Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy hozná vissza a labdát?

Hogy hozná vissza a labdát?

Figyelt kérdés

Csak annyit fejlődött hogy a szájába adom a labdát távolabbmegyek odahívom és kiveszem a labdát.

Ha eldobom utánaszalad és megszagolja utána labada nélkül visszajön. Hogy tudnám megtanitani neki hogy hozza vissza?

Igaz hogy kiskorában nem szoktattuk játékokhoz és most nem törődik velük. Evel ki tudnám fárasztani.

Van valami megoldás?


2011. szept. 5. 16:53
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Kezdj el játszani a labdával,amit eldobtál,rugdosd ,dobáld,de ezt mind magadnak ne add oda neki,inycselkedjél vele (de ne túl sokáig,mert megunja,csak egy kis idesig) és dobd el a labdát és így ezt folytasd,ha ez nem válik be akkor nemtudom,ez már több kutyánál is bejött,szerintem egy próbát megér:)
2011. szept. 5. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
ok. Más válasz?
2011. szept. 5. 16:57
 3/15 anonim ***** válasza:

A régi kutyám szeretett labdázni, és ha eldobtam vissza hozta, persze utána jutalom, de ha nem adtam neki párszor jutalmat, ott hagyott. :D

mostani kutyámmal aztán íncelkedhetnél, rá se hederít a labdára, mert nem érdekli!

Az emberek között is van aki szeret focizni, és van aki nem...

2011. szept. 5. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Én is épp tanítok labdázni egy kutyát. Mi klikkerezünk, így könnyebb. Igazából eleinte azt csináltam, amit az első írt. Mikor elkezdte érdekelni, akkor azt csináltam, hogy ahogy a szájába vette ráklikkeltem, és ahogy jött vissza a kajáért, nagyot játszottam vele, és nagyon-nagyon örömködve megdícsértem. De egy alkalommal max 2-3-szor csináltuk, aztán befejeztük, hogy maradjon a sikerélmény, ne vesszen el az érdeklődés. Aztán elkezdtem kicsit később klikkelni, amire még mindig ledobta és visszajött a kajáért, de ez nem baj. Megkapta a kaját, megint hatalmas öröm, dögönyözés, megint egy kis incselkedés a labdával, és megint egy leejtés. Ha megint megfogta, megint klikk, kaja, nagy öröm.

Mostmár ott tartunk (kb. két hete gyakorolunk) hogy szinte teljesen visszahozza a labdát de amíg jön nem szabad rádícsérnem, mert akkor rögtön el is ejti :)


5-6 dobás van egy alkalommal, a múltkor olyan jónak tűnt, meg annyira azt láttam, hogy élvezi hogy akartam többet, hát meg is unta, most megint nem különösebben érdekli a labda...

2011. szept. 5. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
folyamatos játékkal, jutalmazással hogyan tudnád kifárasztani?-a legfontosabb a rendszeres séta-ha a kutya a vezetőjére figyel akkor ez szellemi és fizikai munkavégzést is jelent a számára így valóban el tud fáradni-az ösztöneinek is szüksége lenne rá
2011. szept. 15. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

ma 17:07

Te még sosem dobáltál kutyának akár fél órát is labdát?

Fizikailag egy séta, mégoly nagy figyeléssel is, messze nem ér fel egy jó rohanásos labdafogócskával.

2011. szept. 15. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos a kutyádnak a zsákmány ösztöne kicsit elbújt.

Az első válaszoló által ajánlottat próbáljad. Ne számíts arra, hogy akár egy hét után már száguldozni fog a labda után. Tehát kitartás.

2011. szept. 15. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
ha jót akarsz magadnak ne tanítsd meg!! a mi foxink ha kimegyük egyszerűen rakja az ölünkbe a játékát!! ez egy darabig aranyosnak tűnik de ne tudd meg mien idegesítő már!igaz lehet jókat játszani vele!! mi kicsikorában sokat labdáztunk vele csak dobáltuk és egy időután visszahozta
2011. szept. 15. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

19.17-es!


A foxik köztudottan labdaimádó kutyák! Minek választottál ilyen kutyát, ha idegesítőnek találod a labdázást? Én olvastam a kutyákról mielőtt választottam és az egyik könyvben szó szerint az volt írva, hogy aki foxit tart, élete végéig labdákat fog dobálni!


Bocsi az offért!

Amúgy a mi Beagle kutyusunk rá sem hederít a labdára, de nem értem miért, gondolom az is közrejátszhat, hogy kiskorában sosem volt vele labdázva, mert akkor még nem a miénk volt. Jó lenne rávenni valami ilyesfajta testmozgásra, mert hiába sétáltatjuk, meg nagy az udvar is, a foxi is gyűri rendesen, mégis túlsúlyos egy kicsit.

2011. szept. 15. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Akiteki ***** válasza:

Én is próbáltam megtanítani az első kutyámat. Még kolbásszal is bekenegettem a labdát, hátha valami érdeklődést keltek benne. Tojt rá.

Aztán lett egy apportmániás kutyám. Ahogy a foxigazdi is írta, nincs rosszabb egy labdaőrültnél. :)) Képes volt éjjel is az ágyamba hozni a labdát és ott dekkolni, hogy mikor dobom el.

Kíváncsian várom a válaszokat én is, hogy mit lehet kezdeni egy olyan kutyával ilyen téren, aki egyáltalán nem akar apportírozni.

2011. szept. 15. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!