Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát ajánlanátok...

Milyen kutyát ajánlanátok nekem majd?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Bár még csak 14 vagyok, de érettségi után le fogok költözni nagyim házához. Egy szép, nagy kertesház. És a kérdés, hogy milyen kutyát tartsak, a következő kritériumok alapján. Jó lenne, ha esetleg személyes tapasztalatokkal is indokolnátok, nemcsak az általános fajtaleírás alapján. Tehát:

-Lány vagyok ugyan, de határozott és magabiztos. Keményebb kezű.

-Nagyon szeretem a határozott, magabiztosságot sugárzó megjelenést.

-Legyen egyéniség. Nem egy minta kutya ami mindent hoppra megcsinál, legyen kicsit makacs, hogy meg kelljen küzdeni azért, hogy sikereket érjünk el, de semmiképp sem buta.

-Lehetőleg munkára használható eb (ŐV, Obedience, esetleg agility).

-Középnagy/Nagy testű kutya.

-Szeretem a nagy, maciszerű kutyákat, nagyon bejönnek a bull típusú kutyák is (sajnos amstaffom nem lehet, már 3-at is megmérgeztek ott a faluba, mert pitbullnak nézték).


Nagyjából ezek. Még mellékesen a szőrgondozás nekem nem számít, ha kell naponta 3 órát fésülgetem, ha kell néha áttörlöm egy nedves rongyal. Viszont a rasztás szőr nem nagyon jön be, úgyhogy a komondor nem jöhet szóba. Köszi a válaszokat!


2011. aug. 30. 19:19
 1/9 A kérdező kommentje:
Ja, amit elfelejtettem, hogy egyetemre is szeretnék járni és úgy tudnám megoldani,hogy fölkelek reggel korán és egy fél-egyórás sétát tudnánk menni, aztán mikor hazajövök bicikli mellett futtatni tudnám, több mint 2 órát is tudnék vele sétálni, és közel van a dunának egy kis öble amiben nincs sodrás ott még úszni is tudna. Van a közelben erdő, ahol csak évszakonként két hét vadászat szokott lenni, olyankor ki is írják, amúgy biztonságos szóval oda is tudnám vinni. Hóban, esőben, tűző napon is mennénk, csak ha vizsgák vannak, akkor egy kicsit kevesebbet. Kutyasuliba vinném, és agyilag is fárasztanám nem csak fizikailag.
2011. aug. 30. 19:33
 2/9 anonim ***** válasza:

berni pásztor vagy pedig a moszkvai őrkutya

mind a 2 nagytestű a moszkvai őrkutya őrző védő.

mind a 2vel van saját tapasztalatom.talán a moszkvai őrkutyával egy kicsivel többet foglalkozni,mint szőrével mint a tanításával

2011. aug. 30. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Németjuhász, belga juhász, akita inu, shnauzer, kuvasz... abbol amit irtál olyannak tűnsz mint én ... az olyan kutyákat szeretem amik leginkább egygazdásak és nem szaladnak oda mindenkihez farokcsóválva mint egy retriver vagy spániel, hanem csak rád hallgatnak és lehet velük futni járni meg mindenre könnyen taníthatóak mert figyelnek, de van egyéniségük mellette. Az őrző védő kutyák ilyenek. 23L
2011. aug. 30. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Most épp spánink van. :)) Imádom őt, de szerintem is túl barátságos mindenkihez odamegy, bár a kissebséget megugatja és morogja mégha semmit sem csinált csak szembe jön az utcán. :D És hát (lehet önzőség) de tényleg azt szeretném, ha csak nekem engedelmeskedne, és csak hozzám ragaszkodna, persze szeresse a családomat is, de ne barátkozzon annyit. Megnézegetem a fajtákat amiket írtatok. Bocsi, ha nem fogok válaszolni, de otthon rossz a net, mostmeg netcaféból írok.
2011. aug. 30. 19:38
 5/9 anonim ***** válasza:
Bent is lehetne? Ha igen akkor dobermann esetleg roti? Bár nem tudom, hogy egy ilyen lánynak nem lenne-e túl kemény kutyák :))
2011. aug. 30. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező én a Német juhászt, a Kuvaszt és a Rotit ajánlom. Mind a három fajtával van személyes tapasztalatom. (most speciel egy roti és egy roti keverék boldogítja minden napjaimat. : )) Nagyon okos kutyák. (a Kuvasz mondjuk makacs nehezebb tanítani de amikor nekem sikerült minta kutyát faragnom belőle nagyon büszke érzés fogott el. : P) De sok ember fél a Rotiktól ezért amíg 100%-ig nem vagy biztos benne hogy minden helyzetben hallgat rád csak pórázzal sétáltasd és nagyon vigyázz rá! Kemény kezű gazdára van szüksége különben rettenetesen el lehet rontani. Viszont megfelelő kezeléssel egy nagy boldog maci lesz. : D
2011. aug. 30. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Németjuhász (kedvencem) a legokosabb, legszebb kutya a világon, 2 éves koromtól vele nevelkedtem... De ez egyéni vélemény. A golden retriver és a labrador, meg a kuvasz, amelyek még okosak, bírják a strapát, sőt... :) Sok sikert...
2011. aug. 30. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
argentín dog
2011. aug. 30. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
sziasztok. nos, persze benti-kinti kutyus lenne ,ha hideg van, vagy esik akkor bent aludhat, de az emeletre nem jöhetne föl. Viszont lenne szigetelt háza, úgyhogy nem lenne rossz dolga. A középázsiai és az amerikai bulldog is nagyon tetszik azok mennyire kezelhetőek? Tenyésztő ajánlásával, segítségével lehetne őket képezni? Amúgy a dobi is szimpatikus nagyon.
2011. szept. 8. 17:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!