Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A 3. oltás után már le lehet...

A 3. oltás után már le lehet vinni a kutyát sétálni vagy nem?

Figyelt kérdés

tegnap kapta meg a kutyánk(havanese) a 3.oltását kérdeztük a dokit már lelehet vinni azt mondta hogy csak 10 nap múlva és két hét múlva kapja meg a veszettséget, de én sok helyen olvastam többek között itt is hogy már ilyenkor le lehet vinni a szocializáció szempontjából...most akkor nem tudom mi legyen..már nem bírunk vele nagyon rohangálna nagyon aktív alig lehet lefárasztani kistestű de akkor is annyi energia van benne..


még egy kérdés a kennel köhögés elleni oltás az nagyon fontos hogy megkapja a kiskutya vagy elhagyható illetve ez mennyibe kerül kb???mert tegnap a bunkó doki volt aki csak beadta az oltást és semmit nem mondott...


válaszokat előre is köszönöm!!


2011. aug. 31. 09:31
 1/7 anonim ***** válasza:
Én a kutyám a 3 oltás tán már sétáltattam. Az én dokim azt mondta hogy már lehet. De az enyém majd csak 1 éves korában kaphat vezsetség elleni oltást ezt mondta a dokim addig pedig vigyázzak rá! De már több kutyámnál így volt és semmi baj!
2011. aug. 31. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A dokid jól mondta, általában a 3. oltás után még ki szoktak várni néhány napot.
2011. aug. 31. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
és ha nem tíz napot hanem csak 4-5 napot várok az is jó nem???
2011. aug. 31. 09:41
 4/7 anonim ***** válasza:
Én vinném. Igazából már a második oltás után 10 nappal is nagymértékű védettsége van, a +2 oltás a teljes védettség kialakulásához kell. Azért érdemes vigyázni, hogy ne egyen fel mindent az út széléről és jó, ha olyan kutyák közé viszed, akikről tudod, hogy oltva vannak. A veszettség elleni meg tökmindegy, mert gyakorlatilag nem lehet veszett állatokkal találkozni a városokban. A korai szocializáció nagyon fontos, ezért számomra megérne egy minimális kockázatot.
2011. aug. 31. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az én orvosom azt mondta, hogy a negyedik oltástól számítva a 3.-4. napon lehet utcára vinni, emberek közé. Én már a második oltása után vittem (kénytelen voltam), nagyon figyeltem, hogy semmi se kerüljön a szájába, csak szagolni szabad (amúgy sem baj, ha ezt szokja meg) és senki sem simogathatta! Nem lett semmi baja:)
2011. aug. 31. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
előző vagyok: az én kutyum is kistestű:))
2011. aug. 31. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat , akkor hétvégén már levisszük sétálni,itt a környékünkön szinte minden kutyást ismerek és bevannak oltva a kutyáik ha meg kóbor eb jön akkor felvesszük meg figyelünk hogy ne vegyen a szájába semmit...szerintem akkor nem lesz gond...
2011. aug. 31. 12:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!