Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hány hónapos kortól lehet...

Hány hónapos kortól lehet napi 2x etetni egy kiskutyát?

Figyelt kérdés

3 hónapos lesz vasárnap még naponta 3x kap enni de mikortól lehet csak 2x-er adni egy nap neki enni??

azt tudom hogy 1 éves kortól már csak elég a napi 1x-i etetés..


2011. szept. 1. 20:50
 1/10 anonim ***** válasza:

fajtától is függ.az egészen kicsiket és az óriástestűeket felnőtt korukban is érdemes kétszer etetni.

2-3hónaposan én még 4 óránként etettem, naponta hatszor. 4 hónaposan 6 óránként és 5 hónaposan már csak háromszor.

1 éveskortólnaponta kétszer. Nekem óriástestűim vannak.

egészen kistestűnél is érdemes ezt követni,hiszen azoknakkönnyen leeshet a cukra, ha nem esznek elég gyakran.

2011. szept. 1. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

a doki mondta hogy kapjon 3x enni most még, csak azt nem tudom hogy mikortól kell 2x etetni mert azt elfelejtettem és még hogy 1 éves kortól elég a napi egyszeri étkezés...


amúgy bichonról van szó , a másik kutyánk is bichon 9 éves 1 éves korában került hozzánk de mindig csak 1x kapott enni napközbe volt juti falat meg időnként pár szelet szalámi de 2 szer sose adtunk neki enni...

2011. szept. 1. 21:26
 3/10 A kérdező kommentje:
volt már hogy napi kétszer kapott a 9 éves akkor már hányt amúgy meg másodszorra már nem is evett csak minimálisat , így maradtunk a 1x etetéssel bőven jó...egy nagytestű kutyának tényleg jobb ha kétszer kap de egy kicsinek bőven elég a napi egy felnőtteknél persze..
2011. szept. 1. 21:45
 4/10 anonim ***** válasza:
A kutyád jelezni fogja, mikor elég a két etetés. Egyet, általában a napközbenit szokták elhagyni. Olyankor ott hagyja, nyámnyog felette, alig eszik belőle.
2011. szept. 1. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy 6 hónapos kortól érdemes ráállni a 2x-i etetésre.
2011. szept. 2. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Sztem meg pont hogy még kiskorában kell adni, naponta 2x enni, hisz fejlődében van. Egy felnőtt kutyának nincs szüksége ennyi kajára.
2011. szept. 2. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

ma 13:01

A napi 3x, 2x etetés nem azt jelenti, hogy minden alkalommal a teljes adagot kapja meg a kutya. El kell osztani annyi felé az adagját, ahányszor etetik.

2011. szept. 2. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Nekem 13 hetes Bischonom van az orvos szerint érdemes fél éves koráig 3x kell etetni mivel fejlődésben van..( EL is várja, hogy egy nap 3x kapjon enni :D ) Sajnos az okát nem tudom miért akarod ilyen korán rá szoktatni a 2x-i etetésre ( munka , suli ?! ) De ha megoldható akkor inkább próbáld meg elosztani azt a 2x-i adagot amit adnál neki 3 felé!
2011. szept. 2. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
3x etetném és nem akarom rászoktatni a 2x etetésre csak kérdeztem mert kíváncsi voltam hogy mikor lehet, amúgy meg hiába rakjuk elé 3x a kaját nem eszik annyit, reggel épp hogy 10 szem tápot eszik akkor délután is kb ennyit este eszik sokat csak...időnként keverünk a tápjába rizst vagy egy kis májkrémet hogy megegye...de igazán sokat inkább este eszik...
2011. szept. 3. 10:45
 10/10 anonim ***** válasza:
16:08 ááh ne mondod!!
2011. szept. 3. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!