Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan kezdjek hozzá?

Hogyan kezdjek hozzá?

Figyelt kérdés
van egy kölyök kuvaszom és megszeretném tanítani leülni,pacsit adni és a fekszik-et,meg még néhány parancsot.Mivel érdemesebb tanítani,sima módszer vagy klikkerrel?
2011. szept. 2. 20:37
 1/6 anonim ***** válasza:
hát szerintem mindegy de talán egy kis kutyánál a kilikker jobb!
2011. szept. 2. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha beleásod magad a klikkerezésbe, megérted és elsajátítod a módszer lényegét, akkor fantasztikus eredményt lehet elérni klikkerrel, pláne egy kölyöknél.


De ezeket az alap dolgokat simán jutalmazással klikker nélkül is könnyen elsajátítja egy kölyök.

2011. szept. 2. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
szerezz be kis jutalomfalatokat. és határozottan mondd neki hogy fekszik (például) és ha megcsinálja mondd neki hogy jó kutya és adj neki oda egy jutalomfaltot. és a falatért megfogja csinálni :) ( bevált módszer ;) )
2011. szept. 2. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Jutalomfalat, de olyan legyen amit nagyon szeret. A kuvasz nagyon könnyen tanul. Klikker nem kell.

Fekszik: tenyeredbe fogod a jutalomfalatot, a kutya lássa, leguggolsz, a zárt tenyeredet leteszed a földre, mondod, hogy "fekszik", ha lefeküdt odaadod neki a falatot.

Ül: kezedben a jutalomfalattal, szemben állva a kutyával a falatot felette az orrától hátrafelé emeled és mondod, hogy "ül".

Pacsi: ülő kutya mancsát megfogod, mondod, hogy "pacsi", jutalomfalat. Ezt kb.3-szor úgy, hogy Te fogod meg a mancsát. 4. alkalommal már csak a vezényszót mondd, ne érj a kutyához! Ha nyújtja a lábát akkor jutalom.

2011. szept. 6. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

az előző nagyon jól leírta a lényeget. én pacsit úgy tanítottam, hogy leültettem magammal szemben, majd a tenyerem átettem az orrára (persze kapott levegőt, csak ugye fura volt neki), erre a mancsát a kezemre tette, és kapta a jutifalatot. (ennél a kézjel később nekünk nem a tenyér felfelé mutatása lett, hanem a tenyeremet felállítva mutatom neki)


más trükkök:

ugass! szórakozz egy játékával, de ne add oda neki. mikor már nagyon érdeklődik iránta, akkor lendítsd a feje felé a játékot, de ne ütsd meg vele. minden kis nyikkantást jutalmazz, de később kérj egyre többet, majd kifejezett ugatást


szégyellj magad!cellux az orra, és amint a mancsát az orrára teszi, jutalom


a neten még nagyon sok trükk fenn van, és néhány könyv kifejezetten az ilyen trükkök tanításával foglalkozik, érdemes utánanézni. egyszerre pár percnél többet ne gyakorolj, egy kölyök még hamar elfárad

2011. szept. 6. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Nagy Zia ***** válasza:
én inkább a jutalom falatot javaslom mert a kaja miatt 1-2 nap alatt meg lehet tanítani rá! TAPASZTALAT (csak nekem havanesém van!
2011. szept. 7. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!