Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Honnan tudom, hogy egy tenyész...

Honnan tudom, hogy egy tenyésztő jó tenyésztő, de nem nagyon drága?

Figyelt kérdés

Szeretnék kölyköt, már végig néztem sok tenyésztőt, de fogalmam sincs, hogy amelyiket mindenki a legjobbnak mondja, vagy a legjobbak között van, az nem -e 150-200 ezer forintos kölyköt ad el.

Szóval jó egészséges szép kölyök kutyát szeretnék, hobbinak, és ezért nem fizetnék 100-200 ezer forintot egy kölyökért.

De, honnan tudom, hogy jó egészséges, szép kölyök, ha nem olyan drága?

Szóval az ára szablya meg a kölyköt?


2011. szept. 1. 12:43
 1/6 anonim ***** válasza:
6%

[link]

Milyen kiskutyát szeretnél?:D

2011. szept. 1. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
doberman
2011. szept. 1. 12:55
 3/6 Tyler913 ***** válasza:

Szerintem az a legegyszerubb,ha regisztralsz a fajtaval kapcsolatos forumokra,es hozzaerto,tapasztalt gazdaktol megkerdezed,mely kenneleket ajanljak.Amirol sokan mondjak,hogy jo,az valoszinuleg tenyleg jo.

A masik dolog a kennel kora.Egy 10+ eve a fajtanak elkotelezett tenyesztonek komoly reputacioja van,amit nem fog kockaztatni azzal,hogy barkit is atverjen.


Egyebkent ha sokallod az arat,es csak hobbi kutyat akarsz,irjal a legjobb kenneleknek,es kerdezd meg,van-e elado hobbi minosegu kutyajuk.Az ilyen kutyak ugyanugy fajtatisztak,torzskonyv jar hozzajuk,csak valamilyen kisebb esztetikai hiba miatt (szin-szor-harapashiba) joval olcsobban adjak oket oda,altalaban ivartalanitasi kotelezettseggel.Ilyen kutyust akar 60-80 ezer Ft-ert is kapsz.

2011. szept. 1. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nézd, ha egy kölyök 100-200ezerbe kerül, annak jelentése van. Általában az, hogy minden szűrésen tökéletesen megfelelt, nagyon jó vérvonalú, és a tenyésztő garanciát vállal az egészségéért. A vételár mindig a legkevesebb, a kutyus egész élete alatt több-százezer forintba kerül (oltás, kaja, játék stb.). Ha ennyire spórolni akarsz rajta (amit nem értek, hiszen ennél sokkal drágább lesz), akkor ott vannak a menhelyek, fajtamentők, ahol ingyen adják a szűrt, oltott kutyusokat. Olcsó kutyának ugyanúgy híg a leve, mint a húsnak...
2011. szept. 1. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha majd valami apróság felüti a fejét, ami miatt állatorvoshoz kell vinni a kutyádat, és kapásból 5-10-20 ezer forintot hagysz ott, akkor megérted, hogy miért fontos, hogy megbízható helyről vásárolj.

Ha nekem most kellene döntenem, nem sajnálnék 70-80 ezerrel többet.

2011. szept. 1. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
8%

1.válaszoló vok:

2kiskutya ingyen elvihető, de keverékek:

[link]


Eladó kiskutyák:

30db kiskutya:

[link]

2011. szept. 1. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!