Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan magyarázzam el a...

Hogyan magyarázzam el a kutyámnak, hogy hajnalban ne ugasson?

Figyelt kérdés

6 kutyám van, ebből 3-an 4 hónapos kölykök, kis testűek.


(sosem szerettem a kis testű kutyákat, de mivel vemhesen fogadtam be az egyik kutyámat, hát lett 3 ultramini is.:D)


a 2 kis szuka tök jól ellenne, de a kis Betyár na az katasztrófa.:D

nem lehet rá haragudni, hajnalban ugat, kiszólok neki akkor csóválja a farkát, 5 perc után megint ugat...:D


engem nem zavarna, de a szomszédban van egy kisbaba - és bár nagy f.szok -, de azt nem szeretném, hogy a gyerek emiatt ébredjen fel.


+ nálunk 3 kutya a max., nem akarom, hogy feljelentsenek vagy mittudomén és elvigyék menhelyre a piciket ahol vagy 2 hét múlva megölik őket, vagy valami lakásba kerülnek...


rengeteget foglalkozom a kutyáimmal, saját kezűleg építettem nekik agility pályát, hogy itthon is gyakorolhassunk, napi 1-2 óra séta az erdőben patakkal, egerekkel...:D


szerintem a kis Betyár csak több figyelmet szeretne, mármint elismerést kivívni magának...

lehet erre megoldás, hogy valamilyen feladatot adok neki?


mit javasoltok?



köszi a segítséget!:)


2011. szept. 6. 09:39
 1/6 anonim ***** válasza:
74%

ne vedd támadásnak, habár úgyis annak fogod...

neked kéne elmagyarázni, hogy a kutya az napszaktól függetlenül kutya és a kutya ugat főleg míg fiatal, szóval előbb gondolkozni kell és utána cselekedni

2011. szept. 6. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
87%

Hát nem tudom mi lenne a helyes megoldás! :S

Éjszaka nem tudod lefoglalni. Lehet jobban le kellene fárasztani.

2011. szept. 6. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
59%
A mi kutyánk is állandóan ugatott hajnalban és a szomszédokat már zavarta. Hirdetést adtunk fel és találtunk neki egy szerető gazdit, aki vidéken él. Bár a mi kutyánk kuvasz keverék volt, amiről nem tudtunk, mert labradorként árulták a piacon. Ahogy nőtt vettük észre, hogy ez bizony nem labrador:D
2011. szept. 6. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

nem veszem támadásnak, de hasznos válasznak sem...

mit kellett volna csinálnom egy alultáplált vemhes kutyával?...

beadni a sintértelepre???


most már ez van, 6 kutyával kell elboldogulnom.

(amúgy 8 kölyök született, de 5-nek jó otthont találtam, erre a 3-ra egy jelentkező sem akadt...)


a tyúklopásról az anyát úgy szoktattam le, hogy agilityvel lefoglalom.

azóta eszébe sem jut kiszökdösni és vadászni egy jót...


6 kutyából 5 csak akkor ugat, ha kell - ez így rendben is van, ezért nem szólhatnak a szomszédok.


de ez a kis betyár olyan magas hangon visítozik, hogy mondom, engem ugyan nem zavar, de nem csodálkoznék, ha az amúgy finoman szólva rossz indulatú szomszédság feljelentene vagy ne adj' isten megmérgezné őket.


hallottam olyan módszert, hogy erőspaprikát vagy tormát vagy mit raknak a kutya szájába ilyenkor.

de örülnék, ha lenne ennél barátságosabb megoldás is - a bajt megelőzendő...



(volt, hogy amíg 2 kutyám volt valaki kinyitotta a kapunkat és kihívta a sintért...

1 hét múlva kerültek vissza hozzám.

és mindezt miért? - mert szerintük csúnya az egyik kutyám, ő a "sátán kutyája". - nem valami vérebről van szó, csak egy kis hollandjuhászos ijedős keverékről.)

2011. szept. 6. 10:51
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem tudod éjjelre beengedni a házba? Ott valószínűleg aludna.
2011. szept. 6. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

hmm ez nem rossz ötlet!:)


kipróbálom, köszönöm!:)

(a kölykök a hidegben amúgy is bent lesznek a téli kertben, mert elég rövid a szőrük, hát akkor a kis Betyár mostantól szobakutya lesz estére:):))

2011. szept. 6. 11:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!