Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért támad meg más kutyákat?

Miért támad meg más kutyákat?

Figyelt kérdés
Van egy 4 éves kutyám , cavalier spániel és palotapincsi keverék , naponta 3x viszem sétálni ,azzal a hittel ,hogy majd ha jól kifáradt nem lesz kedve cirkuszolni a kutyákkal . Esti sétának mindig görkorizunk egy fél órát és utána megvacsorázik és viszem a kutyákhoz a Parkba. Van olyan kutya akit ha már csak meglát agresszív lesz , van olyan akit meg ha megszagol eltelik 10mps-nyi szaglászás és a kutyám neki ront . Nem érdekli ,hogy kicsi , nagy , minden kutyával agresszív , kivéve a szukákkal . Ceaser Millan módszereit is alkalmazom , támad előtt , meglököm , meg oldalra húzom pórázt , de nem hagyja abba , már nagyon feszül a nyakára a póráz és még mindig ugat . Én közbe tudomásom szerint nyugodt vagyok mégse jó valami . Mit csinálok rosszul ? Az ivartalanítás megoldás ? ( Ha lát egy kutyát az utcánkba , húzza a pórázt és megakarja támadni , ha szagot hagy , egyből pisili le, és kb az egész területet lepisili 2méterenként )
2011. aug. 30. 17:23
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen, az ivartalanítás nagyon sokat segít!
2011. aug. 30. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Palotapincsin nem csodalkozok.. mind ilyen ertelmi fogyi szegeny, nem tunik fel nekik h a nagyobb kutya keresztbe lenyelne oket, akk is tamadnak feszt:D
2011. aug. 30. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem tudom , mennyire lehet hinni Ceasernek , de volt egy ivartalanítós rész , amiben ő is javasolta ,hogy a kan kutyák legyenek ivartalanítva ,mert akkor szexuális fusztrációjuk lesz ,hogy nem tudnak párosodni , ami agresszióba folyik. Meg sztem ez az én kutyám baja ,hogy nincs ivartalanítva és "uralkodni" akar a területe fölött , állandóan pisilgeti kutyák kerítését , meg oda ahova más is pisil , és lehet ezért támad mert a területén vannak . Ezt az ivartalanítás megoldaná sztem , de azt is hallottam , hogy akkor idős korba (4éves) megváltozhat a személyisége .
2011. aug. 30. 17:31
 4/6 anonim ***** válasza:
A kis termetű kutyák igen agresszívak tudnak lenni, az ivartalanításról nem sokat tudok de lehet hogy tényleg használ mert ha másik kan kutyát érez lehet hogy nem támad neki de ez ösztönös dolog főleg az ilyen kutyáknál, de ha nem akarod nagyon ivartalanítani inkább csendesebb helyre vidd sétálni ha pl van földút a közelben vagy olyan hely ahol nincsen sok kutya akkor inkább oda :)
2011. aug. 30. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem Cesar Millan módszerével ezt sikerült kinevelnem egy 11 éves puliXcsau-csau kutyából. Kan, ő sem ivartalanított, és más szintén ivaros kanokkal volt gond.

Azt látom, hogy húzod a pórázt, az nem jó, mert az rivalizáció, és úgy fittyfenét vagy falkavezér. Az alapvető szokásokból kiderül, ki hol van a rangsorban (kim egy ki előbb az ajtón, ki megy be előbb egy területre, hogy eteted, stb.) Ha ez nincs rendben, akkor itt a gond. Elvileg ha Te nyugodt vagy, és nem támadsz, a kutyádnak sem szabadna, vagy ha mégis feszült, sipp-supp ki kéne tudnod mozdítani ebből.


Ha ez nem megy, akkor próbáld meg a problémás kutyákat elkerülni vele.


Ha ez sem

megy, marad szegényke ivartalanítása, talán az"megoldás" a gondra.


Remélem, tudtam segíteni!

2011. aug. 30. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
A pórázhúzogatást Ceasertől láttam és gondoltam menni fog , volt egy pár hasonló esetű kutya a müsorban mint az enyém , de valahogy nem megy . Vagy idő kérdése és gyakorlásé .Szoktam csendes , kutyamentes helyekre járni vele, de nem akarom elkerülni a kutyákat ,mert szeretném ha én is ott állhatnék a kutyagazdikkal beszélgetve amíg a kutyám jól érzi magát a többi kutyával . Ezt akarom elérni , de akkor meg kutyákhoz kell szoktatni .
2011. aug. 30. 17:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!