Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tüzelő szukát szabad a kutyafu...

Tüzelő szukát szabad a kutyafuttatóra bevinni, ha többen is vannak ott?

Figyelt kérdés

Az érdekelne hogy ha a futtatón vagyunk (nem zárt de elég nagy) többen is akkor bejöhetnek-e tüzelő szukával. Egyáltalán bejöhetnek-e futtatóra tüzelő szukával. Még ha a futtató másik végén lett volna és játszottak volna megértem, talán meg sem érzi a kutyám, de középre beült a padhoz pórázzal szájkosárral semmit nem csinált. Semmi értelme nem volt. A kutyám oda ment utána felállt és elment én meg nem tudtam miért kíséri végig őket messze el. Később derült ki hogy a kutya tüzel. Hiába szóltam neki nem jött vissza.

Mi a másik végén voltunk a többiekkel.


2011. aug. 31. 21:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Idegen kutyák közé nem illik vinni, de minket például nem zavar. Nekem ugyan ivaros kanom van, de már két nyaralást is végigcsináltunk tüzelő szuka társaságában póráz nélkül. Meg sétálni is jönnek velünk barátaink tüzelő szukával. De arra nem nagyon lehet alapozni, hogy bármelyik kan gazdi le tudja tiltani a kutyáját, mert nem ez az általános, úgyhogy jobb az óvatosság.
2011. aug. 31. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Ha becsületes, rendes szerintem nem vihetné be. Elvégre -ha jól tudom- tüzelő kutyát kiállításra sem vihet a gazdája, mert megzavarja a többi kutyát.

Sétáltatni persze őket is kell, de pórázon és a többi kutyától lehetőleg távol tartva.

2011. aug. 31. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

A bunkóság. Az illető nincs tisztában azzal, hogy mit csinál, mert hiába van rajta szájkosár, a kutyája ilyenkor nem való közterületre. Kell vele sétafikálni, de csak a ház körül, ha panelkutya. Ahogy írod, nem csináltak semmit. Akkor meg végképp mi a faxért vitte oda? Herglni a többit, meg arra hivatkozni, hogy szájkosara van, pórázzal nem bánthat senkit? Az ilyenek nagyon felelőtlenek.


Lóversenyre is tilos ivarzó (vagy ahogy hívják) kancát bevinni, nem véletlenül.


A szegény kankutyák ösztönösen mennek a szuka után, látom én is az enyém mostanában mindenhol megáll, szaglászik, kaparja a füvet és alig lehet továbbhívni.

2011. aug. 31. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Főleg hogy ezzel a kan kutyákat "bántja". Pl. az én kanom ha tüzelő szukával találkozik, akkor utánna hetekig képes nem enni, elkell vinni dokihoz hogy 8 ezer forintért "helyre rakja" és ez nem olcsó mulatság, szerintem ha már tüzel egy szuka, akkor legalább a gazda szólhatna róla, mert velünk történt olyan hogy odejött hozzánk egy kedves gazdi-kutya, játszottak a kutyák, és a gazdi elkezdi hogy tüzel, ra 3-4 napra már nem evett a kutyám. Az ilyentől még a hideg is ráz... nem ő fizeti a költséget......
2011. aug. 31. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Nem,tüzelő szukát egyáltalán nem illik kutyák közé vinni.
2011. szept. 1. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
Én pedig igen is leviszem a tüzelő szukám a futtatóra. Panelban lakunk, épp ezért be is bolondulna a kutyus, ha nem tudná levezetni az energiáit. Ilyenkor ráadásul nagyobb a mozgás igénye, mint egyébként. Persze, próbálok lehetetlen időben menni, mikor kevesebben vannak lent!
2011. szept. 1. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Lehet és kell is vinni, csak olyankor, amikor mások nincsenek lent, mondjuk éjszaka. A normálisabb gazdik mifelénk is olyankor sétáltatnak, van aki kétszer, normál időben a kant, éjjel a szukát. Engem nem zavarna, mert le tudom tiltani róla a kutyámat, de van aki nem, és az a szukának és a gazdájának is rossz, ha egyszerre 10-en akarják felcsinálni.
2011. szept. 1. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Nagy bunkóság bevinni. Nekem is csajok vannak, öregek már ahhoz, hogy ivartalanítsam, az egyik már nem tüzel, de a kisebb még igen, akkor csak "sunyiban" megyünk sétálni, mert errefelé nem szokás pórázra venni a kutyákat és nem akarok bajt.
2011. szept. 1. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Az egy dolog, hogy bunkóság, de behozhatja?
2011. szept. 1. 20:05
 10/14 anonim ***** válasza:

Törvény nem tiltja.

De ne csodálkozzon,ha valaki véletlenül ráengedi a kanját. Akkor mit csinál?

2011. szept. 1. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!