Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez milyen szőrbaj lehet kutyánál?

Ez milyen szőrbaj lehet kutyánál?

Figyelt kérdés
A fején, (fül és a szem közötti táv közepén)ma egy ovális 5 forintos nagyságú, rózsaszín, teljesen szőrhiányos részt vettem észre, közepén 3 milliméteres pörkkel. Több ilyen foltot nem találtam rajta. Nem fájlalja. Okozhatta ezt harapás, vagy ez szőrtüszőatka lenne? Találkoztunk egy nagyon durván szőrhiányos westivel néhány nappal ezelőtt lehetséges, hogy attól kapott el valamit( a gazdája szerint allergia volt...? 10 hónapos a kutyókám.
2011. szept. 4. 22:12
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Én elkaphatok tőle valamit? velem alszik.
2011. szept. 4. 22:14
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

ez eléggé rühnek néz ki. Ha az akkor azt elkaphatod.

Minél előbb menjetek orvoshoz

2011. szept. 4. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
fas*a...
2011. szept. 4. 22:30
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Atka. de ,hogy megnyugodj, vidd orvoshoz. Akkor kapsz rá való szert, amivel kezelheted.
2011. szept. 4. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
ez nem atka, inkább gomba vagy rüh, de valószinűbb a rüh. Állatorvoshoz menjetek, ilyenkor még hamar helyre lehet hozni. Immunrendszert tessék erősiteni, kijöhet attól is.
2011. szept. 5. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
A pörkök miatt gyanusabb a rüh. Az atkától simán kihullik. Kenőcs,gyógyszer és elmúlik.
2011. szept. 5. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
A hátvonal mentén találtam több helyen barna pici lerakódásokat a szőrön, a bőrtől 2-3 mm-re a szőrön. (tettem el a dokinak belőle). könnyen leszedhető nem kell vakarni lefelé. Ez rüh?
2011. szept. 5. 14:18
 8/14 A kérdező kommentje:

Vagy attól a kihullott szőrű westitől kapta el, vagy tényleg az immunrendszerével lehet gond, majd minden hónapban dokinál vagyunk vele, mindig van valami.....

Immunrendszer erősítésre tudtok ajánlani dolgokat? Minden ötletet szívesen veszek! Amúgy megvan mindene, Brit tápon van, plusz főzök neki májat, vadhúst, csontokat, rizset, egész nyáron velünk nyaralt-(gyalogol - úszik) eleget, szóval tartás gondok nincsenek.

Ha ennyit betegeskedik kölyökkorában, akkor egész életében így fog?

2011. szept. 5. 14:24
 9/14 anonim ***** válasza:
a rüh-re a Tak-tik-os oldat a legjobb, de kaparákot mindenképp vetessetek. Hát elvileg elkaphatja, ha sokat van vele együtt. nekem nagyon jól bevállt az Immunovet por (kb. 1000 ft) Elég hamar látványos eredményt produkált. nagyon sok olyan "dolog" van a kutyák szervezetében, ami egy egészséges kutyusnál nem jön elő. De elég akár egy megfázás, legyengül az immunrendszer, és előjönnek.
2011. szept. 5. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Ezt elkapta, ez nem "betegség" A legtöbb spot-on védelmet nyújt,ha jólemlékszem az adventix-nek van teljes spectrumú spot-onja,kérdezz rá az orvosnál.
2011. szept. 5. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!