Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy válasszak úgy úgy kutyát,...

Hogy válasszak úgy úgy kutyát, hogy lehet, hogy lusta, "mihaszna" lesz?

Figyelt kérdés

Persze nem úgy értem a mihasznát, hogy tényleg, ll, hogy segíthet, labdázhat, hogy szeretnék egy kölyköt, aki játékos, szeret kirándulni, úszni, tanítható dolgokra, és szívesen is csinálja, nem csak azért, mert megjutalmazom, hanem mert tényleg örül, és szereti.

Azt mondják, ez mind szoktatás kérdése, de nem hiszem, mert egyik kutyám szeret labdázni, a másik rá se néz, ha eldobom, vagy neki adom...

Honnan tudhatom, hogy olyan kölyök kutyát kapok a tenyésztőtől, hogy szereti majd ezeket a dolgokat?


2011. szept. 5. 10:46
 1/9 anonim ***** válasza:

Ez leginkább fajtafüggő. Olyan fajtát kell választani, amelyik vidám, élénk természetű. A neten utána tudsz nézni.

Amúgy meg ha mész a kennelbe, te magad tudod kiválasztani a kutyust. És ott azonnal meglátod, hogy melyik az a típusú eb, amelyikre te gondoltál. Nagyon sok kölyök csak fekszik és lustizik amikor várásló jön, de vannak egészen kajlák. :)

2011. szept. 5. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
jól értem, hogy van 2 kutyád és most azért akarsz egy 3-at, hogy megint legyen kölyök?
2011. szept. 5. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Tévedsz, RÉGEN VOLT kutyám, amelyik szeretett játszani, és volt amellyik NEM.

Most egy kutyám sincs!

2011. szept. 5. 11:03
 4/9 anonim ***** válasza:
63%
Gondosan kiválasztod azt az almot,tenyésztőt, ahol apportos, munkamán kutyák vannak a szülők vonalában. A tenyésztő pedig maga is segít, hogy az alomból a megfelelőt válaszd.
2011. szept. 5. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A tenyésztőnél mindenképp érdeklődj a kiskutya szülei után, hogy azok milyen természetűek, jelezd a tenyésztő felé, hogy agilis, mozgékony ebet szeretnél.
2011. szept. 5. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%

"Tévedsz, RÉGEN VOLT kutyám, amelyik szeretett játszani, és volt amellyik NEM.

Most egy kutyám sincs!" jelen időben írtad a kérdésben, nem múlt időben


amúgy meg a menhelyeken "kész" kutyát kapsz, a gondozók ismerik a kutyukat és ha egy fiatal felnőttet választasz, akkor a személyisége se nagyon fog változni

2011. szept. 5. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
59%
Ez tényleg leginkább fajta kérdése, annak pedig neten könnyen utána tudsz nézni, hogy melyik kutyafajták játékosak. Nekem van 1 foxim és egy beaglem. A beagle rá sem néz a labdára, a foxi viszont egész nap képes utána rohangálni, úszni is imád, nagyon mozgékony, vidám kutya, a tanítását viszont már kiskorában el kell kezdeni.
2011. szept. 5. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A mudi is megfelelne, nem olyan felhúzott verkli, mint mondjuk egy border collie, amit mindig le kell mozgatni, a mudi elfogadja, ha most épp nincs munka, akkor pihen, még el is bújik, hogy ne zavarja az imádott gazdát. Keveset eszik, szívós, játékos, imádja a vizet, kitartó, nagyon szeret kirándulni, és mindig a gazdája kedvében járna, ezért igen gyorsan, könnyen tanul. Olcsók, még a törzskönyvezettek is, mivel nem egy divatos fajta. Ami nem is baj, mivel így nincs "túltenyésztve", úgy értem, nem szaporítja minden utcasarkon valaki. Aki ilyen fajtát vesz, az általában a jelleméért teszi.

A Dunamenti-Sáros kennelben például most is vannak 10 hetes kölykök eladók. De a fajtamentésnél is vannak még törzskönyvezettek is. Bár azok felnőttek.

2011. szept. 5. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Akiteki ***** válasza:
71%

Csak a fajtára tudsz választani, az egyedre kiskorában nem.

Az első kutyám úgy választottam, hogy ő volt az alomban a legbátrabb a kicsik közül. Egyből odaszaladt hozzánk és játszott. Felnőttnek egy nyuszi lett, aki akkor is a hátam mögé bújt, ha valaki ráugatott.

A második kutyámat mentem kiválasztani: az egész alom ült a kennel rácsánál és néztek minket, az én kutyám meg szaladgált fel-alá. Na az a kis élénk kell nekem. Később ő volt az, aki ülés helyett is inkább lefeküdt, a suliban a helyben maradási gyakorlat végén fel kellett ébreszteni. :)))

2011. szept. 5. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!