt volna meg minthogy abbahagyja a morgást.Figyelmét semmivel nem lehetett elterelni se kaja nem érdekelte ,zajokra nem reagált.Viszont ennek előnye is volt kitűnő ,semmitől nem félő őrzővédő kutya volt, szóval a végén már nem is érdekelt a dolog ,hogy nem fog játszadozni a többi kankutyával.
2011. szept. 2. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
De már több helyre is vittem suliba és semmi(és elég sokáig)...
2011. szept. 2. 19:03
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Figyelemelterelés és ha kell oldalra fektetés?? Hirtelen olyan zaj, amihez nem szokott, odadobsz valamit ami hangosan csörög stb. Sokat kell ám gyakorolni vele! Néha még az ivartalanítás sem teszi barátságossá más kan felé, ösztön.
2011. szept. 2. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

A válasz írója 53%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 18:26


szerintem ez a jó megoldás

2011. szept. 2. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!