Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Boxer? Egy pár kérdés a fajtáról.

Boxer? Egy pár kérdés a fajtáról.

Figyelt kérdés

Mennyire beteges fajta?

Jó és megbízható Őrző-védő kutya? (pl. muszály iskolába vibbi ahoz hogy őrző védő legyen vagy alpból tudja mi a dolga. A szomszédunknak rotija van de nekik nem kelett vinni ilyenekre!)

Egy jó hejről származó Boxer milyen árban van? kb.


2011. aug. 31. 09:29
 1/8 anonim ***** válasza:
Suliba mindenféleképpen ajánlott vinni.Nem kifejezetten beteges,bár csípőizületi diszpláziára hajlamos.Ha szukát veszel mindenképpen műtesd meg,ha nem akarod kölykeztetni a későbbi méhgyulladást megelőzendő.Ha én vennék most boxert a boxermentő alapítványtól tenném.
2011. aug. 31. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A suli azért ajánlott,mert a boxer alapjáraton kedves kutya,szereti az embereket,de ha tudatosan tanítod és jársz vele suliba,akkor kifejezetten jó házőrző lesz.
2011. aug. 31. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Értem. Természetesen a szukát ivartalaníttatni karom. Egy Boxer mntő alapítványnál is lehet találni fiatal szinte még kölyöknek mosható kutyákat? És mennyibe kerül egy Őrző-védő suli? Mert ahol én lakom itt is van nem messze egy kutyaiskola de az nagyon pocsék suli. Hordtak oda Német juhászt Rotit dee semmi eredmény és nagyon drága. Elvitték máshova és a kutya Őrző-védőzik.
2011. aug. 31. 09:42
 4/8 A kérdező kommentje:
Értem a választ köszönöm!
2011. aug. 31. 09:43
 5/8 A kérdező kommentje:
A Noé Boxer fajtamentésnél nézegettem most és találtam 3 fiala Boxer. Vagyis már csak az a kérdésem hogy mennyi egy jó Őrző-védő suli?
2011. aug. 31. 09:54
 6/8 anonim ***** válasza:

Ez teljesen változó, de a kérdés, hogy mit értesz te házőrzés alatt?


Mert alapvetően minden kutyánál másfél kétéves kor körül kialakul a védőösztönös viselkedés, ami azt jelenti, hogy a területét védi, ugatással jelzi a közeledőket, és minden bizonnyal meg is próbálja útjukat állni. Ez igazából a hétköznapi besurranó tolvajok elriasztására biztosan elegendő.

A komoly ÖV munkát összerakni, az hosszú és kemény munkát igényel a gazdi részéről, mert ott igazából már az egész folyamatot tanítod meg profin a kutyának. Azaz azt, hogy csak karra foghat, ha a betolakodó megáll el kell engedni, ha mozdul, újra meg kell fogni, fel kell tartóztatni, stb.

2011. aug. 31. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nekem ez a lényeg hogy ha jöv valaki jelezzen és védje a portát!
2011. aug. 31. 12:31
 8/8 anonim ***** válasza:
Ezt a kutyák többsége magától is megteszi. Viszont súgok valamit :) Ha egy kutya nagyon ugat a kapuban, az általában fél, és így próbálja elriasztani a félelem tárgyát. Amelyik kutya nem jelez minden hülyeségre, azaz aki általában magabiztos, és nem kiabál, hanem intézkedik ha aktuális lesz.
2011. aug. 31. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!