Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tanacsaitokra lenne szuksegem...

Tanacsaitokra lenne szuksegem egy igen szomoru temaban. Mik a tapasztalatok?

Figyelt kérdés
A kutyusom 9 eves a mult heten jartunk orvosnal, mert elkezdte huzni egy kicsit a labat. Nem szoktunk talalgatni, egybol orvoshoz vittuk.Az orvos megallapitotta, hogy meg vannak duzzadva a nyirokcsomoi, es limfomara (nyirokcsomo daganatra)gyanakszik. A hetvegen szovettanra kuldtek a csomobol vett mintat, valoszinu ma mar lesz eredmeny. Azota feltunt, hogy kicsit horogve veszi a levegot is, nem tudom ez esetleg ennek a betegsegnek tudhato be?? Nagyon aggaszt...Kerdesem az lenne ha bebizonyosodik, hogy ez rakos daganat, tapasztalatok szerint, mennyi ido az amit velunk tolthet ha megkapja a megfelelo kezelest? Nem erdekel mennyibe kerul, nekunk o a gyermekunk es amig nincs fajdalma barmit megteszunk erte, ha kolcsont is kell felvennunk....Otletek, amik felerositik egy kicsit, vagy etvagyat csinalnak neki?? Mert eszik de csak a felet annak, amit eddig sajnos...kerlek adjatok tanacsot...
2011. aug. 31. 11:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
én sajnos nem tudok tanácsot adni ebben,de nagyon meghatott amit írtál,hogy mennyire szeretitek és mennyire nem számít a pénz ha az egészségéről van szó,bár minden ember így állna a kutyusához... Remélem még sok időt tud veletek tölteni!
2011. aug. 31. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, hogy ezt írom, de ha hörög, az azt is jelentheti, hogy a daganatok elérték a tüdejét. Akkor viszont már sokat nem lehet tenni. Sajnálom a kutyusod, és Titeket is, remélem az orvosok mondanak valami biztatót.
2011. aug. 31. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nagyon sajnálom, és szívből átérzem, ami veletek történik. A mi kutyánk is itthagyott minket ugyanebből az okból kifolyólag, még én is tettem fel kérdést, hogy mivel kelthetném fel az étvágyát. Mi is úgy voltunk vele, hogy ha kell, kölcsön, de egy hét alatt úgy leromlott az állapota, hogy inni sem ivott. Ha akarod, előkeresem a kérdésem, érkeztek linkek, hasznos válaszok.

Remélem, hogy a szövettan negatív lesz.. de ha mégsem, sajnos nincs sok időtök együtt, és borzasztóan sajnálom. Legyél sokat vele, búcsúzz el tőle.. :(

2011. aug. 31. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok, még annyi van, hogy Bp-n csinálnak kemoterápiát kutyáknak. Mondta nekünk is az orvos, hogy van ez a lehetőség, de nem biztos, hogy megéri, és nem az anyagi oldalára gondolok (holott az is borsos). A tapasztalatok szerint fél évvel növeli meg a kutya élettartamát, de mint a humán kemoterápiának, ennek is súlyos mellékhatásai vannak, a bundája kihullana, étvágya nem lenne (csak a szteroidos injekciótól, ilyet mi is kaptunk, ideig óráig segít). Ha bármi kérdésed van, írj nyugodtan privátban!
2011. aug. 31. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Nagyon koszonom...A szteroidos injekcionak nincs semmi mellekhatasa? Lehet buta a kerdes de szerencsere meg nincs tapasztalatom ilyen teren. Az orvos is mondta egyebkent, hogy az lenne talan a legjobb megoldas, ha bebizonyosodik, hogy rosszindulatu daganat, meg javasolta meg az eukanuba tapot, de sajnos nem eszi meg, mert mindig foztem neki es ahhoz van szokva. Sokan lehet, hogy azt gondoljak nem vagyok normalis, de tenyleg annyira megerdemli...es nem csak o, minden allat. Egyebkent a labda a mindene es ha kiejtem a szamon a labda szot, mar rohan is erte :) persze lassan mert a hatso labai nem tokeletesek...Csak arra tudok gondolni, hogy meg elhetne legalabb egy 5 evet o meg nem oreg, holott sokan azt mondjak, jajjj ez mar a kor. Nem igaz. Az elozo kutyusom 15 eves volt, az allatorvos akkor azt mondta, mikor itthagyott minket, hogy nem gondolta 11 eves koraban amikor a szivkezeles mellett dontottunk, hogy meg ilyen sokaig velunk lesz...mar vegigcsinaltuk ezt mi is. Ezert bizakodom. Probalkozunk mindenfele vitaminnal szeretettel es mindennel amivel csak lehet. Az orom az uromben, hogy kismama vagyok, az elso picurinkkal es attol felek nem tudom mar ugy apolni ahogy szeretnem, mert mar csak 1 honapom van hatra szulesig...Nem egyszeru a helyzet...El is vagyunk keseredve mi lesz a kutyuval, velunk...sokan ayyal is remiszgetnek, ilyenkor rengeteg virust hordoz egy kutya es en elkaphatom es jajj a babanak...sokszor mar nagyon nagyon elegem van.....
2011. aug. 31. 12:36
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Ez nagyon nagy gond sajnos, az a gond hogy a limfoma a nyirokrendszer betegsége/daganata és a nyirokrendszer az egész testet körbehálózza ezért véleményem szerint könnyen képezhet áttétet. Bár lehet butaság amit írok, de logikusan végiggondolva én számítanék erre.

Télleg azt tudom mondani amit az előző hozzászolók egyike, hogy legyél vele minél többet. Nekem a cicám haldoklott otthon és ott voltam vele amikor meghalt és abban a pillanatban nagyon fájt, de visszagondolva örülök, hogy nem volt egyedül abban a pillanatban és én ott lehettem vele.

Még egy olyan tanács, hogy ha az orvos el akarná altatni, akkor kérjetek tőle gyógyszert, amit otthon is oda tudtok adni neki. Nekünk így volt megbeszélve, de a gyógyszer elött egy nappal halt meg a cica ezért nem volt rá szükség. Így vele tudtok lenni és otthon tud meghalni, nem pedig az orvosnál ahol nem érezte magát sosem jól.

2011. aug. 31. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

(előző hozzászóló vagyok) Azok akik riogatnak a kutyával hogy bajod lehet tőle azok elmehetnek melegebb éghajlatra, ha eddig nem lett bajod akkor most sem lesz ettől ne aggódj.

Figy én az érdekedbe föl tudom hívni az egyik ismerősöm aki az onkológián dolgozik és főként állatoknak kutat rákgyógyszert. Meg tudom kérdezni, hogy esetleg tud e valami segítséget nyújtani, vagy ötletet mondani

2011. aug. 31. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
kedves utolso, nagyon aranyos vagy, barmilyen tanacs nagyon jol jon es szivesen fogadom. Mar vettem neki egy uj vitamint vagyis rendeltem penteken, meg varom, hogy megerkezzen ezt is megprobaljuk, hatha segit egy kicsit. Tudom, hogy nagyon elkeserito a helyzet de en BIZOM a csodaban, az elozo kutyusunknal bejott es erzem most is igy lesz...
2011. aug. 31. 12:54
 9/15 A kérdező kommentje:
nagyon sajnalom a cicadat!Tudom milyen, hozzank tudnak noni nagyon. Nem hallottam meg errol az otthon adhato gyogyszerrol, csodalkozva olvastam, hogy mar ilyen is van. Errol egyenlore ne is beszeljunk bele sem tudok gondolni, bar valahol tudom, hogy elobb utobb sajnos bekovetkezik.....
2011. aug. 31. 12:58
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Írok egy emailt a címedre és beszáéljünk ott. egyenlőre még nem tudtam elérni az embert.
2011. aug. 31. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!