Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az új kutyusunk nagyon sokat...

Az új kutyusunk nagyon sokat ugat. Csak az új környezet miatt van? Le lehet szoktatni?

Figyelt kérdés
Tegnap találtunk egy kutyust és egyelőre itt van nálunk, ha nem jelentkezik érte senki, akkor valószínűleg itt is marad. Viszont rengeteget ugat. Valahogyan le lehet róla szoktatni? Vagy majd az idő elteltével kevesebbet ugat, most csak az új ingerek miatt van?
2011. aug. 31. 18:34
 1/6 anonim ***** válasza:
szia nekem 8 hónapja van kutyám és mindig ugat még akkor is amikor éppen nem kéne. remélem hogy majd idővel leszokik. egyébként úgy vettem észre hogy már egyre kevesebbet ugat.
2011. aug. 31. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
csak akkor ha "muszáj"
2011. aug. 31. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
34%

Első perctől tiltsd le az ugatásról.

Loccsantsd le vízzel, dobj mellé műa. palackot, amiben kavicsok vannak, stb.

2011. aug. 31. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
vannak kifejezetten ugatós fajták (általában a kisebb testűek) de tudatos neveléssel le lehet szoktatni, de hamar el kell kezdeni ezt.
2011. szept. 2. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Mit ugat? Az ebereket az utcán, a zajokra, titeket? Mi befogadtunk a kutyusunkat, két hónapja van meg, az elején mindenkit megugatta aki elment az utcán, most csak a lovakat, meg egy mukit aki úgy néz ki mint a cukrosbácsi :)

Szerintem ezt még senki nem fogja neked megállapítani az első nap után... türelem, ha azzal nem akkor meg kell nevelni :)

Remélem segítettem!

2011. szept. 3. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Lehet azért ugat ennyit mert ilyen fajta. Egyépként meg úgy tudod leszoktatni az ugatásról ha valamilyen rossz élményt fűzöl az hozzá pl.: valamilyen idegen hanggal megijeszted vagy ilyesmi miközben monnd neki határozottan hogy "csönd legyen" az én kutyámnál is bevált.
2011. szept. 3. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!