Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Panelbe milyen kutyát?

Panelbe milyen kutyát?

Figyelt kérdés
2011. szept. 4. 20:52
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
77%
Máltai selyem pincset :)
2011. szept. 4. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
26%

semilyet !!!!!!!!!!!

a kutyának mozgásigény kell vagyis 1 udvar, nem pedig a bezártság napi 1 sétával.

de ha mindenáron akarsz kutyát panelba akk vmi tacskó méretű kutya legyen, mert 1 nagytestű szétszedi a berendezést ha nem mozoghat eleget.

2011. szept. 4. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
31%
Porcelán, gipsz, plüss :) A szalagparketta és a járólap nem kutyának való.
2011. szept. 4. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim válasza:
59%

Szia!

A szomszédunk (mi is panelbe lakunk) mopszot tart, az viszonylag lusta kutyus:) Bár az igaz hogy napi kb 3-szor leviszi sétálni, mert akármilyen a kutya mozgásigénye az van, max pl a mopsznak nem annyi mint egy vadászkutyának.:)A bichon is szobakutya (ha jól tudom).


Lehet panelban tartani, csak akkor mindíg le kell vinni napi kb 2-szer 3-szor sétáltatni ! És akkor nem lesz gond:)

2011. szept. 4. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:

Ez a napi egy séta... Nem értem. Nekem volt panelba kutyám naponta 5* vittem le. Amúgy valami kistestűt.


17/L

2011. szept. 4. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:

Shih-tzu -t :) Nekünk nagyon jól elvan panelban.


Aki a napi 1 sétát mondta szerintem utoljára fényképen látott kutyát. Nálunk egyszer lent van reggel, egyszer 1 órakor egyszer 16 körül meg mégegyszer este. A reggeli és esti fél-fél óra de az esti inkább 1 ha jó idő van és kedve van lent lenni.

De van amikor lemegy elvégzi a dolgát és megy is vissza a bejárati ajtóhoz: nincs kedve tovább lent lenni. Amúgy ha nem vagyunk otthon alszik, este pedig nagyon eleven :o)

2011. szept. 4. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 KoviAti válasza:
71%
nagyapám schnauzert tartott panelba és emmi baj nem volt belőle (ha jól tudom :))))
2011. szept. 4. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
70%

kis vagy közepes testűt


de a jóképességűek megint dumálnak... nekem amstaffom van panelban és köszöni szépen ,nagyon jól érzi magát

2011. szept. 4. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
78%

A kutyák 99%-a akkor boldog, ha a gazdija közelében van, és nem egy kertbe kivágva úgy, hogy naponta 2x4 percre látja a "gazdáját"

Persze nagytestűeknél ez nehezen kivitelezhető, de szerintem 10-15 kg alatti kutyák közül bármelyik kényelmesen elvan a lakásban.

Meg hát attól is függ, hogy mennyi időd van a kutyára.

Vannak olyan fajták, amiknek nem olyan nagy a mozgásigénye, de én ugyanúgy kijárok a yorkimmal is napi minimum 3, de inkább 4-5 alkalommal, ahogy kijártam a whippet-emmel.

És a séták kb. 3 órát tesznek ki összesen.

2011. szept. 4. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

Yorkshire terriert ajánlok. Kisméretű 2 kg körüli kutyus.

Megfelel neki egy egészen pici lakás is élettérnek. Nagyon okos fajta és nem rág össze semmit. Társasági szobakutya, és harcias párnadísz. Nagy előnye, hogy nincs rá allergia, ugyanolyan haja van, mint nekünk embereknek. Ezért szagtalan is. Egyáltalán nem hullik a haja, jól lehet vele kommunikálni.

2011. szept. 4. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!