Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fox terrier miért viselkedik így?

Fox terrier miért viselkedik így?

Figyelt kérdés
Kb. most lesz 1 éves a barátnőmék terrier-e, és valamiért nagyon harapós kezd lenni ha pl. fel akarjuk venni vagy kullancsot kiszedni, megfésülni, vagy csak egyszerűen rossz helyre nyúlunk. És ha a parkban sétáltatjuk jó pár kutyák neki ugrana legszívesebben, pedig jóval nagyobb kutyák azok. Vagy ha pl. játszunk vele labdával vagy vmivel egyszerűen alig tudjuk kirángatni a szájából. Miért?
2011. szept. 4. 06:49
 1/7 anonim ***** válasza:

Mert terrier, aminek rengeteg mozgásra,munkára lenne szüksége.Ha ezt nemkapja meg,akkor a felhalmozódott energiái agresszióba fordulhatnak.

A terriernek legalább napi 4 óra futás, játék/munkára van szüksége.

2011. szept. 4. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
épp ezaz..a barátnőm reggel mikor kiengedi kicsit játszik vele, délután játszik vele, este játszik vele és egyből irány sétálni.. A séta is néha húzós, alig lehet bírni vele néha megfutamodik a porázzal fojtsa magát pedig elég hosszú. És minden áron futtni akar, a hétvégi házukba ha ki mennek mind ahogy most is egésznap csak fut és a labdát kergeti de még így is meg marad a viselkedése.
2011. szept. 4. 07:03
 3/7 anonim ***** válasza:
44%

Milyen fajta?

Úgy értem h Drótszőrű foxterrier, foxterrier, v. Törpe foxterrier.

Csak aztán tok segíteni!!!

2011. szept. 4. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
44%
A foxinak ilyen a vérmérsékleten. Nem éppen, egy cicomázható nyugodt kutya. Ő ilyen. sok esetben az a vesztük, hogy nem félnek nagyobb kutyáktól, simán nekimegy...:) Nekünk is volt. Mindenből játékot csinált. Volt olyan,mikor oltásra akartam vinni, közel 20 percig kergettem az udvaron,mire be tudtam tenni az autóba. :) Azt hitte játék. A kiscicákat fel-alá vonszolta az udvarba, mindig rá kellett szólni, nehogy "eljátsza" őket..
2011. szept. 4. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
44%

A kullancsot minden kutya nem szereti ha kiveszük belőle, megfésülni nem tom h a foxin mit kell, de lehetnek benne csomos szőrszálak is, és az fáj neki, hát akkor ne nyúlj oda.:D Az én kutyám is neki ugrana pár kutyának, ez meg a másik kutyámra utal, h vissza hozza a labdát de nem adja oda, else engedi, azt nyulhatok a szájába azér, h oda adja a labdát!!!:D


Am az elöző válaszoló vagyok.

[link]

2011. szept. 4. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"Törpe foxterrier", jóhogy nem már mini ... beszélsz marhaságokat. Nem mind1 hogy simaszőrű vagy drótszörű? Kutya, kutya ...


Na, a kutyád egyszerüen kamaszodik. Az 1-2 év közötti, ivarérési korszak a legnehezebb időszak. Ilyenkor ha nem tudja ki a falkavezér, akkor ez lesz a vége. Azért ugrik neki a másik kutyának, mert azt hiszi neki kell megvédeni téged (ez mindig a falkavezér feladata). Azért mer magharapni mert azt hiszi alatta állsz a rangsorban .. rendreutasit.

Elöször is azonnal olvass utána a falkasorrend felállításának. Mindezt magyarázd el az egész családnak is. Ha lehetséges ivartalanisd ki (gondolom kan), ha a hormonok nem hajtják picit nyugodni fog, persze ezzel az elrontott nevelését még nem tetted helyre.

és ha tudod vidd kutyasuliba, ha nem akarsz egy idegbeteg, öngyilkos kutyát magadnak ...

2011. szept. 4. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 janka hunor válasza:

A foxterrier az ilyen.

Bolond kutya,de édes XD

Két Bulterrier van benne..

Az agresszivitás az azért van mert terrier,nagyon közel áll a pitbullhoz,képzeld el úgy mint egy minipitbult.

A foxi általában ő akar lenni a domináns,igy nagyon komolynak kell lenni vele,ha nagyon kér valamit,akkor azért sem szabad neki adni,mert azzal azt fejezted neki ki hogy behodoltál neki,az ugatását se szabad hagyni,vagy mikor hisztizik.

Rendbe kell rakni,idönként eggyet ketőt sajnos palni kell a seggébe :(

A fogai nagyon viszketnek neki,ezért egyvégben kell rágjon,sokszor elöfordul hogy saját magát rágja,és allig érzi a fájdalamt,igy lett kifejlesztve,ügyelj hogy ne rágja a körmeit..

Harapni nem mondható,hogy harapna,ha harpna akkor már rég leszedte volna a kezét,nagyobb a foga mint a Kaukazusinak,és a harapása erösebb a pitbullénál is..

Csak rágcsálja a kezed,de nem kell rászoktatni.

2015. dec. 31. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!