Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutya tartás csak ellenségek...

A kutya tartás csak ellenségekkel, és csak stresszesebb élettel jár?

Figyelt kérdés

Nem mintha nem szeretném, nagyon jó dolog, hogy van akiről gondoskodhatok, szeret, és nem vagyok egyedül.

De azt vettem észre, amióta van kutyám, azóta többen szólnak be, többb gondom van mint előtte.

Ha elmegyek sétáltatni, akkor beszólnak, hogy ne ebben az utcában menjek, mert felverem a kutyákat. A kis kutyások féltik a kutyájukat, amikor oda sem engedem. Az anyukák nem nézik jó szemmel, ha elmegyek mellettük az utcán, mikor babakocsit tologatnak. Mindig felszedem a SAJÁT kutyám piszkát, akárhova is piszkít, de rám fogtak még más kutyák piszkát is, amikor nem is az. Akkor megszólnak, hogy hol a szájkosár.

És még ezernyi más atrocitás ért, azóta amióta van kutyám.

Úgy látszik a kutya tartás ezzel jár?

Ez mindig is így volt?

És így is fog maradni?


2011. aug. 30. 17:56
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Fura, én meg pont ma akartam megkérdezni, hogy toleránsabbak lettek az emberek a kutyásokkal, vagy csak nekem van mázlim? Én két nagytestűvel nyomultok Bp belvárosban, és ezeréve még csak egy pofavágást se kapok, pedig kicsit rossz kedvem volt mostanában, és szinte vártam, hogy valaki beszóljon, hogy visszaszólhassak és kiengedhessem a frusztrációim :)


Sőt az utóbbi napokban hárman is leálltak velem beszélgetni úgy kezdve, hogy milyen jól nevelt kutyák. Ezekszerint párhuzamos valóságokban élünk :)

2011. aug. 30. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
94%

Szerencsére nekem konfliktusom nem nagyon adódik abból, hogy kutyáim vannak. Persze van egy két sületlen, aki még a kákán is csomót keres, de azokat szó nélkül otthagyom. Ahogy az előző írta nekem is az a tapasztalom, hogy jólnevelt kutyák gazdáiba általában nem szoktak belekötni. Sőt. Felénk legalábbis.



A válasz írója 75%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 18:25


-"a kutyád vizeletét nem tudod összeszedni" HAHA

-"a híradásokban számtalan halálos kutyatámadásról lehet hallani" HAHAHAHA

-"a kutyád sokkal jobban beszennyezi a lépcsőházat, mint a kutya nélküli lakók, mivel a kutya nem töröl lábat és hull a szőre" MUHHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAH


Neked nem a kutyatartókkal van bajod, hanem az egész világgal. :) Ne haragudj, de a kölcsönös tolerancia nem azt jelenti, hogy veled szemben legyenek toleránsak kutyatartók, amúgy meg dögöljenek meg. Szerintem...

2011. aug. 30. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
én tömb házban lakok van egy roti németjuhsz. keverékem nekem is volt hasonló problémám pl. egy utcában sétáltattam a kutyám mikor egy beteg csávó kiszolt hogy ne erre sétáltassam a dögömet pedig az ég világon nincs beleszólása hogy merre viszem és nem az van hogy a házak előtt az utcán sétáltatom hanem kimegyek az utestre és az utest szélén megyek (arra nem nagyon járnak autok) a férfi tart 7 kutyát egy iszonyúan kicsi házba az udvar csurom kutya piszok a ház elötti rész le van keritve kb 5 méter hosszu és két méter széles helyre be vannak gyömöszölve és a kutyái akkor is ugatnak ha nem viszem arra és amugy ez közterület az ég világon semmi beleszolása sem lenne a másik eset hogy éjfél után levittem a kutyámat mert rájött a szapora és levettem a pórázt a kutya szaglászott a dolgát végezte. mögöttem eljött egy 50 évkörüli hölgy és torkaszakattábol elkezdett sikitani ugy megijdtem hogy majd be sz@rtam a kutyám is csak nézet a hölgy is egy kutyát (palotapincsit és egy pulit) sétáltatot én csak néztem hogy mibaja van és a kutyám is hasonló képen reagált aztán a nő a kutyáival eggyütt elrohant sikitva mintha élve nyuznák mi a véleményetek erről? de ezt ki is irom kérdés nek hogy megválaszoljátok mert érdekelne mi a véleményetek!
2011. aug. 30. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
95%
annak a 75%os baromnak mondom,hogy jó,hogy nem már felmosok mindenhol ahová a kutyám lép...ennyi erővel az emberek ne dobják el a csikket,egy darab szemetet se lássak meg a kisgyerekek ne ordibáljanak és mki legyen kussban..ne cigizz meg semmi.ennyit erről nagyokos
2011. aug. 30. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Én pont fordítva látom. Amióta kutyám van, azóta sokkal nyugisabb az életem, rendszeres testmozgással jár, rengeteg a program, új barátok és kedvesen mosolygó emberek az utcán. Pedig az én kutyám is alulról közelíti a 70 kilót.
2011. aug. 30. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Vicces lenne mindenhol feltörölni ,ahová a kutya pisil.

Már ne haragudj kedves válaszoló,de sokkal undorítóbb,amikor a sok részeg összehugyozza a járdákat,házfalakat,mint amikor a kutya odaáll egy fa mellé,de akár villanyoszlophoz is.

Jobban beszennyezi a bérházat. Nem tudom,az én kutyám még egy darab semmit nem dobált szét a lépcsőházban,nem gyújtott még rá,nem firkálta a falakat,nem dobálta szét a cigicsikkeket,sőt,részegen a liftbe se hugyozott még bele.Miről is beszélünk?

2011. aug. 30. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

"a kutyád vizeletét nem tudod összeszedni és elég kellemetlen tud lenni, ha valakinek az abalka alá, kerítésére, házfalára vizelnek a kutyák"


Kan kutyám van és sohasem vizel ilyen helyekre. De még bokorra és fára sem, ha pórázon van. Ugyanis megtanítottam, hogy pórázon nincs szaglászás és jelölgetés, hanem séta van. Azután a kutyafuttatón elengedem és kedvére jelölgethet.


"nagytestű kutyát csak pórázon és szájkosárral lehet közterületre engedni (kivéve bekerített kutyafuttató)."


Ez úgy ahogy van nem igaz. Nem a testmérettől függ a szájkosár használata. Az állatvédelmi törvényben csak annyi szabályozás van, hogy agresszív kutyákra kötelező. Ehhez képest néhány önkormányzat helyi rendeletben szigorít rajta és konkrét fajtákra kötelezővé teszi. Lehet, hogy van olyan önkormányzat is, ahol testmérettől függ, de általánosságban nem igaz amit írtál. Az már mellékes, hogy ez az egész szájkosaras mizéria marhaság!

2011. aug. 31. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!