Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy két-két és fél hónapos...

Egy két-két és fél hónapos yorki szuka "ivartalaníttatása" mennyibe kerül?

Figyelt kérdés
Úgy hallottam, hogy a súly számít, de én nem tudom hány kiló lehet egy olyan kiskutya, mert még nincs nálam. Mennyi ideig tart majd, mire begyógyul a sebe?
2011. szept. 4. 20:24
 1/8 anonim ***** válasza:
Ennyi idősen még nem hiszem, hogy elvállalják az ivartalanítást.
2011. szept. 4. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
2011. szept. 4. 20:35
 3/8 anonim ***** válasza:
43%
szerintem egy 5ezresért megcsinálják az a kiskutya szerintem nincs még egy kiló se:D
2011. szept. 4. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
10 kg alatt számolják a kistestűeket (onnan mindegy, hogy 1,5 kg, vagy 9 kg, mert mindet 10 kg-os "kalap" alá veszik). És onnantól fölfele, van a 10-20 kg közötti kutyacsoport és tovább felfele. Én így tudom.
2011. szept. 4. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nagyon jó döntés, hogy ivarérés előtt műtteted meg, de szerintem érdemes 5 hónapot megvárni. Én legalábbis a mai eszemmel így csinálnám. Nekem is yorkim van, és a 4. tüzelése után álvemhes lett, hát azt a 3 hetet senkinek nem kívánom...utána lett ivartalaníva.

10 kg alatt a szuka kutyák ivartalanítása olyan 15 ezer ft körül van, de tényleg érdemes ezt a pénzt rászánni. Manapság sajnos egyre több kutya betegszik meg ivarszervi problémával.


Az én kutyám sebe gyönyörűen, teljesen probléma mentesen begyógyult. A műtét után 3-4 órával levettem a gallért, mert nem tudott abban aludni. És nem is tettem rá többet, mert egyszer sem bántotta a sebet:) Azt hiszem 6 nap múlva szedték ki a varratokat, és kb. fél év múlva már nem is látszott a vágás helye.

2011. szept. 4. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mindenképp olyanhoz menj, aki csinált már ilyet - mármint kölyökkutya ivartalanítását. Pl. az említett állatorvost érdemes megkeresni. Amikor én interjút készítettem vele, akkor nagyon szimpatikus volt, olyan aki tényleg ért ahhoz amit csinál. Hívd fel őket!
2011. szept. 5. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Igen, Csikós Károlynál mi is voltunk már, csak pozitívan tudok róla és a szaktudásáról nyilatkozni.
2011. szept. 5. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Macskát úgy tudom 1 kg súly körültől vállalnak, mert onnantól lehet biztonságosan altatni, nem tudom, hogy kutyánál is így van- e és, hogy abban a korban a kicsi lesz-e annyi.
2011. szept. 5. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!