Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tudok tenni? (Kérdésed...

Mit tudok tenni? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés
Van egy püffedt szomszédom akinek van egy vizslája (ami nagy teret igényel) és be van zárva egy kis kenelbe egész nap. A legnagyobb problémám hogy amikor kint van az a majomember akkor a kutyája folyamatosan vonyít,ugat,sír stb nagyon hangosan és idegesítően.Reggel szinte mindig kimegy a kutyája meg vonyít én meg nem tudok aludni. Ha ki van engedve semmi gond nincs vele, de nem engedi ki mert tönkre teszi a kertet-.- Na az ilyennek minek kutya? Megvan magával elégedve hogy mennyire szereti a kutyákat-.- Legszívesebben átmennék és kiverném a fogait egy baseball ütővel a kedves szomszédnak de az meg ugye bűncselekmény, szóval azt nem.
2011. szept. 3. 17:16
 1/8 anonim ***** válasza:
85%

feljelentés csandháborításért?

meg ha olyan kis helyen tartja az állatot, akk lehet h amiatt is szólnának neki

2011. szept. 3. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
48%
Az ilyen hasonló dolgokhoz találták ki a füldugót!
2011. szept. 3. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

hát...az a baj hogy ezzel sajnos nem nagyon tudsz mit csinálni, hiába szolsz állatvédelmiseknek, ha a kutya egészséges ,joltáplált akkor nem foglalhatja le. :( szerintem a legtöbb amit tehetsz az az h megpróbálsz beszélni a szomszéddal...de most jutott eszembe hogy ha az ugatás zavar akkor szolj a rendőrségnek, aztán ők elsikálják...és ha lefoglalnák a kutyét akkor esetleg gondoskodhatnál róla hogy ne sintértelepre kerüljön ha nem menhelyre

.

2011. szept. 3. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Erre én is gondoltam hogy csendháborításért fellehet jelenteni de ha jól tudom az este 10-től van. Olyankor meg nem szokott ugatni. Meg attól félek hogy sok mindent nem tennének:S
2011. szept. 3. 17:38
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Feljelentés csened háborításért. Egyik ismerősömnek is van egy Rövid szőrű Magyar vizslája egy kennelben hogy ne piselje le a virágokat stb... de ők minden nap este 4 órát mozognak veli kiviszik a tóhoz úszni és fut a közeli erdőben. Így nincsen vele semmi baj mert ki mozogja magát és tudja hogy minden nap ki jöhet a kennelből....
2011. szept. 6. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Na ezt meg soha nem viszik ki sehova. Jó ha egy hónapban egyszer kiengedik az udvarra.:S
2011. szept. 6. 17:11
 7/8 anonim ***** válasza:

hmm...

hát gondolom ez falu, vagy kertesházi övezet...

elég érdekes lenne, ha feljelentenék a lakókat, mert az ő udvarán csiripelnek reggel azok a rohadt verebek...

ilyen alapon nem értem, a kutyaugatásért miért jár feljelentés?...

ha valaki vad házibulit tart, azt megértem, az nem okés.


félreértés ne essék, nem azt a szadista barom állattartót védem, aki így tartja a kutyáját!!!

csak pl. az én kutyáim meg reggel nyúzzák egymást - ilyenkor nincs még hőség, ilyenkor aktívak.

tök mindegy, hogy minden este 3 órát sétálunk...:)

ilyenkor ki szoktam szólni, hogy "csendesebben gyerekek", aztán vagy megértik, vagy nem.:D



na de a kérdésedre válaszolva én első körben kihívnám az állatvédelmiseket, mert fogadok, hogy a kennel nem felel meg az előírásoknak és túl kicsi.

ez esetben elvileg rögtön nyert ügyed van...


ha mégsem, akkor azt mondod, hogy a kutya ki szokott szökni...

bármikor, amikor a kutya a gazdája nélkül közterületen tartózkodik, a sintér kérdezés nélkül befoghatja.


de ne hagyd kérlek a sintérnél, kár lenne, ha a gazdájához visszakerülne (és ha van benne chip, a sintér felhívja a gazdát.). szóval ha nem sajnálsz rá egy 5.000 ft-ot, hozd el a sintértelepről, és vidd egy jó helyre...

(jó lenne, ha már előre keresnél rá jelentkező gazdákat, vagy felvennéd a kapcsolatot a fajtamentőkkel...)

2011. szept. 6. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Mielőtt elkezdenéd feljelentgetni, talán át kellene menni és beszélni a szomszéddal. Nehogy azt hidd, hogy jó ilyen feljelentősdit játszani, mert a visszájára fordulhat és adott esetben majd téged is feljelentek valamiért és szarul fog esni ha megjelennek nálad a rendőrök. Egyébként meg napközben ha ugat az nem csendháborítás. Szerencsétlen kutyus meglátja a gazdiját, izgatott lesz, jó hogy elkezd ugatni. Nem tudsz mit csinálni, nem sok olyan kutyát láttam eddig, amelyik soha egyszer sem ugat.


Vagyis tudsz mit csinálni, egy tipp: minél jobban rákoncentrálsz az idegesítő hangforrásra, annál dühösebb leszel, és annál inkább nem tudsz aludni.. szóval próbáld meg figyelmen kívül hagyni a zajforrást, ne idegeskedj miatta és hátha akkor elalszol. Ha nem sikerül akkor egyszerű de nagyszerű segítőtárs: füldugó :)

Ha csak annyi a probléma, hogy nem bírod a szomszédodat (nagyon ez jött le abból amit írtál - majomember, stb), akkor ne a kutyán keresztül akarj kicseszni vele.

2011. szept. 7. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!