Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak a 8 hetes...

Mit csináljak a 8 hetes tacskómmal? 1 hete kaptam ajándékba és próbálok vele nagyon sokat foglalkozni, hogy ne érezze az anyja hiányát.

Figyelt kérdés
Sajnos nagyon erős harapása van és néha nagyon megharap, mégha ő csak játszik is. Hogyan tudnám fegyelmezni vagy leszoktatni erről? Néha egy újsággal finoman rásuhintok, de ettől elkezd ugatni és megint harapni. Remélem majd elnővi ezt a szokását. Tapasztalatok? Remélem nem csak az enyém ilyen, és agresszivitásról van szó. Köszönöm előre is válaszaitok.
2011. aug. 31. 23:41
 1/6 anonim ***** válasza:
Imitáld fájdalmat kutyamód (felnyüszítés szerűen) és fordulj el tőle és tégy úgy, mintha ott sem lenne. Akkor elvileg megtanulja, hogy neked ez fájt és rosszat tett vele és a figyelmed sem kapja meg utána. Az ütés nem jó, mert ha erős, akkor félni fog, ha nem erős, akkor meg játéknak veszi és azt hiszi nem tesz rosszat. Vagy fegyelmezd szóval, hogy NEM és határozott mozdulattal intsd le.
2011. aug. 31. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
22%
Bizony korán lett elválasztva szegényem. Igaz az én kutyám 12 hetes volt mikor vettem,a tenyésztő csak akkor adta oda,de ő is harapott,játékból.Én rákoppintottam az orrára és határozottan,de nem kiabálva rászóltam,hogy nem szabad..vagy elfordultam.De a tied még annyira pici,sokat szeretgesd,símogasd és vegyél neki valami rágható játékot,amivel elterelheted a figyelmét a kéz harapásról.
2011. aug. 31. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
én is két hónaposan hoztam el az én tacsim, és eléggé fájt a harapása nekem is, egy ördögfajzat volt amúgy...most 10 hónapos és nagyon sokat fejlődött, nagyon okos kutyusok amúgy, foglalkozz vele sokat továbbra is, amilyen kis rosszcsont és harapdálós azt kinövi vmennyire:)
2011. aug. 31. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen válaszaitokat. Néha úgy érzem nem szeret, lehet butaság, de elvárnám, hogy többször megnyaljon, de ő inkább megharap. Mindenkii azt mondja, hogy ilyen korban normális és majd felnőtt korában jobban fog kötődni hozzám. Lehet nagyon szeret, csak nem mutatja még ki annyira. Nagyon sokat vagyok vele és leszek továbbra is, mert imádnivaló kis önfejű kutyus.
2011. szept. 1. 00:02
 5/6 anonim válasza:
ajánlom olvasd el Cesar Millan könyvét, vagy nézd meg a videóit. A kutyapszihológiáról szól. Nekem is most 8 hetes a kiskutyám és sokat segít megérteni mit érez.
2011. szept. 1. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem tacskó keverékem van és ugyanezt csinálta én ha erőset harapott "felnyüszítettem" ebből tudta hogy ez nekem fáj így sokkal óvatosabban játszik most már és ha mégis bevadul felemelem a kezem és rászólok hogy állj, ilyenkor leül és várja h megsimogassam aztán elfekszik és alszik.
2011. szept. 1. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!