Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyatámadás, miért és mi a...

Kutyatámadás, miért és mi a megoldás?

Figyelt kérdés
Egyre gyakrabban hallani kutya támadásokról, és nem csak a "harci" kutyák, hanem a legbékésebb, otthon tartott kedvencek is. Múlt héten egy border collie harapta szét egy kisfiú arcát, pedig ez egy köztudottan békés, kedves fajta és a gazdi is csak pislogott. De mit lehetne tenni, az egyik oldal persze a gazdit támadja, miért nem volt megkötve, miért nem volt rajta szájkosár, és így lesz az hogy minden kutyást támadnak és szigorítják a szabályokat. De ott a másik fele, aki társként tartja a kutyáját, az csak fojtó nyakörvvel és szájkosárral viheti ki sétálni? Az aggódó szülök már messziről megszólnak és jajgatnak ha csak kicsit lazábban fogjuk a pórázt vagy ott a másik fele aki meg kérdezés nélkül hagyja hogy a visító gyerek hátulról ráugorjon a ebre és olyankor mindig bennem van hogy akármilyen jól nevelt, szocializált, suliztatott kutya, akkor is megijedhet, hisz ösztönlény. Tényleg az erdő mélyére kell menekülünk hogy békén hagyjanak? És aki nem lakik ilyen helyen? Az ne tartson kutyát? Kutyafuttató is alig van, és azok is milyen állapotban, ráadásul azokba is sokszor bejárnak bandázni a fiatalok és mikor látom a kezükbe a vodkás üveget már nagyon nincs kedvem beengedni oda a kutyát.
2011. szept. 2. 12:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

A border collie egyáltalán nem békés természetű, nagyon fontos, hogy megtanítsák a fegyelemre, erre-arra, különben csak baj lesz. Kezd divatkutyává válni, holott nem kéne. :/

Amúgy minden kutya olyan lesz, amilyet a gazdája nevel belőle.

2011. szept. 2. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Az ilyen kisgyerek + kutya nagy részben féltékenység szerintem... Megszületett a baba és le se szarják az addig gyerekként dédelgetett kutyát. Szerintem nem a kutya hibája volt. Arról már ugye nem szól a hír, hogy a gyerek előtte 20 percig tépte-e a kutya fülét... Amiről persze szintén a szülő tehet.

A másik meg, hogy nem hagyunk egyedül kutyát kisgyerekkel. Még a legjobban kiképzett kutyával sem, mert egy border collie is van akkora, hogy véletlen fellökjön egy épp totyogó babát.

2011. szept. 2. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
A border collie egy bolt előtt várta a gazdit, képzet terelő kutya, egy 8 éves kisfiú pedig leejtette a bevásárló listát a kutya előtt és lehajolt érte. Itt értelmezett valamit félre a kutya. A hírek szerint a szülők nem követelik a kutya ellaltatását, a feljelentés célja hogy a gazdik és a szülök is észhez kapjanak, hogy a kutya az kutya. Ez pont egy értelmes család, így a gazdi és a kutya is megússzák, de évente rengeteg olyan kutyát altatnak el, akire rámondták hogy vadállat pedig egyértelműen az ember hibázott.
2011. szept. 2. 13:07
 4/11 anonim ***** válasza:
Teljesen egyetértek veled, felháborítónak tartom, hogy ilyen sokan lenéznek minket, egyre csak jönnek a szabályok, korlátozások, de mások nem hajlandók bármit is tenni csak tőlünk várják, emellett a feltételek nincsenek biztosítva. De!, aki kint hagyja a kutyáját a bolt előtt egyedül, az megérdemli (csak a szegény kutya aki nem) . Akármilyen jólnevelt a kutya, ez felelőtlenség.
2011. szept. 2. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

sajnos az a helyzet, hogy véleményem szerint lassan véletlenszerű ellenőrzések lesznek a bejelentett kutyatartóknál, ami azért már nevetséges

nem leprások vagyunk csak állatbarátok.

vannak olyanok akik ténylegesen foglalkoznak is a kutyával nem csak kib*szákk a kertbe és van

2011. szept. 2. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ha a collie gazdája vette volna a fáradtságot és a kikötés idejére szájkosarat tesz a kutyára, most nem lenne hír. Az a baj, egyszerűen nem fogják fel az emberek, a kutya állat. Lehet a világ legszelídebbje, legjóneveltebbje, simán a tanultakat egy nekünk érthetetlen mozzanat felülírhatja nála.
2011. szept. 2. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Van kutyám, igaz kisméretű. De azzal viszont egyetértek, hogy Border Collie vagy hasonló méretű kutyára szájkosár!! Üzlet előtt egyébként sem kéne kikötni. Az én kutyusom kicsit ugatós, nem szeret minden embert rögtön, mert sintérektől van. De a gyerekekkel remekül kijön, szoktak vele játszani, viszont mindig vettem a fáradtságot és elmagyaráztam a kicsiknek, hogy egy kutya az állat és hogyan viselkedünk egy kutyussal. Teljesen ismeretlen gyerekekkel boldogan labdázik a parkban, anyukák addig pihennek a padon. De még oda is jön olyan rotti tulaj, szájkosár meg minden nélkül, gazdinak se híre se hamva a rotti meg ott ugrál a gyerekekre. Én se tartom ezt normálisnak!!!
2011. szept. 2. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ha valaki kiköti egy forgalmas helyre a kutyáját minimum rá kell rakni egy erős szájkosarat, hiszen felügyelet nélküli kutya bármikor nekitámadhat akárkinek,aki kicsit közelebb jön, mint ahogy itt is történt.Itt egyértelműen a gazda a hibás.Közterületen meg alap a póráz ,nem lehet elvárni a többi embertől ,hogy ne féljen egy szabadon rohangáló ebtől!Én is félteném a gyerekem ,hogy védjem meg ,ha hirtelen ráfordul egy kutya mert zsákmánynak nézi?És nem mellékesen törvény is kötelez a pórázra közterületen, csak az a baj nem tartatják be!
2011. szept. 2. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nekem is volt olyan hogy sétáltattam a kutyámat(Husky) és egy gyerek hátulról odaszalad kiabálva hogy kutya és elkezdi simogatni... hát a kutyám is megijedt kicsit behúzta a farkát meg furán nézett... de én is úgy meglepődtem mert nem számitottam erre, de szerencsére semmi baj nem lett.. pedig egyébként a kutyám szereti az embereket, senkivel se volt eddig semmi baja ha megsimogatták csak hát normálisan kéne a kutyához közeledni, mert hát azért nem várható e hogy egy idegen odarohan hozzá és hirtelen elkezdi simogatni meg még kiabál is hogy a kutya úgy fogadja mintha a gazdája lenne...
2011. szept. 2. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

vagy legalább kérdeznék meg hogy harap e vagy valami, de egyesek még azt sem...

egyébként itt tényleg a gazda a hibás..nem szabadott volna csak úgy kint hagyni a kutyát.

2011. szept. 2. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!