Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem engedik ki a kutyámat...

Nem engedik ki a kutyámat Angliába! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Van egy Yorkshire Terrier kutyám.Nem engedik ki Angliába,mert a chip beadása után hat hónappal engednék csak ki.Neki nincs ilyen chipje,így hát nem jöhet.Ha most beadatnánk neki akkor leghamarabb februárban jöhetne,viszont januárban törlik ezt a rendszert,tehát így már fölösleges beadni neki.Már olyanokkal próbálkozunk,hogy egy elhunyt kutya chipjét megvesszük vagy,hogy Magyarországból Párizsba repülővel vinnénk,onnan pedig Angliába vonattal.De ez sem biztos,hogy lehetséges.Nem tudnátok,hogyan oldjuk meg?Szeretnék minél hamarabb találkozni a kutyámmal,de ő Magyarországon van,én meg Angliában :( Ha valaki tud segíteni,kérem kommentálja.Köszönöm!
2011. szept. 3. 00:13
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
kik nem engedik ki?
2011. szept. 3. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
A hatóság :S Ilyen törvény van,de ez csak Angliára vonatkozik,bármilyen más országba lehetne vinni(Lécci ne kérdezd meg,hogy mért pont Angliába kell vinnem...)
2011. szept. 3. 00:20
 3/19 anonim ***** válasza:
ennek semmi köze a chiphez... a jelenlegi kiutazási rendszer szerint chip + vérteszt (titer) és utána 6 hónap karantén amit eltölthet itthon és utána utazhat...ez eddig is így volt de januárban eltörlik...ha nincs vérteszt nem mehet ennyi.. hiába viszitek Párizsba egész Európából kell a titer (Svédekhez és a Norvégokhoz is pl)
2011. szept. 3. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Van köze a chiphez,állatorvos csak tudja :D Amúgy köszi :)
2011. szept. 3. 00:36
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

1. Mikrochipes megjelölés (ISO 11784, illetve 11785) vagy tisztán, egyértelműen olvasható tetoválás (2011. július 03. napjáig)


2. Érvényes veszettség elleni védőoltás, a származási tagország nemzeti szabályozásának megfelelően az érvényességi idő feltüntetésével (hazánkban 3 hónapos, először oltott kölyök esetében 6 hónap, más esetekben 1 év /365 nap), de mindenképpen a 3 hónapos életkor betöltése után!)


3. A veszettség elleni védőoltás beadási dátumától számított 30. naptól vérvétel és a vérminta titer-vizsgálata.

Megfelelő eredmény (0,5 NE/ml) esetén, a vérvételtől számított 6 hónapos várakozás, majd ennek letelte után lehet utazni. (Ismételt beutazás esetén a titer-vizsgálatot nem kell megismételni, ha az újra történő veszettség elleni vakcinázás a vakcina gyártó által megadott lejárati idején belül megtörtént.)


4. Az Egyesült Királyságba történő belépés időpontjához képest 24 – 48 óra közötti időpontban (óra, perc fontos!) az Unióban széles spektrumú féreghajtó szerként engedélyezett gyógyszerkészítménnyel széles spektrumú féregtelenítő kezelés, és


5. kullancs elleni kezelés szükséges, és ezeket óra/perc pontossággal igazolni kell az állatútlevélben. (Ezt szigorúan ellenőrzik is a belépéskor!)


Nem a chiptől számítva 6 hónap hanem a vérteszttől... az állatorvosodat nem kommentálom de küldtem már ki 7-8 kölyköt Angliába és többször voltunk fedeztetni és kiállítani ott tehát azért van némi tapasztalatom..

2011. szept. 3. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Nincs köze a chiphez. Az állatorvos valóban tudja, te viszont jól félreértetted. Chip kötelező bárhova is viszed külföldre, anélkül nem állítják ki az állatútlevelet. De ha az megvan, akkor már aznap utazhatsz is. Csak nem Angliába. Oda kell a 6 hónap várakozás a titer miatt. Ezt nem tudod megkerülni, úgyhogy így jártál. Majd viszed a kutyát januárban.
2011. szept. 3. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Köszi,ezeket tudom :)Megfogom oldani,nekem a január túl késő :)
2011. szept. 3. 00:49
 8/19 anonim ***** válasza:

A gáz angliával az(ha jól tudom) hogy chip ide chip oda a kutya fél évig karanténban lesz. Ezt sajna nem lehet kikerülni. Bár lehet azóta megváltozott a rendszer....

De nem tudsz ez ellen mit tenni. Ha jól tudom a karanténba látogathatod meg minden, de fél évig ott kell lennie.

Nézz utána azért, de nekem az uccsó infom ez angliáról.....:(

2011. szept. 3. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
de lehet ha illegálba viszed ki és ez kiderül akkor elveszik tőled, ne kockáztass csak magad miatt.....Angliába eléggé odafigyelnek az állatokra. Lesz vmi baja a kutyinak elviszed orvoshoz és ha kiderül hogy becsempészted vagy ilyesmi akkor tuti megszívod te is meg a kutya is. Ne csináld!!!
2011. szept. 3. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Bemerném csempészni mivel kicsi,csak azért nem teszem,mert félek,hogy megfullad a táskában :S
2011. szept. 3. 01:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!