Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért éri meg, , olcsóbban"...

Miért éri meg, , olcsóbban" adnia?

Figyelt kérdés

Néztem egy kutyát,ott voltak a szülők nevei felsorolva ill,hogy -->Törzskönyvezett, Kutyachip, Oltva, Féregtelenítve ; felhívtam a tenyésztőt(vagy az isten se tudja,hogy az -e).Kérdeztem mennyiért adja,erre vissza kérdezett,hogy törzskönyvel vagy anélkül? Mondtam,hogy nem ragaszkodok hozzá így a 55-60 ezer helyett mondta,hogy anélkül 30ezer,és ha kel akkor foglalóznom kell mert 6hetesen hozhatom el...


Nah 1 :Tudtommal 8-10 hetesen kell őket elválasztani,hogyhogy 6hetesen elhozhatnám???


2:Miért ilyen olcsó ha törzskönyv nem kell?


2011. szept. 2. 16:26
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
27%
mert
2011. szept. 2. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
97%

Mert nem a saját törzskönyvét adja akutyákkal (mert neki nem lehet) hanem vesz. Vagy éppen eladja a törzskönyvet ennyiért.

Mindkettő csalás és a kutyák tönkretétele (lehetőség a kavarásra) én nem vennék olyantól aki ilyet felajánl.


6 hetesen tenyésztő nem ad ki kutyát

tenyésztő nem hirdet apróhirdetésben

hol vannak a kötelező szűrővizsgálatok?


Feleljtsd el

2011. szept. 2. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

Egyre nagyobb divat csak azokra kiváltani a törzskönyvet, amely kutyákhoz kérik. A tenyésztők nagy része régebben még becsülettel megtette, de ma már sokuk küzd anyagi gondokkal, mint sok más ember. Lehet, kicsi összeg amit megspórol, de azt sem kell kiadnia.

A másik oldala a dolognak, hogy nem igazi tenyésztő, akivel beszéltél. A chip, oltás még nem jelent minőséget.

2011. szept. 2. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
97%
A törzskönyv kiváltása most 5.500 Ft. aki ennél többet enged ha törzskönyv nélkül adja a kutyát az valamit csal
2011. szept. 2. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
97%

mert szaporító, nem tud tk-t adni, de ismeri a magyarokat-30000 "spórolásért" anyánkat is eladnánk. ez a teskó gazdaságos szindróma, ha rá van írva, hogy akciós, a szart is megveszük


5500 a tk

2011. szept. 2. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
84%

6 hetesen nem adunk oda semmilyen kiskutyát!!! Legalább 9 hetes koráig, 2 oltás megkapásáig az anyja mellett a helye a picinek.

Ha törzskönyv nélkül veszel a picit, azt jelenti, hogy fajtiszta kutyát kap, de nem feltétlenül fajtatisztát. A törzskönyv ára 5500 Ft. A te esetedben is már a fele árért kínálta a "tenyésztő" (inkább szaporító). Kicsit érdekes, nem?!!

2011. szept. 2. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

Aki MEOE tag annak 5500.- aki nem annak 11.000.- ,most néztem meg.


Nem tudom,furcsa nekem,de nem is a legolcsóbb,a többihez képest,hanem olyan átlag ár itt a neten,szóval...tényleg nem tudom.


Az viszont gyanús nekem,hogy 6 hetesen vihetem. Hülye gyerek koromban is tudtam már ,hogy 80-10 hétnél elöbb nem szabad elválasztani az anyától,mert belepusztulhat és akkor még 2 hét alatt a tejjel sok védelmet kap.


Utánanézve ők lennének a szülők : [link]

2011. szept. 2. 16:45
 8/24 A kérdező kommentje:
16:42-es mi a pöts bajod van velem?Ha elmentek otthonról akkor ne ide írj.
2011. szept. 2. 16:47
 9/24 anonim ***** válasza:
92%

Még egy rendes kép sincs a szülőkről.

Kétlem, hogy tenyészszemlések lennének a kutyák.

Nem is úgy néznek ki.

2011. szept. 2. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó,ha ennyire ismered zet a fajtát akkor kérlek linkelj nekem olyan képeket amiken ténylegesen fajtatiszták vannak.


Köszi

2011. szept. 2. 16:55
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!