Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szaporítótól soha sem vennétek...

Szaporítótól soha sem vennétek kölyköt? Ki a szaporító a ti véleményetek szerint?

Figyelt kérdés

Belefutottam egy kölyökbe, ami gyönyörű, egészséges és nem tehet róla, hogy nem egy jó hírű kennelbe született.


A szülők szűrve vannak, munkakutyák, a kölyköket Hill's táppal etetik. Tényleg mondjak le róla egy papírért?


2011. szept. 6. 10:32
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
33%
Én azért hoztam el a kutyimat a szaporitóktól, hogy ne kerüljön se az utcára, se a menhelyre
2011. szept. 6. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim válasza:
24%

Hát az az igazság nem túl bőven fejtetted ki magad,de azért megpróbálok válaszolni.

Szerintem az a szaporító akinek van egy drága kutyája,és családtagjával (ált.:saját szüleivel,testvéreivel) pároztatja,és ezután eladja.

Biztos hallottál már róla,hogy a keverék kutyák nehezebben taníthatóak. Na hát az ilyen családon belül szaporított kutyák még nehezebben.

Nos,ez alapján rádbízom,hogy ezután hazaviszed,vagy sem.

2011. szept. 6. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

A szuka nem 'családtaggal párosodott'. Már a kölyök mintájából is látszik melyik az anya és az apa fia :)


Családi kedvenc lesz, másik (keverék) kutya mellett. Milyen garanciát ad, ha nem őt, hanem egy 150 000-et veszek meg?

2011. szept. 6. 10:47
 4/21 anonim ***** válasza:
65%

Ha biztos vagy benne, hogy SOSE bánod meg, mikor felnőve fajtája gyönyörű példánya lesz, de nem viheted kiállításra, törzskönyvhöz kötött versenyekre... Legyet, hogy most azt mondod, ó, az nem az én világom, de mi lesz később? Nem tudhatod.


Vagy az (állítólag) szűrt szülők olyan genetikai betegséget hordoztak recesszíven, ami majd csak az utódoknál jön elő a későbbiekben, és amit csak egy igazi tenyésztő tudott volna valószínűleg elkerülni, ismerve a felmenőket és tudva, mi hogyan öröklődik... Ezt mindenképp érdemes átgondolni.


Amúgy az olcsokutya.info leírja világosan, könnyen érthetően, az ilyen esetben is miért nem jó, hogy nincsenek törzskönyvezve. Nagyon hasznos olvasmány!


Már azért is ártanak a fajtának, mert ha ez a kutya tényleg olyan kiváló egyed lesz, külső-belső tulajdonságira is értve, sosem vonható tenyésztésbe (a szaporítást nem veszem ide), nem javíthatja ezzel a fajtát... De tényleg érdemes olvasgatni ott! Többek közt az egyszeri almok résznél, mondjuk.

2011. szept. 6. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
*Legyet helyett LEHET
2011. szept. 6. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Milyen szűrései vannak? Én is ismerek olyan "Tenyésztőt" aki nagyon komolyan szelektál munkacélokra, és emiatt a vérvonalában vannak olyan küllembeli változások, amik miatt a kutyái kicsúsznak a standardből, ellenben munkában kiváló egyedei a fajtájának. Akad egy két "szent őrült" aki a saját elképzeléseit még azon az áron is véghez viszi, hogy a kutyái majd ne kaphassanak törzskönyvet, mert így vagy úgy kicsúsznak a standarből és nem mennek át a tenyésszemlém. Na ilyentől szerintem nyugodtan lehet venni, de az ilyennél is 150 körül mozog egy kutya.


Mindenesetre a helyedben biztos, hogy megnézném azokat a szűréseket, és esetleg beszélnék a dokival aki csinálta őket, vagy aki kezeli a kutyákat. Illetve alapaosan elbeszélgetnék a gazdával arról, hogy mi az oka, hogy nem váltja ki az 5500 Ft-os törzskönyvet.

2011. szept. 6. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem, ilyen esetben sem vennék szaporítótól kutyát. A törzskönyv csak 5500 Ft, és ha ezt nem hajlandóak kiváltani, akkor ott valami sunyiság van a háttérben. Az, hogy a szülők szűrve vannak (ha egyáltalán tényleg megtörtént), nem jelent semmit. Egy tenyésztő az egész vérvonalat nyomon követi, több generáción, tisztában van az öröklődő betegségekkel, és eszerint szelektál. Lehet a szülő tökéletes, ha a kölyök a nagyszülőktől örökölte a betegségét... Azt kell megérteni, hogy sosem a törzskönyv a drága. Ha nem vigyázunk, akkor még "tenyésztő bőrbe bújt szaporítóval" is összefuthatunk, aki ugyan ad törzskönyvet, de a kiskutyák betegesek etc. Ha még törzskönyvet sem ad, akkor ott valami disznóság van. Nem támogatok szaporítót, pedig csak hobbikutyákat szeretnék.
2011. szept. 6. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Értem én, de attól a kölyök még nem tehet róla...

Mi lesz vele, ha én (vagy bárki más) nem viszi el? Változtat ez valami a szaporító hozzáállásán. Pesszimista véleményem szerint nem. Vagy tekintsek a kölyökre úgy, mint egy keverék kutyára? Ha igen, akkor nagyon bejön :)

2011. szept. 6. 12:25
 9/21 anonim ***** válasza:
66%
Az ilyen kölyköket vagy menhelyre viszik, vagy megölik. Menhelyen viszont ingyen a tiéd. Nem szabad fizetni a szaporítóknak, mert azért folytatják tovább, és azért van ennyi beteg, kidobott kutyus...
2011. szept. 6. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Egy szaporító csak addig csinálja amíg van rá kereslet - ergo amíg nem marad nyakán egy kölyök sem. A vásárlással támogatod őt és a tevékenységét, ill. hozzájárulsz az adott fajta hazai állományának a romlásához.


Egyébként ha munkakutya akkor miért nincs tk-e?? A munkaversenyek 90%-ához kell a tk. Meg ha ennyire igényes h megcsináltatja a szűréseket akkor a tk miért akkora was ist das??


De hajrá. Szabad ember vagy egy szabad országban......

2011. szept. 6. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!