Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Télen beengeditek a kinti...

Télen beengeditek a kinti kutyát a lakásba? (van egy príma, jól szigetelt kutyaólja)

Figyelt kérdés
A párommal vitázunk ezen,nemrég fogadtunk be egy kóbor kutyát,szeretjük,okos kutyus,tök jó házikót barkácsolt neki a párom.ő azt mondja,télen engedjük be amikor nagyon hideg lesz,én azt mondom,maradjon kint,jó a háza,még a ház is védett helyen van(féltető alatt),és amúgy kóborka volt,tehát hozzá lehet szokva.szerintetek?
2011. szept. 2. 06:41
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Nem,pedig rövidszőrű.A hőmérséklet ingadozás még rosszabb nekik.Neki is egy jól szigetelt háza van alulról is,az ajtón meg hővédő függöny van+ van ála egy paplam amibe beletúrja magát .A háza pedig elég nagy,mert nagytestű kutya.10 fok örülire bemelegíti a házát télen,neki az elég.
2011. szept. 2. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Amíg fiatal volt addig mindig kint volt télen is, mert tényleg egy olyan jól szigetelt, kipárnázott ólat csináltunk neki télire hogy jól érezte magát bent :D

De már nagyon idős kutyus (15 éves lesz) így be szoktuk engedni az utóbbi években éjszakára.

2011. szept. 2. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Ja igen, és rövidszőrű.
2011. szept. 2. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 Salx Narval ***** válasza:
Az enyém is kint van télen, nyáron, természetesen nagy és hőszigetelt kutyaólban.Betudna menni a kazánházba is ha fázna, de csak akkor menekül be, ha tűzijáték van.
2011. szept. 2. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Szerintem is maradjon kinn. Semmi baja nem lesz tőle, mellesleg gondolom, hogy mivel kóbor kutya volt, nem szobatiszta és nem lakáshoz szokott... Szóval valószínűleg összerondítana neked ott mindent - ennek szerintem a párod sem örülne, vagy ha igen, majd ő takarít, és meglátjuk, meddig bírja :)


Lehet egy kutyát attól még nagyon szeretni és jól tartani, hogy nem ráncigálod be a lakásba! :)

2011. szept. 2. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
0%
Kutyának kinn a helye! Büdös, lehet nem érzed de a vendég rögtön megérzi a szagát. Kutyaszőr mindenütt. Az nem otthon többé...
2011. szept. 2. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
A enyémek bejöhetnek akármikor amikor akarnak(télen-nyáron) de 2-3 óra múlva kimennek. Maguktól. Nem hosszúszőrüek, de szeretnek kint lenni. Természetesen van hőszigetelt kutyaházuk, vízmelegítős itatójuk...
2011. szept. 2. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Maradjon kint! Mondjuk nem azért, mert a vendég megérzi a szagát, mert én ezt nagyívben le....-nám...

Hanem mert a hőingadozás tényleg többet árt neki. Tegyetek az ólba szalmát és semmi baja nem lesz!

2011. szept. 2. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Szerintem maradhat kint is, nem hinném, hogy baja esne. Vannak betegesebb kutyák, akik a jól szigetelt kutyaház ellenére is nehezen tűrik a hideget, megbetegednek, de ez ritka, és ha ez lenne gondolom úgy is tennétek ellene.

Mondjuk nekem dobermannjaim vannak, ők bent vannak a lakásban. Napközben kutyaajtón keresztül bármikor kimehetnek, de ők nagyon szeretik a meleget, télen amikor otthon vagyok és befűtök mindig a konvektor előtt melegszenek. :) Aztán séta, de annak ellenére, hogy lényeggében benti kutyák még soha sem fáztak meg nagy hidegben 4-5 órás séta alatt sem..

2011. szept. 2. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
az én kutyám kinti-benti.de télen-nyáron benn alszik.én sajnálnám kinn hagyni télen éjjel..
2011. szept. 2. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!