Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Imadom a Dobermanokat. Szerene...

Imadom a Dobermanokat. Szerenek is egyet! De feheret . Mit gondoltok rolu? Akiknek volt irjak le. 19L

Figyelt kérdés
2011. aug. 30. 21:23
 1/6 anonim ***** válasza:

a fehér dobikkal az a gond (ami miatt egyedül Amerikában elfogadott változat), hogy általában süketek, vakok, iszonyú sok bajuk lehet...

egyszerűen életképtelenek.


ne a külsejéért akarj egy kutyát, hogy "de jól fog feszíteni mellettem..."

az akkor már halott ügy.

2011. aug. 30. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Fehéret ne szeressél, beteges, tenyésztése itthon nem engedélyezett. Csak Amerikában. Nem is tudok róla, hogy lenne, lett volna bárkinek is. 19 éves lány vagy, vegyél egy szép feket vagy barna szukát:) Imádni fogod.
2011. aug. 30. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Volt már ilyen kérdés itt a gyk-n, bemásolom a válaszom:

Itt egy link, ahol olvashatsz az albínó dobermann egészségügyi és viselkedésbeli hibáiról: [link] (angolul van)

Elég hosszú a lista, kicsit átfutottam, a fehér dobermann nehezen alkalmazkodik, sokkal kevésbé tanulékony a többinél, gyakran félénk vagy agresszív. Rengeteg egészségügyi problémája van: bőrrák, gyenge látás, hallás, gyenge immunrendszer, vese és májproblémák, idegrendszeri problémák, mozgásszervi problémák, terméketlenség csak hogy pár példát említsek.

Szerintem ne válassz ilyen kutyát, kifizetsz érte egy vagyont aztán hetente rohangálhatsz vele állatorvoshoz amíg egyszer csak bekattan és kiirtja a családot. Ki akarsz tűnni vele vagy minek ilyen színű dobi?

2011. aug. 30. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Koszonom nektek !!!Mindefele keppen utana olvasok!!!
2011. aug. 30. 21:54
 5/6 A kérdező kommentje:
Kedves utolso !!! Nekem tetszik a masik ketto is csak amikor meglattam a feheeret nem is tudom megfogott.De ,ha ennyi problema van vele akkor marad a fekete :)))
2011. aug. 30. 21:56
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is tetszik az összes "el nem fogadott" színű kutya (pl fehér némejuhász, fehér dobi, stb), de tudom h rendkívül betegesek, és nem csak nekem lenne kínszenvedés, hanem neki is. Így eszembe se jutna olyat tartani.
2011. aug. 31. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!