Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez azt jelenti nem vagyok...

Ez azt jelenti nem vagyok falkavezér?

Figyelt kérdés

A kutyám(Stafford nőstény)elmúlt már 1éves,ma mégis széttépte párom papucsát.Régebben ,kiskorába is csinált ilyet,de egy ideje sikerült leszoktatni róla.

Úgy tünik elfogad falkavezérnek minket,nem megy be pl az ajtón amíg mi nem megyünk be mind,szépen sétál póráz nélkül is mellettünk,akkor eszik amikor azt mondom megeeheted(a kicsitől aki Tacskó néha elveszi a kaját,de csak ha nem látjuk)Még egyszer sem morgott ránk,szófogadó,ha azt mondom nem ugat és leül akkor azt teszi.

Mi lehet a baj?Mért tépi szét mégis a cipőket?Mit tegyek?Már nagyon ideges voltam,leszidtam,ráütöttem az orrára a papuccsal és kivittem a melléképületbe.


2011. aug. 31. 14:34
 1/10 A kérdező kommentje:

Egyébként a lakásba tartjuk,kimehet ha akar,de ideje nagyrészét bent tölti.

Majdnem minden nap sétálunk vele,amikor mégsem,akkor az udvaron labdázunk sokáig.

2011. aug. 31. 14:36
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nincs vele eleget foglalkozva,unatkozik.Mennyit viszitek el sétálni,de őszintén?
2011. aug. 31. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

ha nincs játéka amit rághat akkor vegyetek neki,és tanítsd meg,hogy cipőket nem rághatja csak a saját játékát.

Ettől te vagy a falkavezér,csak szerintem unatkozott a kutya és azért rágta szét ....

Még ha úgynézzük kölyök.

2011. aug. 31. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Heti 4 séta a minimum.Pórázzal amíg odaérünk egy füves részig,ott elengedem és kb 1,5óráig kint vagyunk,játszunk,szaladgálnak.A többit fent írtam.
2011. aug. 31. 14:39
 5/10 A kérdező kommentje:

van játéka is,főleg a labdákat szereti,de van sok más is.

Hogy tanítsam meg,hogy nem szabad?Minden alakalommal ha ilyet tett odavittem a papucsot,mondogattam,hogy rossz kutya,nem szabad,fujj!:S

Ami a legdühítőbb az az,hogy tudja ,hogy rosszat tett.Mikor kimentem a szobába,láttam,hogy sunyít az asztal alatt és bűnbánó fejet vág,szétnéztem,erre látom,hogy ott a papucs.

2011. aug. 31. 14:41
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Akkor a séta elég+az udvar,tehát az kizárva. Lehet kapni szárított marhabőrből készült rágnivalókat+egyéb rágható dolgokat,azt érdemes neki venni még.

De szerintem sincs gond azzal,hogy nem te lennél a falkavezér.

2011. aug. 31. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
rajta kell kapni hogy rágja a papucsokat tapsolni egyet és mondani hogy fúúúújjj ,utána már hiába viszed elé a papucsot nem tudja mért szidtad le..nem kapcsolja össze hogy most ő rossz dolgot tett...ezért kell tetten érni mert akkor érti hogy ő most rosszat csinált..
2011. aug. 31. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

mielőtt leszidtam már sunyított,szerintem miközben rágta már tudta,hogy nem szabad.

köszönöm a válaszaitokat,remélem később leszokik róla,ha idősebb lesz:/

2011. aug. 31. 15:01
 9/10 anonim ***** válasza:

Szerintem ennek nincs köze a falkavezérséghez, egyszerűen unatkozik vagy csak túl sok az energiája.

Sokszor bosszúból rágja meg a gazdi személyes cuccait, ha egyedül hagyják. Egy ilyen kutyánál sokkal súlyosabb dolgok fordulhatnak elő, ha nem fogad el főnöknek!

2011. szept. 1. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

talán hiányzott neki a párom...:/

Köszönöm!

2011. szept. 1. 04:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!