Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy 5hónapos kisbaba elkaphat...

Egy 5hónapos kisbaba elkaphat bármilyen betegséget egy kutyától?

Figyelt kérdés
Van egy 4 hónapos kölyökkutyám, nem bolhás, megvannak az oltásai is, a lakásban van, ártalmas lehet egy kisbabára? Ez nem azt jelenti hogy kisbaba közelébe szeretném engedni, de a nővérem nem enged a kisbabája közelébe, csak ha a kutyát elzárom és lezuhanyozom, ilyen esetben még arra is hajlandó hogy ölbe vegyem a picit. Mit lehet tenni? Kerüljem el őket, és majd elmúlik, vagy az ilyen anyák később is allergiásak lesznek a kutyásokra? Ez nekem se jó, mert a kölyökkutyámat se akarom elhanyagolni és elzárni akár egész napra mert ők éppen nálunk vannak. Mivel győzhetném meg később, hogy a gyereknek nem lesz baja a kutyától?
2011. aug. 30. 18:25
 1/9 anonim ***** válasza:
ha be van oltva és nem beteg akkor SEMMIT!Kb. ugyan annyit mint ti...
2011. aug. 30. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Sajnos sok szüli túlságosan félti minden bacitól a babáját. A régi gondolkodás szerint a gyereknek meg kell enni egy bizonyos mennyiségű koszt, hogy egészséges legyen.

Az én gyerekeim mikor kicsik voltak és kúszni-mászni kezdtek az anyósomék németjuhász kutyáján lovagoltak, és soha semmi bajuk nem volt.

2011. aug. 30. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%

Sajnos egy kutya (igaz ez a macskákra is) rengeteg veszélyt hordoz magában, főleg egy kisbaba számára. Akármilyen tisztán tarthatod a kutyádat, adathatsz be neki mindenféle oltást, ilyenolyanűző nyakörveket, de ettől még előfordulhatnak benne olyan paraziták, amelyek pl vakságot okoznak, és egyéb csúnyaságokat!!!!

Szerintem a kutyus kibír egy napot, ha egyébként nem gyakran látogatnak titeket. Ha nővéred nem szeretné ezeknek a veszélyeknek kitenni, szíve joga, ezt tolerálnod kell!

Ha valaki nem kutyás típus, annál nem kell erőltetni... :S

2011. aug. 30. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Anyaként és kutyásként írom:


Ha minden oltása megvan és tényleg jól van tartva, akkor gyakorlatilag semmit nem kaphat el. Viszont neki joga van kitiltani a kutyát a gyerektől és kérni, hogy moss kezet, mielőtt babázol. Valószínűleg ő már nem fog változni nagyon, talán ahogy növekszik a gyerkőc, engedékenyebb lesz. Mikor pici volt a fiam, én is megszabtam, hogy tiszta kézzel nyúlni a babához stb. Egyszer volt is belőle vitám, mert egy rokonéknál nem engedtem lerakni a földre a kicsit, mert minden csupa kutyaszőr volt. Nem értették meg, így jártak. Azért a kutyánál előrébb való a gyerek, bármennyire is szeretem mindet!

2011. aug. 30. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Bozsikrisz ***** válasza:

Semmit nem fog elkapni egy kutyától a gyerek, ha oltott, féreghajtott kutyáról van szó. SEMMIT!

A sógornőm állatorvos mellett dolgozott, agrár szakon végzett, de ettől függetlenül nem nagyon kedveli a kutyákat, ő inkább macskás. Van egy 2 éves gyerkőcük, és attól, hogy ő nem kutyás, tisztában volt azzal, hogy a kutyámtól nem kaphat el semmit a kicsi.

Persze, amíg csecsemő volt, nem engedtük oda, csak nézhette:) De amint a kicsi már magától át tudott fordulni, fel tudott ülni, közelebb engedtük. Aztán ahogy önjáróvá vált, úgysem lehetett mit tenni. A gyerek mindent megfog, a szájába vesz, és a világ legnagyobb butasága az, hogy teljesen steril környezet kell kialakítani.

Az unokaöcsém soha nem volt beteg, csak mióta bölcsibe jár ...ebből is látszik, hogy 99,9%-ban az emberek fertőzik egymást. Viszont állítom, hogy nagyon különleges gyerekkora volt azáltal, hogy egy kutyus volt mellette.

Mutasd meg a tesódnak, amit írtam, és higgye el, hogy semmi baja nem lesz a gyerkőcnek.

Az összeszoktatást ésszel kell csinálni, nem kell elkapkodni.

2011. aug. 30. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Semmi baja nem lesz a babának. Én Németjuhász mellett nőttem fel. A kisöcsém is állandóan nyúzta. És nálunk is marad a kutyánk (Golden retriver, 2 éves és Westie, 10 éves) , ha gyerekünk lesz. Hadd másszon rajta az a gyerek. Meséld el a testvérednek, hogy sok beteg gyerek van, akit kutyaterápiával kezelnek. Például az egyik ismerősöm Down-kóros kislányának is vannak ilyen kezelései... puszilgatják, simogatják a kutyákat. ... Mi lesz, ha az a baba nagyobb lesz, és a játszótéren bekap egy maroknyi homokot? (Válasz: Semmi :) )
2011. aug. 30. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az hogy nektek pont semmi bajotok nem származott belőle, az még nem garancia!! mondjuk azt, hogy ha minden oltás meg ilyesmi megvan, akkor 95% az esély hogy az égvilágon semmi baja nem lesz. De ha pont ő esik a maradék 5%-ba....?
2011. aug. 30. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó! Ne menj ki az utcára, mert esély van arra hogy elüt egy autó, vagy egy melletted elmenő járókelő rád köhög és elkapsz tőle valami betegséget. Nincs olyan hogy 100 % biztonság.
2011. aug. 31. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
hülye a növéred már bocs. aztán majd a gyerekéből ilyen kis idióta félénk nem életrevaló lesz
2011. aug. 31. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!